Swen Vinke, de ceo van Baldur's Gate 3-ontwikkelaar Larian Studios, heeft spelers gevraagd om geduld op te brengen voor het volgende spel van de studio.
Vinke begon zijn tweet met een terugblik: "Het is bizar om te denken dat het nog maar twee jaar geleden is dat Baldur's Gate 3 uitkwam. Het was levensveranderend. Waarschijnlijk de moeite waard om ooit iets over te schrijven. Maar ik kan wel zeggen dat Baldur's Gate 3 er voor heeft gezorgd dat we ons volgende gekke ding kunnen doen."
Details over de volgende game van Larian zijn er niet, al is het duidelijk dat het niets met Baldur's Gate en Dungeons and Dragons te maken zal hebben. "Wat het eindresultaat wordt weet niemand, maar ik kan jullie verzekeren dat we hard werken om jullie veel plezier te geven. Echt veel plezier, op een verrassende manier. Ik kan niet wachten tot ik het kan tonen. Maar je moet geduldig zijn. We hebben wat tijd nodig om het allemaal te laten werken. Maar het wordt de moeite waard."
Baldur's Gate 3 kwam in 2023 uit. Begin dit jaar gaf Larian al aan zich volledig op hun nieuwe spel te richten. Sterker nog: Larian liet eerder al weten dat het twee verschillende spellen in ontwikkeling heeft, al lijkt één project de boventoon te voeren op dit moment.
Crazy to think it’s only been two years. It’s truly been life changing. Probably worth writing about one day. But I can spoil the biggest takeaway. BG3 was what allowed us to do our next crazy thing. How that will pan out is anyone’s guess but I can assure you we’re working hard… https://t.co/bGBYZoSXGZ
— Swen Vincke @where? (@LarAtLarian) August 3, 2025
Zie het zo, de wereld is htzelfde net als het doel in de game, maar jou,n verhaal zal heel anders zijn dan die van mij.
Neem lekker de tijd. Als het maar in de buurt komt van de kwaliteit en fun van BG3 ben ik al tevreden.
Een van de beste games allertijden voor mij.
Ik moet deze nog steeds spelen, maar hoor er veel goede verhalen over. Te vergelijken met Divine Divinity 2 qua gameplay? Die vond ik wel tof namelijk.
Vergelijkbaar ja, maar BG 3 voelt als een enorme stap voorwaarts in kwaliteit van de gameplay en storytelling.
Bedankt! Klinkt goed 😉 Heb je ook veel invloed op het verhaal, hebben jouw keuzes een consequentie zeg maar?
Absoluut. Elk character is verwikkeld in zijn of haar eigen ‘main story’ als het ware, en er zijn hele interessante keuzes te maken met ver uiteenlopende gevolgen. En wat ik persoonlijk veel ervaarde was de twijfel of ik nu wel per se de ‘beste’ keuze had gemaakt, omdat de impact ervan niet altijd te voorspellen was. En dat maakt het voor mij de beste rpg ooit gemaakt.
Eens, maar op andere punten wordt de game ook wel gelimiteerd door de grenzen van de D&D regels. Dat is iets wat de makers zelf ook aangaven en de hoofdreden waarom ze geen BG4 willen doen.
Ja daar kan ik me ook iets bij voorstellen.
Ik ben zeer benieuwd naar genre en franchise van dit aankomende project van Larian.
Ergens heb ik hoop dat ze werken aan een CRPG in een Critical Role-setting, verlost van de ketens van WOTC.
Down-the-line is dat wel echt een droomproject, maar het lijkt erop dat CR zich vooralsnog vooral richt op projecten van een wat kleinere schaal. Eigenlijk beter als je het mij vraagt.
Nou ja, ze gaan nu werken met AdHoc Studio aan een TellTale-like titel in Exandria.
Ik weet niet of we dat kleinere schaal kunnen noemen, toch wel AA.
En Larian zit nu een beetje op de grens tussen AA en AAA.
Divinity was duidelijk AA en Baldur’s Gate 3 was (vrij kleinschalige) AAA.
Zelf trek ik de grens tussen AA en AAA bij Remedy.
Alan Wake 2 kostte ze €75 miljoen met ~250 mensen, dus is dat het maximum voor AA.
Klinkt wat hoog, maar tegenwoordig zitten AAA titels al snel boven €500 miljoen.
Clair Obscur kostte bijvoorbeeld ook al zo’n €25 miljoen.
Ik ben een persoon die gerust 6 of 7 jaar op een nieuwe titel wil wachten. Bij bijvoorbeeld een 3D Zelda of 3D Mario zijn we dat gewend.
Het eindresultaat is voor mij dan bijna altijd het wachten waard geweest. De jaarlijkse uitgaven van bijvoorbeeld de Assassins Creed games destijds doet een franchise niet goed.
Wil je iets nieuws en interessants maken dan heb het een paar jaar nodig en vooral in triple A begrippen.
Zonder twijfel één van de meest geanticipeerde titels op het moment. BG3 heeft veel vertrouwen gegeven.