Nieuws van de week: Smash-datamine en Call of Duty-hint
PU.nl
Nieuws

Nieuws van de week: Smash-datamine en Call of Duty-hint

Heb je wat gemist of wil je nog even alles op een rijtje hebben? Wij hebben het belangrijkste nieuws bij elkaar gezet voor een makkelijk overzicht in het nieuws van de week.

Dataminers vinden vermoedelijk nieuw dlc-personage voor Super Smash Bros. Ultimate

Dataminers zijn er vermoedelijk in geslaagd een nog niet aangekondigde personage te vinden in de code van Super Smash Bros. Ultimate. Alhoewel de naam van het personage niet letterlijk benoemd wordt, draagt het personage de codenaam 'Brave'. Daarnaast worden in de code nog eigenschappen uitgelicht voor het dlc-personage Joker.

Op ResetEra wordt de code van de game besproken op basis van tweets van gebruiker 'jam1garner'. In de tweet wordt uitgelicht dat de code van de game nieuwe namen noemt van personages die nog niet gelinkt zijn aan personages. Daarbij worden drie vechters benadrukt die respectievelijk de codenamen 'Jack', 'Brave' en Packu' dragen.

Lees meer

Medewerker Infinity Ward plaatst hint voor volgende Call of Duty-game

Hoofd Communicatie Manager van ontwikkelaar Infinity Ward, Ashton Williams, heeft een afbeelding van een schedel geplaatst op Twitter. Met deze afbeelding wordt mogelijk gehint naar de volgende Call of Duty-game.

Bij de Call of Duty-franchise worden de games door drie verschillende ontwikkelaars gefabriceerd; Sledgehammer, Treyarch en Infinity Ward. Deze drie ontwikkelaars rouleren elke drie jaar in het uitbrengen van een nieuwe Call of Duty-game. In 2017 bracht Sledgehammer Call of Duty: WW2 uit, in 2018 kwam Treyarch met Call of Duty: Black Ops 4 en in 2019 is het mogelijk weer de beurt aan Infinity Ward om een game uit te brengen.

Lees meer

Soulja Boy stopt met verkoop van zelfgemaakte consoles

DeAndre Cortez Way, ook bekend als rapper Soulja Boy, heeft de verkoop van zijn zelfgemaakte consoles moeten stopzetten.

Zijn producten die onder de noemer 'Soulja' werden verkocht, bestonden onder andere uit horloges, telefoons en consoles. Al snel bleken dit producten gebaseerd op al bestaand apparatuur te zijn, waarop emulatiesoftware gedraaid werd.

Lees meer

©GMRimport

Persona 5 R officieel aangekondigd

Na meerdere geruchten heeft Atlus Persona 5 R officieel aangekondigd.

De game komt in ieder geval naar PlayStation 4, zo blijkt uit de trailer. Meer info volgt ergens in maart. Er gaan al geruime tijd geruchten dat de game ook naar Switch komt, mede doordat personage Joker als dlc naar Super Smash Bros. Ultimate komt, maar hier is nog niets over bekend.

Lees meer

Watch on YouTube

Vlambeer's Rami Ismail lanceert Meditations

Rami Ismail, bekend van Vlambeer, heeft een nieuwe game-launcher aangekondigd genaamd Meditations.

De launcher is vrij uniek, in dat het spelers niet hun eigen games om te spelen laat kiezen, maar elke dag van het jaar zelf een game voorstelt om te spelen. Hiermee wil het spelers "meditatie, afleiding, lessen en inspiratie geven".

Lees meer

©GMRimport

Hoofd Sonic-team wil een remake van Sonic Adventure maken

Het hoofd van het Sonic-team, Takashi Iizuka, zegt een remake te willen maken van de Sonic Adventure-game. Dit zegt Iizuka tijdens een recent interview met Retro Gamer.

Tijdens het interview zegt Iizuka dat Sonic Adventure twintig jaar na zijn eerste release nog steeds een unieke game is. Echter benoemt Iizuka wel dat hij de ruwe randjes van de game ziet waardoor hij heel graag een remake wil maken van de game.

Lees meer

©GMRimport

Life is Strange 2 en meer op Xbox Game Pass in januari

Microsoft heeft de nieuwe titels voor de Xbox Game Pass van januari bekendgemaakt. De Game Pass bevat onder andere de eerste episode van Life is Strange 2. Tevens maakt Microsoft bekend dat er voor Game Pass-leden nog vijf andere games worden toegevoegd.

Lees meer

©GMRimport

Project Cars-studio maakt eigen console 'The Mad Box'

Slightly Mad Studios, de ontwikkelaar van Project Cars, werkt aan een eigen console genaamd The Mad Box.

CEO Ian Bell liet op Twitter weten dat de ontwikkeling van de console gestaag loopt. Volgens hem betreft het "de meest krachtige console ooit gebouwd" en wordt een resolutie van 4K ondersteund.

Lees meer

©GMRimport

Japanse overheid verbiedt het doorverkopen van gamecodes

In Japan is er een nieuwe wet geïntroduceerd die mensen verbiedt om gamecodes door te verkopen. Met de overtreding van de nieuwe wet kunnen mensen onder andere een boete opgelegd krijgen van vijf miljoen Yen, omgerekend ongeveer 40.000 euro.

In een herziening van de zogenoemde landelijke 'Unfair Competition Prevention Act' zijn er een aantal wijzigingen op de huidige wet doorgevoerd die van invloed zijn op de gamesindustrie. Momenteel zijn de wetswijzigingen in kwestie alleen nog beschikbaar in het Japans, maar uit verschillende vertalingen komen drie wetten overeen die vanaf nu van kracht zijn in Japan.

Lees meer

©GMRimport

Ninja verdiende bijna tien miljoen dollar in 2018

Streamer Ninja heeft in het jaar 2018 bijna tien miljoen dollar aan inkomsten gegenereerd. Dit vertelt Ninja tijdens een interview aan CNN.

Tyler 'Ninja' Blevins brak in 2018 meerdere records, waaronder het aantal gelijktijdige kijkers naar een Twitch-stream toen hij Fortnite speelde met rapper Drake. Inmiddels heeft hij 12,5 miljoen volgers op Twitch, waarvan 40.000 abonnees.

Lees meer

Watch on YouTube

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Jade Raymond vertrokken bij Fairgames-ontwikkelaar Haven Studios
PU.nl
Nieuws

Jade Raymond vertrokken bij Fairgames-ontwikkelaar Haven Studios

De eerste reacties op een Fairgames-speeltest zouden zorgwekkend zijn

Jade Raymond is vertrokken bij PlayStation Studios-ontwikkelaar Haven Studios, waar gewerkt wordt aan de online shooter Fairgames.

Dat meldt Bloomberg. Raymond, die vooral bekend is van haar werk aan de eerste Assassin's Creed-games en Watch Dogs, is niet meer werkzaam bij de in 2021 door haarzelf opgerichte studio.

Er wordt geen reden voor haar vertrek gegeven. Wel wordt geclaimd dat er enkele weken geleden een externe testfase voor de door Haven Studios ontwikkelde online shooter Fairgames werd gehouden, en dat sommige ontwikkelaars zich zorgen maakten over de reacties op de game.

Raymond heeft een rumoerig decennium achter de rug. Nadat ze bij Ubisoft vertrok richtte ze EA's Motive Studio in 2015 op, maar in 2018 vertrok ze om aan de slag te gaan bij Google Stadia. Toen Google in 2021 zijn ontwikkelstudio's sloot, richtte ze Haven Studios op om Fairgames te ontwikkelen. In 2022 kondigde Sony aan dat ze Haven Studios hadden overgenomen.

Een woordvoerder van PlayStation laat weten dat het bedrijf van plan is om Haven Studios te blijven ondersteunen. De ontwikkeling van Fairgames lijkt vooralsnog dan ook door te gaan, al heeft Sony de laatste tijd al meerdere liveserviceprojecten geannuleerd. Op Helldivers 2 na lijkt het bedrijf dan ook moeite te hebben met het uitbrengen van succesvolle multiplayergames, ondanks dat Sony eerder aangaf zich daar voor een groot deel op te willen gaan richten. Denk aan de annulering van een The Last of Us-multiplayergame en het offline halen van Concord kort nadat de game verscheen. Ook bleek eerder dit jaar dat er liveservicegames van Bend Studio en Bluepoint Games waren geannuleerd, waarbij een van de games blijkbaar een God of War-multiplayerspel was.

Fairgames - voorheen 'Fairgame$' - werd bij de onthulling in 2023 beschreven als een "frisse, moderne versie van het heist-genre. Kortgezegd is het een spannende, competitieve heistgame waar je je aansluit bij een geheime beweging die de extreem rijken beroven om zo meer balans te creëren." Spelers "bezoeken verboden locaties overal ter wereld, vullen hun zakken als een kind in een snoepwinkel en ontrafelen de snode plannen van onaantastbare miljardairs." De game komt naar PlayStation 5 en pc, maar een releasedatum is nog altijd niet bekend.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nintendo geeft details over twaalf gratis Switch 2-updates voor Switch-games
PU.nl
Nieuws

Nintendo geeft details over twaalf gratis Switch 2-updates voor Switch-games

O.a. voor Super Mario Odyssey, Arms en de tweedimensionale Zelda-games

Nintendo heeft specifieke details gegeven over twaalf gratis updates voor Switch-games die beschikbaar komen wanneer ze op de Nintendo Switch 2 afgespeeld worden.

Het was al bekend dat diverse first-party Switch-games gratis updates zullen ontvangen op de Switch 2 om de ervaringen te verbeteren. Op de officiële website van Nintendo zijn nu specifieke details gegeven over wat spelers kunnen verwachten van deze updates. Alle updates zullen vanaf 5 juni - oftewel op de dag van de Switch 2-release - beschikbaar zijn.

Zo worden de graphics van bijna alle genoemde games verbeterd, en zullen bij sommige games ook de framerates hoger liggen. Ook wordt er in veel gevallen HDR-ondersteuning toegevoegd. Sommige spellen krijgen ook GameChat-ondersteuning. Het gaat om de volgende games:

  • Arms

  • Captain Toad: Treasure Tracker

  • Super Mario Odyssey

  • Super Mario 3D World + Bowser's Fury

  • Clubhouse Games

  • The Legend of Zelda: Link's Awakening

  • The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

  • Game Builder Garage

  • New Super Mario Bros. U Deluxe

  • Pokémon Scarlet en Violet

  • Big Brain Academy: Brain vs. Brain

Deze updates moeten niet verward worden met betaalde Switch 2-upgrades die voor games als Super Mario Party Jamboree, Zelda: Tears of the Kingdom en Breath of the Wild en Kirby en de Vergeten Wereld worden voorbereid.

De Nintendo Switch 2 komt wereldwijd op 5 juni uit en gaat 469,99 euro kosten, al komt er ook een versie van de console voor 509,99 euro beschikbaar waar een digitale code voor Mario Kart World bij zit. De reserveringen zijn in Nederland al enige tijd geopend - houd pre-order-mogelijkheden hier in de gaten.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!