Rockstar mogelijk onder druk om sneller games uit te brengen
PU.nl
Nieuws

Rockstar mogelijk onder druk om sneller games uit te brengen

Volgens een insider oefent Take-Two druk uit op Rockstar Games om frequenter games uit te brengen.

Dit meldt YouTube-ster en Rockstar-insider SWEGTA. Volgens de man wil moederbedrijf Take-Two dat Rockstar Games met hogere regelmaat games uitbrengt. Rockstar Games bracht in de periode van 2013 tot 2018 slechts twee titels uit, Grand Theft Auto 5 en Red Dead Redemption 2.

Dit betekent dat Rockstar Games eigenlijk maar één game heeft uitgebracht voor de huidige generatie consoles. GTA 5 verscheen in eerste instantie namelijk voor de vorige generatie console en werd later opnieuw uitgebracht.

Natuurlijk moeten dit soort berichten altijd met een korreltje zout genomen worden. Het is echter niet de eerste keer dat een dergelijk gerucht de rondte gaat. In juni sprak Take-Two-CEO Strauss Zelnick zich tijdens een interview met Games Industry uit over de geringe Rockstar-releases. De man zei dat een gat van acht jaar natuurlijk veel te groot is.

Hoewel Rockstar ongetwijfeld nog genoeg verdient aan GTA Online, klinkt het logisch dat het moederbedrijf graag meer titels ziet verschijnen. Op dit moment is er nog niet aangekondigd welke games in ontwikkeling zijn bij de ontwikkelaar. In oktober liet een voormalig medewerker weten dat er meerdere onaangekondigde games in de maak zijn.

20 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Voci
22 januari 2020 - 08:28

@Dre je mag ook een eigen mening hebben. Als iedereen zich neerlegt bij corporate greed (‘het ís gewoon een product dat moet verkopen’) dan is dat de wereld die je krijgt. Je mag best zelf een ander ideaal hebben en daarnaar proberen te leven. 😉

kleinekoosjer
21 januari 2020 - 10:41

Mooi moment voor MS om Rockstar over te nemen.. dat zou wat zijn net voor de release van een console..

darkmanwls
22 januari 2020 - 01:29
Antwoord aan  kleinekoosjer

@kleinekoosjer Yeah sure, alsof Rockstar zich zal laten overnemen, die verdienen genoeg om dat niet nodig te hebben. En een game op meer dan 1 systeem uitbrengen levert meer op.

bigds9fan
21 januari 2020 - 09:25

Is Take Two vergeten dat GTA V nog steeds de meest verkochte game is in de PS Store? Of dat het na Fortnite de game is die het meest oplevert?

Ik hoop echt dat Rockstar gewoon de gang kan blijven gaan want als er een game maker is die weet hoe het is goede games te maken die ze ook nog eens lang ondersteunen dan is het Rockstar wel.

darkmanwls
21 januari 2020 - 01:20

Natuurlijk brengen de games van Rockstar veel geld op en de lange ontwikkeltijd is daar voor nodig. Maar dit is een manier van denken die de zakenmensen niet begrijpen. Als zij moeten kiezen tussen een game die zeer waarschijnlijk over een paar jaar een kapitaal oplevert, of een game die NU een klein kapitaal opbrengt, dan gaan ze voor dat laatste, voor het snelle geld en het zekere geld.
Want die game met die lange ontwikkeltijd kan ook zomaar eens een flop worden (ja mensen, ook rockstar is niet feilloos, niemand is dat) en dan hebben ze jaren voor niets gewacht. Het is uiteindelijk gewoon ijskoude business. En in business neemt men niet graag risico’s.

HalfLife3plz
21 januari 2020 - 00:01

Het is inderdaad helaas hoe de games industrie werkt. Kijk ook maar naar bedrijven die vroeger fantastische games uitbrachten zoals Blizzard en BioWare. Na overname wordt er alleen nog maar gekeken naar aantallen en recurring income modellen. Maar er komen altijd wel weer nieuwe bedrijven met toffe nieuwe games : )

F5544
20 januari 2020 - 23:27

Goh.. take two neemt dus geen lessen van het dramatische EA games of Ubisoft wat om de haverklap weer een wanprestatie neerzet. Uiteindelijk kost een geflopte snelle uitgave ze veel meer geld. Kijk naar de laatste Tom Clancy ghost

bigds9fan
21 januari 2020 - 09:21
Antwoord aan  F5544

@F5544 Ubisoft en EA zijn wel 2 compleet verschillende uitgevers. Niet elke Ubisoft game is goed maar ze hebben en aantal heel toffe games uitgebracht.

EA is the king of cheap. Ze brengen elk jaar dezelfde sportgames uit welke vol lootboxen zitten. De games op zich is niks mis mee maar dat is ook niet zo verwonderlijk.

oropher
20 januari 2020 - 21:33

Die CEO’s moeten hun grote mond houden, stelletje mafkezen…
Alsof ze verstand hebben van games…
een ontwikkeltijd van 5-8 jaar levert de beste pareltjes op, maar zodra een uitgever (CEO) dat niks meer kan schelen, is de ondergang onderweg.

SuperDre
20 januari 2020 - 22:47
Antwoord aan  oropher

@oropher Jij denkt nog steeds dat games iets bijzonders zijn, maar het zijn gewoon producten. Geld moet er binnenkomen, zonder geld geen games, en aangezien producties steeds meer geld kosten, maar in minder tijd hun geld weer moeten opleveren, is het wel logisch dat er dus meer producten in kortere tijd uitgebracht moeten worden (dat hoeft natuurlijk niet ineens 10 producten te zijn, maar in iedergeval bv 2 games in de tijd waarin ze nu 1 game doen. Gamers denken altijd dat games iets bijzonders is, maar het is gewoon een doorsnee business waar geld verdient moet worden om de kop boven water te houden. Het zijn geen sociale instellingen..

Matsie
20 januari 2020 - 23:13
Antwoord aan  SuperDre

@SuperDre Ben jij het, Corporate commander?

Je hebt gelijk hoor, maar wij als gamers vinden games wel degelijk “iets bijzonders” en weten ook allemaal donders goed dat de beste games jaren aan ontwikkeltijd vergen. Rockstar, CD Projekt Red, From Software etc… Studio’s die daadwerkelijk hun tijd nemen en de echte parels afleveren binnen de industrie.

Dat de CEO’s daar anders over denken weet ik ook wel, maar het is toch niet in ons belang om hun standpunt te verdedigen? Los daarvan legt Rockstar sinds de release van GTA V het meeste geld in het laadje, dus ook zakelijk gezien kan je Rockstar niet anders dan gelijk geven.

oropher
21 januari 2020 - 01:35
Antwoord aan  SuperDre

@SuperDre
Bijzondere producten.
Ik ben ook een product, en jij ook; van pa en ma.
Lees wat Matsie zegt, gek…

DeeZet
21 januari 2020 - 06:58
Antwoord aan  SuperDre

@SuperDre Open eens een game engine zoals Unreal, Game maker of Unity….

Games zijn gemakkelijker dan ooit om te ontwikkelen en goedkoper plus ze brengen nog eens ettelijke miljoenen winst op.

Een game is 10 keer goedkoper dan een film te produceren en levert 10 keer meer geld op. Hoe anders kan de game industrie meer opbrengen dan de film-, tv- en muziekindistrie te samen? Doordat ze niks opbrengen ofzo?

Epic verdient 200 MILJOEN dollar per maand aan het verkopen van digitale schoentjes en kousen. Hoezo hebben ze geld tekort?

Destiny 1 (1 van de duurste spellen ooit) kostte 100 miljoen en bracht 500 miljoen op de eerste 2 dagen. Voor het vervolg zijn alle assets en gamesystems grotendeels gemaakt waardoor ze enkel nog “maps” moeten maken om het gemakkelijk te zeggen. Voor de helft van de ontwikkelingskosten van de eerste game is de 2de gemaakt die nu nog meer opbrengt door middel van microtansacties.

Hoezo hebben zij meer geld nodig? Er werken bij Bungie 700 man. Geef ze elk 4000 euro per maand en je zit nog maar aan 33 miljoen euro ontwikkelingskosten per jaar. Iets wat ze op 1 dag terug verdienen.

Een game als Mario wordt door 30 man ontwikkeld en verkoopt meer dan 20 miljoen keer. Hoezo heeft Nintendo meer geld nodig? Zij kunnen 80 jaar verlies draaien en nog niet failliet gaan. Pokémon is zelfs geprogrammeerd geweest door 1 man en is ondertussen de meest verdienende franchise ter wereld.

GTA V is ondertussen meer dan 100 miljoen keer verkocht. Dat is alsof Nintendo 5 nieuwe Mario spellen zou uitbrengen. Waarom ineens meer spellen uitbrengen als ze juist zoveel opbrengen omwille van hun lange ontwikkelingstijd…?

Breng meer spellen uit en de kwaliteit daalt immens.Het enigste wat stijgt is het geld voor de aandeelhouders.

poklaan
20 januari 2020 - 20:30

Let maar op: kwestie van tijd totdat de volgende GTA een verhaal van maar 10-15 uur heeft

darkmanwls
20 januari 2020 - 21:16
Antwoord aan  poklaan

@poklaan of sterker nog, een online only game wordt, die aanvankelijk gratis is zodat iedereen m gaat spelen maar zodra de 1e rush voorbij is moet de portomonee getrokken worden om voortgang te boeken.
Dat is niet wat rockstar wil, maar Take two wel.

Janzijnvader
20 januari 2020 - 18:57

Komen ze straks weer met een tafeltennis game.

Ferio
20 januari 2020 - 18:40

Kwaliteit boven kwantiteit AUB.. Liever 1 goed spel in 4 jaar tijd dan 10 spellen in 5 jaar die 3x niets zijn.

SuperDre
20 januari 2020 - 22:44
Antwoord aan  Ferio

@Ferio Tja, dat vindt jij, maar een aandeelhouder denkt daar heel anders over, en hoe je het ook wendt of keert, Games is just business, niets meer niets minder, het is gewoon een product dat moet verkopen. En het aantal zal niet 10 zijn, maar eerder richting 2 a 3 binnen hetzelfde tijdsbestek.

TommyVercetti
20 januari 2020 - 18:28

Ja ik kan wel een paar games opnoemen die ik naast GTA VI wil zien:

•Bully 2
•Manhunt 3 (zeer onwaarschijnlijk)
•Grand Theft Auto: Chinatown Wars 2(Switch exclusive)
•Grand Theft Auto: San Andreas Stories

BertThaBest
20 januari 2020 - 17:05

Klinkt als onzinnig, als je bedenkt hoe gigantisch veel die games verkopen/geld in het laatje brengen, vooral GTA 5. Maar het zou kunnen want ze nemen wel hun tijd en mensen met dollartekens in de ogen willen alleen maar meer en meer.