PU.nl
Nieuws

Horrorgame Infestation 88 is gebaseerd op eerste Mickey Mouse-tekenfilm

Steamboat Willie is sinds begin dit jaar rechtenvrij

Nightmare Forge Games heeft Infestation 88 aangekondigd, een co-op-horrorgame waarin spelers het onder andere opnemen tegen een monsterlijke versie van Mickey Mouse.

Sinds 1 januari dit jaar is de Mickey Mouse-tekenfilm Steamboat Willie rechtenvrij geworden. Dat betekent dat iedereen elementen uit die tekenfilm – zonder aan Disney toestemming te vragen – kan gebruiken. Nieuwere ontwerpen van Mickey Mouse zijn nog niet rechtenvrij.

Nightmare Forge Games springt hier meteen op in met Infestation 88, een survival co-op-horrorgame die ergens dit jaar moet uitkomen op Steam. Spelers moeten als ongediertebestrijder allerlei plagen bestrijden. Daarbij moeten spelers zich soms verschuilen, en het soms opnemen tegen monsters. De eerste trailer toont dat ook een griezelige versie van Mickey Mouse zijn opwachting maakt.

Doordat rechten op oude IP's na verloop van tijd aflopen, kunnen ontwikkelaars van games, maar bijvoorbeeld ook filmmakers, producten creëren rondom bekende personages die daarmee in een nieuw daglicht worden geplaatst. Zo is ook Winnie the Pooh inmiddels rechtenvrij, en is er dan ook een horrorfilm genaamd Blood and Honey uitgekomen gebaseerd op het personage. Er is ook al een horrorfilm rondom Mickey Mouse aangekondigd.

4 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
gamerlezer
03 januari 2024 - 08:58

oh boy…

SuperDre
03 januari 2024 - 00:38

Zag dat ze de naam hebben veranderd naar “infestation: origins”, want blijkbaar is 88 ook bij neonazi’s HH (wat de 8e letter van het alfabet is), en dat icm dat je ratten moet doden met oa gas, vonden weer wat mensen antisemitisme…. Terwijl de 88 gewoon voor 1988 staat.

watashi wa maurice desu.
02 januari 2024 - 17:25

dat het kan en mag prima. Maar de vraag is of je het dan ook moet doen. Ik vind het zelf jammer als iemand er zo mee omgaat.

sommigen vinden het misschien wel mooi om een personage als Mickey in deze soort rol te zien. Ik vind het juist een tikje gebrek aan creatief zijn,

Ik denk dat iedereen van ons een enge versie kan bedenken van een bestaand personage.
zet op de paashaas maar eens afgesneden en bloederige oren, grote puntige tanden. Haren in de war. Littekens en ledematen die ooit zijn afgehakt en er aan zijn gehecht op een amateur niveau met daarbij een donkere omgeving en je hebt al iets engs.

maar een volledig nieuw eng personage is heel wat moeilijker.
of dat vind ik. Hahah kan ook mijn gebrek zijn. Hahah

maar goed ergens hou ik deze in de gaten puur uit interesse wat ze er dan echt van gaan maken.
En wie weet pas ik mijn mening aan en is het uiteindelijk een super goede game.

JustSafety
02 januari 2024 - 16:02

Ehem… Mixed Feelings… hahaha