Ubisoft doneert 500.000 euro om Notre-Dame op te knappen
PU.nl
Nieuws

Ubisoft doneert 500.000 euro om Notre-Dame op te knappen

Ubisoft heeft 500.000 euro gedoneerd voor de reconstructie van de Notre-Dame, die eerder deze week in brand vloog.

De vijf ton moet helpen bij het opnieuw opbouwen van het historische gebouw, dat gedeeltelijk is afgebrand. "Toen we Assassin's Creed Unity ontwikkelden, kregen we een nog nauwere band met het prachtige Parijs en zijn gebouwen", aldus Ubisoft. "Een van de meest uitzonderlijke werkzaamheden was het recreëren van de Notre-Dame."

In het verlengde daarvan kunnen mensen op pc via Uplay gratis Assassin's Creed Unity downloaden. Dit kan tot 25 april, maar het spel blijft voor mensen die hebben gedownload altijd gratis speelbaar.

21 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Shinjite
19 april 2019 - 09:26

Weetje wat leuk is. Al deze rijke mensen komen nu voor een goed doel groot in het publiek. Ze gaan de belasting betaler straks keihard naaien door 60 tot 90% van het bedrag wat ze gedoneerd hebben terug te krijgen van de belastingdienst. Hun strooien met geld en wij gaan het betalen.

Blijkt ook dus dat activision blizzard geen belasting betaalt maar juist geld ontvangt van de belasting dienst. Als een bedrijf je kan naaien dan doen ze dat ook. Gaat hier om meer dan 200 miljoen per jaar. Ook al koop jij niets van ze dan word jou geld toch nog aan hun gegeven. Ik vertrouw het totaal niet wanneer iemand tientallen miljoenen doneert, ze gaan ons keihard erbij naaien wanneer belasting aangifte word gedaan.

Dit doen ze alleen maar om met grote letters positief in het nieuws te komen, niet voor het gebouw zelf. Van een ubisoft wat 500k uitgeeft kan ik me voorstellen dat het mogelijk met de beste redenen word gegeven ook omdat ze een frans bedrijf zijn.

500k vind ik geen zeer groot bedrag van zo een bedrijf maar ook niet klein. Dit bedrag vind ik een stuk geloofwaardiger dan 100 miljoen doneren. Nu maar is afwachten of ook deze 500k word terug gestort op de bank rekening van meneer ubisoft.

SuperDre
18 april 2019 - 22:36

Je hoeft het niet perse te downloaden, gewoon kopen voor de 0 euro en hij wordt aan je collectie toegevoegd. Zolang je em dus maar voor die tijd in je library hebt staan.

Phobia
18 april 2019 - 15:37

De hypocrisie klotst er in de comment sectie tegen de plinten omhoog.
Degene die hier geld uitgeven aan spellen, computers enz kunnen het geld ook aan
goede doelen geven als ze echt zo begaan zijn met de wereld.

Wie zegt dat degene die aan de notre dame geld geven, ook geen geld geven aan goede doelen? Het een sluit het ander namelijk niet uit. Het is allemaal weer veel te kort door de bocht.

woutzorz
18 april 2019 - 15:55
Antwoord aan  Phobia

@Phobia Ik geef regelmatig aan goede doelen naast het kopen van games. Maar dat zijn doelen die het geld ook nodig hebben. Zoals ik hierboven al aangaf, hebben ze inmiddels ruim voldoende om die hele Notre Dame al 2x opnieuw te bouwen, en daarnaast had de katholieke kerk bij voorbaat al genoeg om dat te doen. Dus heel fijn dat nu al richting een miljard euro opgehaald is voor de Notre Dame, maar dat staat natuurlijk niet in vergelijking met die “schamele” miljoenen die normaal voor een ramp opgehaald worden.

TheChief
18 april 2019 - 16:32
Antwoord aan  Phobia

@Phobia Mijn commentaar stipt gewoon het feit aan dat, zodra mensen lopen te blaten dat het herstellen van de Notre Dame een kwestie van nationaal belang is, iedereen vanuit nationalisme de portemonnee trekt en loopt te bleren dat dit alles een ramp is.

Het is geen ramp. Een aardbeving met duizenden doden is een ramp. Uiteindelijk is dit maar een gebouw, een ding. Dingen kunnen worden hersteld. Tuurlijk is er op een bepaald vlak blijvende schade zoals bepaalde kunstwerken die nooit helemaal hersteld kunnen worden etc en dat is jammer. Aan de andere kant, men heeft ook jarenlang niet de moeite genomen fatsoenlijke brandbeveiliging aan te leggen zoals sprinklers. En dan is het natuurlijk wachten totdat het een keer flink fout gaat. Iets met kalveren en gedempte putten he.

Het is overigens diezelfde overheid, die zich nu zo opwerpt als redder van het gebouw, die jarenlang de Notre Dame sterk verwaarloosd heeft qua onderhoud. In zodanige mate zelfs dat er stukken steen afvielen en bepaalde delen van muren letterlijk met grote nietjes aan elkaar werden gehouden.

bugaboo
18 april 2019 - 16:57
Antwoord aan  Phobia

@Phobia Mensen die games kopen kunnen natuurlijk ook geld geven aan goede doelen. Ubisoft doneert overigens inderdaad wel vaker geld, bijvoorbeeld na de orkanen die op Puerto Rico nogal wat schade hadden aangericht.

SuperDre
18 april 2019 - 22:37
Antwoord aan  Phobia

@Phobia Of koop een hoop games via Humble bundle………..

Aquemini
18 april 2019 - 15:06

De wereld op zijn kop. Decinia lijden mensen over de wereld en kijken wij er als mensheid niet eens naar om, maar een stuk beton dat dreigt te vergaan krijgt alle aandacht. Hypocriet ten top van de westerse maatschappij.
Toffe actie hoor van Ubi, maar de mensheid blijft maar verbazen

gimbal2
18 april 2019 - 15:30
Antwoord aan  Aquemini

@Aquemini Krimpende jungles, uitstervende dieren, landbouw wat grond van al het leven ontdoet, etc. etc.

Er is wel wat meer te lijden op deze wereld dan alleen maar mensen.

StormFox
18 april 2019 - 11:24

Mooi gebaar van Ubisoft

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
18 april 2019 - 11:09

Deze gebruiker is verwijderd

TheChief
18 april 2019 - 12:22

@coola Laten we er geen doekjes om winden, 500k is natuurlijk niet veel voor de enorme positieve PR die deze donatie oplevert.

Ik vind het in zeker zin redelijk lachwekkend dat er binnen een week 1 miljard + Euro binnen is geharkt voor restoratie van een gebouw terwijl, wanneer er rampen zijn waarbij mensen dakloos worden en honger lijden, we al blij zijn met 20-30 miljoen aan donaties.

Begrijp me niet verkeerd, ik vind ook dat het gebouw hersteld moet worden maar de ratio van geld dat daarvoor nu al is binnen gehaald tov andere zaken die uiteindelijk belangrijker zijn is redelijk schrijnend. De Franse democratie en cultuur staat of valt niet met het al dan niet herstellen van dit ene historische gebouw.

Sabor
18 april 2019 - 12:47
Antwoord aan  TheChief

@TheChief
Perfect verwoord. Helemaal mee eens.

Ragpost
18 april 2019 - 12:48
Antwoord aan  TheChief

@TheChief Helemaal mee eens

fonsrutte
18 april 2019 - 12:57
Antwoord aan  TheChief

@TheChief ik kan me helemaal vinden in jouw woorden

Devenace
18 april 2019 - 13:38
Antwoord aan  TheChief

@TheChief Dat is self empowering money, doneer en schenk een bedrag voor de heersers en ze zullen je belonen en misschien wel uitnodigen in hun donkere illuminati club en jij en je familie/stamboom zal de rest van hun bestaan verzekerd zijn van een goede en welvarende positie in de maatschappij.
#what if satan was more powerful than god.

woutzorz
18 april 2019 - 14:13
Antwoord aan  TheChief

@TheChief Helemaal mee eens! Ze hebben al lang aangegeven dat er ruim genoeg geld binnen is gehaald voor de restauratie. Daarnaast is de Katholieke kerk een van de rijkste instanties ter wereld, dus ze hadden dat geld überhaubt al niet nodig. De bedrijven die nu nog geld doneren doen het vooral voor positieve PR. Neemt niet weg dat het natuurlijk zonde is dat er zoveel geschiedenis verloren is gegaan, begrijp me niet verkeerd. Maar het contrast is inderdaad schrijnend dat de mensen en dieren die het geld wel echt nodig hebben achter blijven.

SevenEight
18 april 2019 - 14:36
Antwoord aan  TheChief

@TheChief Aye.

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
18 april 2019 - 14:42
Antwoord aan  TheChief

Deze gebruiker is verwijderd

Baukereg
18 april 2019 - 16:53
Antwoord aan  TheChief

Het gelul van “het kan ook aan iets anders besteed worden” is zo’n dooddoener. Het overgrote deel van het opgehaalde geld is privaat, dus laat ze het zelf bepalen. Er is ook vast wel iemand in jou omgeving die het zonde vindt dat je je geld uitgeeft aan games, maar op commentaar zit je niet te wachten. Juist van Ubisoft snap ik het wel: die doen graag iets met geschiedenis en zijn bovendien van origine een Frans bedrijf.

En om heel eerlijk te zijn, ja ik vind dit een belangrijkere zaak dan dakloze mensen. Mensen zijn tijdig en bovendien zijn er al meer dan deze planeet kan dragen. Maar de tastbare geschiedenis is (hopelijk) voor altijd en voor alle komende generaties.

timtim96
18 april 2019 - 19:07
Antwoord aan  TheChief

@TheChief hoe kan je als Nederlander zo gemakkelijk de conclusie trekken dat de Franse cultuur niet staat of valt na deze gebeurtenis – of dat dit simpelweg geen ramp is? Als Nederlander kan je hier (traditioneel) erg nuchter naar kijken. Fransen zijn erg trots op hun land, cultuur en geschiedenis. Kijk naar wat dit in Frankrijk los maakt, en probeer je daar in te verplaatsen. Uiteraard bestaan er veel goede doelen waar geld naartoe kan, maar dat doet niets af aan het feit dat de Fransen hierdoor zijn geraakt.