Volgens verschillende bronnen van Bloomberg zijn de productiekosten voor de Switch Oled per exemplaar 10 dollar meer ten opzichte van het huidige model.
Volgens Yoshio Tamura, medeoprichter van industrie-onderzoeksbureau DSCC, kost het door Samsung geproduceerde oledscherm per stuk zo'n 3 tot 5 dollar meer dan het lcd-scherm in de huidige Switch. Volgens onderzoeksbureau Omidia zou de verdubbeling van de interne opslag per exemplaar daarnaast zo'n 3,50 dollar extra kosten.
Met de overige vernieuwingen, zoals de nieuwe dock, zou elk exemplaar ongeveer 10 dollar meer productiekosten opleveren, aanzienlijk minder dan de prijstoename van 50 dollar. Daarmee hanteert Nintendo een hogere prijsmarge per console.
Volgens een bron binnen PlayStation houdt Sony Nintendo's strategie 'nauwlettend in de gaten' omdat de vraag het aanbod van de Playstation 5 nog altijd overstijgt.
De Nintendo Switch Oled verschijnt op 8 oktober en kost in Nederland ongeveer 350 euro. De console bevat een 7-inch oledscherm, verbeterde luidsprekers, een verbeterde standaard, 64 GB opslag en een aansluiting voor een LAN-kabel.
Goed zo, Sony, goed kijken. Kunnen jullie die opvolger van de Vita toch nog releasen!
Edit: in Nederland is het prijsverschil maar 20 tot 30€, want de Switch kost hier 330€. Dus dat valt best mee. Ik hoop 8 oktober mijne te ontvangen.
Belachelijk lekker geld graaien
Maar betere joy cons kon er niet vanaf
Dan zijn de ontwikkelkosten nog niet meegerekend.