Ubisoft sluit vanaf 1 april diens Benelux-vestiging
PU.nl
Nieuws

Ubisoft sluit vanaf 1 april diens Benelux-vestiging

Ubisoft sluit vanaf 1 april diens Benelux-kantoor.

Dat heeft het bedrijf gisteren bevestigd aan Gamer.nl. Vanuit het Benelux-kantoor wordt onder andere de distributie van games van de uitgever geregeld, wordt contact met media onderhouden en worden reclamecampagnes uitgezet.

In een gedeelte van een gisteren uitgelekt persbericht laat Ubisoft weten dat "de markt constant evolueert en we ons als organisatie moeten aanpassen". De daling in verkoop van fysieke games wordt aangehaald, alsmede het centraliseren van marketing door de digitalisering van communicatiekanalen. In dat bericht wordt ook gemeld dat Ubisoft de distributie van fysieke games in de Benelux aan een derde partij zal overlaten.

De sluiting van het Benelux-kantoor van Ubisoft is onderdeel van een trend in deze regio. Veel uitgevers hebben de afgelopen jaren hun vestiging in deze regio al gesloten, waaronder Activision Blizzard. Twee van de grootste overgebleven uitgevers in de Benelux zijn Nintendo en Sony.

14 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
SuperDre
06 maart 2023 - 22:20

@Don Carpaccio tja, je kunt het jammer vinden, maarja automatisering gaat zeker nog een hoop meer banen opdoeken, en daar hadden we als maatschappij al jaren geleden echt mee moeten beginnen om iets dergelijks als basisinkomen. De komende jaren zullen steeds meer kantoorbanen verdwijnen, maar ook steeds meer fabrieksbanen. En nee, er komen daarvoor niet evenredig of meer banen voor in de plaats zoals sommige denken.

En het is krankzinnig om mensen in dienst te houden alleen maar omdat ze anders geen baan zouden hebben. En logisch om meer winst te maken dan door mensen er uit te gooien als ze toch geen toegevoegde waarde meer hebben. Een commercieel bedrijf is geen sociale instelling om jou bezig te houden en een zakcentje mee te geven.

bigds9fan
05 maart 2023 - 12:42

@Don Carpaccio Aan de ene kant scheelt het grondstoffen.

Zoals bij Fifa games waar het letterlijk een klein update bestand is heeft het zeker nut.

Maar het hoeft niet dezelfde prijs te hebben.

En het voordeel van een fysieke versie is dat je hem kan inruilen/verkopen, iets wat zeker bij Ubisof games handig is.

Wederom bij Fifa games heeft het geen zin want je kan een vuilnisbelt vullen met oude FIFA games die niemand meer wilt hebben.

bigds9fan
05 maart 2023 - 12:38

@Breadpit Tja aan de ene kant zou ik het zonde vinden van de Assassin’s Creed serie.

Aan de andere kant wordt Ubisof net Konami.

Die hebben ook al 15 jaar geen nieuwe Castlevania game meer uitgebracht.

messtranor (gebruiker is geblokkeerd)
05 maart 2023 - 12:15

Deze gebruiker is verwijderd

SuperDre
06 maart 2023 - 22:16

@Messtranor klote mobile keyboard… ’te houden als’.

Don Carpaccio
05 maart 2023 - 08:10

Toch jammer die digitalisering. Het maakt ons alleen maar meer lui, hebberiger en ongeduldiger. Het kost alleen maar meer mensen hun job en de bedrijven verdienen ondertussen meer en meer. We trappen er allemaal in en we zorgen ook nog eens voor gratis reclame door abonnementen te bejubelen ipv de games. En games kopen lijkt al bijna een schande. #duurstevormvangamen. Ach zolang er maar meer games op mijn abonnement komen en minder bij de ander, ben ik tevreden. Maakt niet uit of er daarna nog eens 10000 mensen moeten vertrekken. Zolang mijn geliefkoosde twitteraar en manager maar zijn zwembad kan blijven vullen en opwarmen, ben ik meer dan gelukkig.

SuperDre
04 maart 2023 - 19:06

Logisch, geen reden om hiervoor een hele vestiging aan techoudenbals je alleen maar een paar mensen nodig hebt doe de taal spreken en schrijven, en langzaamaan met AI heb je die niet meer nodig.

Dokter Caspari
04 maart 2023 - 18:20

@coola wanneer gaan ze daar een keer aan beginnen dan? De enige unieke game op de planning was Beyond Good and Evil 2, en dat is nu net de enige game die lijkt te verpieteren in de vrieskast.

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
04 maart 2023 - 18:36
Antwoord aan  Dokter Caspari

Deze gebruiker is verwijderd

Superptje
04 maart 2023 - 19:04

@coola

Ja Coola, is goed Coola. Zeer uniek inderdaad,

Agent 4125
04 maart 2023 - 22:37

@coola Dat jij de betekenis van uniek niet snapt, is toch echt jouw probleem.

Breadpit
04 maart 2023 - 17:23

Gaat lekker daar bij Ubi

Mister Frowdo
04 maart 2023 - 16:20

@coola Vooral die heerlijk unieke bugs. Mopje!

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
04 maart 2023 - 15:49

Deze gebruiker is verwijderd