Een opvolger van de Nintendo Switch zou op zijn vroegst pas in de lente van 2024 verschijnen.
Dat meldt een bron dichtbij Nintendo aan Nikkei Asia. "De ontwikkeling ervan lijkt goede progressie te boeken, maar de release vindt op z'n vroegst pas in de lente van volgend jaar plaats."
Eerder vandaag maakte Nintendo diens fiscale jaarcijfers voor het afgelopen boekjaar bekend. Daaruit bleek dat het aantal verscheepte Switch-consoles daalt ten opzichte van het jaar ervoor – niet heel opvallend in het zevende levensjaar van de hybride console.
Nintendo gaf bij het bekendmaken van diens cijfers ook een schatting van hoeveel Switch-consoles het in dit fiscale jaar, dat loopt tot april 2024, wil verschepen. Daarbij meldt het bedrijf specifiek dat daar geen nieuwe hardware is bijgerekend. Diverse websites reageerden daarop met de melding dat de Switch-opvolger niet voor april 2024 uit kan komen, maar dit is vooralsnog niet officieel bevestigd door Nintendo zelf.
@Snoop213
Als dit nieuws klopt gok ik dat Metroid prime 4 een release game wordt. Zoals BotW met de originele switch was.
En natuurlijk wel dat die speelbaar is op de gewone switch maar als ze dit apparaat echt in begin 2024 uit willen brengen zou ik als ik Nintendo was die game zeker niet voor die tijd uitbrengen.
De remasters zijn wel een goede optie maar daar is nog maar weinig over bekend gemaakt, en na zelda geen idee wat er dit jaar nog in de lijn zit.
Maar een game als Metroid Prime 4 vraagt gewoon om een switch 2 (of pro). Ook al hebben we nog niks gezien heb ik wel dat vermoeden. En het is al zo lang stil dat ik het nu net daarom logisch vind dat Retro deze game meteen optimaliseert voor een pro/opvolger.
En dan cross platform met de normale switch.
Deze gebruiker is verwijderd
@Snoop213
I know maar ik zie geen andere grote titel die dit wel gaat dragen. En om pas een grote titel een maand voor release aan te kondigen is ook raar.
Het is al laat als de console inderdaad over een jaar uit is. Maar welke grote game dan komt?
Misschien de lang verwachte opvolger van Super Mario odyssey dan? Maar dat zijn geruchten.
We zullen het wel gaan zien. Voor mij maakt het niet uit. Ik ga de opvolger toch wel kopen.
@Luigi1985 zekers! er moet wel een soort gekke gadget bij :D.
@MegaMGamer
Ik verwacht ook niet dat dat zal veranderen.
Gewoon een power increase plus wat innovaties aan de controllers. Ongetwijfeld iets met de triggers en analoge sticks.
@Ramirez-1 Haha met Nintendo weet je het eigenlijk nooit zeker ze doen wat ze willen dat maakt het ook altijd weer spannend.
Ben heel erg benieuwd. Het hoeft van mij niet perse maar als er komt, dan koop ik m wss wel.
Het zou raar zijn als het geen Switch 2.0 wordt want het concept was natuurlijk uniek en DE reden dat Nintendo het zo goed doet.
Ik ben echt dol op handheldgaming. Kan me niet voorstellen dat we weer twee aparte apparaten komen. Misschien dat Nintendo nog een gekke gadget toevoegt.
Ik vind het concept van de switch (Een spelcomputer die je onderuitgezakt op de bank kan gebruiken, maar als je naar de WC moet ook gewoon mee kan nemen) uitermate prettig. Ik hoop dat de opvolger niks aan dit concept af doet, backwards compatible is en een stuk krachtiger is. Dat zou voor mij perfect zijn!
@Snafu9 Zouden ze wellicht iets doen met pre-order specials rond de feestdagen? Ik zou zelf verwachten dat ze met nieuwe console releases mikken op (net voor) de feestdagen, maar ik moet eerlijk zeggen dat ik niet weet hoe dit met andere consoles was.
@NightyNite
Switch had een release in maart. Wii en Wii U kwamen wel voor de feestdagen uit en de GameCube was in een tijd dat wereldwijde releases nog niet bestond bij Nintendo. In Amerika is deze wel voor de feestdagen uitgekomen meet in Japan en Europa weer niet. Daarnaast heeft Nintendo met de Switch wel bewezen dat een release voor de feestdagen niet echt nodig is. Het kan dus alle kanten op.
EDIT: De Switch Lite en OLED variant kwamen ook beide niet uit voor de feestdagen. rond september en juli.
@Snafu9 Ah ja, het is dus echt gissen. Maar ik kan wel voorstellen als hij in april/mei uitkomt, dat hij wel in juni-september aangekondigd wordt. Ze zullen toch een hype moeten gaan creeren.
@NightyNite
Nee je wil een console eigenlijk niet voor de feestdagen lanceren. Tijdens de feestdagen heb je je in potentie je grootste aantallen aan verkopen dus wil een momentum opbouwen aan software en hardware productie.
Tijdens launch verkoopt je normaal gesproken toch je complete voorraad erdoor dus die plan je het liefst in het voorjaar of vroeg in het najaar.
Ik gok op maart/april, misschien mei 2024.
Launch game zal Metroid zijn om de franchise te boosten met daar zeer vlak achter een Mario(kart).
De aankondiging zal denk ik een januari/ februari direct zijn.
Third party hebben de devkits bovendien al binnen gok ik.
@Ramirez-1 Ik snap je redenering en dat klinkt op zich logisch, je wilt extra voorraad hebben (en incentives/catalogus hebben om mensen na die eerste golf over de streep te krijgen). Maar denk je echt dat de aankondiging van de console 1-2 maanden voor de release is?
Ergens in 2024 zou helemaal prima zijn. Ben vooral erg benieuwd wat voor opvolger het wordt en wat hij kan. Verwacht in ieder geval geen nieuws in een eventuele Direct in 2023.
Deze gebruiker is verwijderd