De animatiefilm gebaseerd op Super Mario is uitgesteld naar het voorjaar van 2023.
Dat heeft Nintendo's Shigeru Miyamoto, de bedenker van Mario, laten weten op Twitter. De film had eigenlijk eind dit jaar in de bioscoop moeten draaien, maar komt nu op 7 april 2023 in Noord-Amerika en 28 april in Japan uit. Hoewel een Europese releasedatum niet wordt genoemd, is het waarschijnlijk dat de film hier rond dezelfde tijd in de bioscoop draait.
Er wordt daarbij geen reden gegeven voor het uitstel. "Mijn welgemeende verontschuldigingen, maar ik beloof dat dit de moeite van het wachten waard wordt", aldus Miyamoto.
Vorig jaar werd al aangekondigd dat Chris Pratt (Guardians of the Galaxy, Jurassic World, Parks and Recreation) de stem van Mario inspreekt. Jack Black verleent zijn stem aan Bowser, Seth Rogen aan Donkey Kong, Anna Taylor-Joy (Queen's Gambit) aan Princess Peach en Charlie Day (It's Always Sunny in Philadelphia) aan Luigi. Verder spreekt Keegan-Michael Key de stem in van Toad, Kevin Michael Richardson de stem van Kamek, Fred Armisen de stem van Cranky Kong en Sebastian Maniscalco de stem van Spike.
Het is wellicht niet helemaal hetzelfde maar in een boek spreken de personages ook niet letterlijk. Als een boek dan naar film wordt vertaald, is het ook daar een uitdaging. Een ander soort uitdaging dan het transplanteren van een Link of Gordon Freeman naar het witte doek want die zeggen idd letterlijk helemaal niets, maar iedere adaptatie heeft zijn uitdagingen. En met iedere challenge kan worden omgegaan op een foute en juiste manier.
Deze gebruiker is verwijderd
Ben benieuwd, denk dat ik em sowieso ga kijken.
Film van The Legend of Zelda zie ik ook wel zitten, alleen lijkt het me best lastig om een film te maken waar de hoofdrolspeler niets zegt 🙂
@-JK-
Mario zegt uiteindelijk zet zoveel in de meeste van zijn spellen. Buiten een paar one-liners om dan. Al snap ik de opinie wel, zelfs in BOTW blijft Link monddood.
@-JK- Ik zou het als filmmaker wel als een uitdaging zien om een geloofwaardig hoofdpersonage neer te zetten dat nauwelijks of niet spreekt. Communicatie is zoveel meer dan stem alleen, dat hebben vele andere karakters (WALL-E) al laten zien.