Retail-lek noemt 518 euro voor Ryzen 7 5800X3D-cpu
Gamer.nl
Nieuws

Retail-lek noemt 518 euro voor Ryzen 7 5800X3D-cpu

Een Belgische retailer heeft per ongeluk al prijzen gepubliceerd voor meerdere nog onaangekondigde AMD-processoren, waaronder de nieuwe Ryzen 7 5800X3D.

Het nieuws komt van 2Compute, een zakelijke webwinkel voor computeronderdelen. Tussen de reeds verschenen processoren werden vandaag ook nieuwe AMD-modellen aangetroffen in het aanbod, inclusief prijsindicatie.

Voor de eerste Vermeer-X-processor, de Ryzen 7 5800X3D, wordt een stevige 518 euro (inclusief btw) gevraagd. De nieuwe octa-core Ryzen 7 5700X, die alweer reeds van de website verdwenen is, zou volgens de retailer 348,36 euro kosten. 

Op de desbetreffende verkooppagina's wordt wel netjes vermeld dat de componenten "niet voorradig" zijn. Ook een verwachte levertermijn bleef uit.

©GMRimport

Eerder deze week lekten al meer details over selecte nieuwe cpu's van AMD. Zo zou de Amerikaanse richtprijs van de 5800X3D volgens VideoCardz 449 dollar bedragen en telt de gestapelde geheugencache in totaal 100 MB. Ook zouden de klokfrequenties en adviesprijzen (in dollars) van nieuwe Ryzen-modellen uit het lage tot middensegment inmiddels uitgelekt zijn.

AMD zou in totaal tien nieuwe Zen-processoren uit willen rollen in de komende maanden. Naast de nieuwe architectuur met 3D-caches staan er ook goedkopere Vermeer-, Cezanne- en zelfs oudere Renoir-processoren (Zen 2) op de planning.

Geruchten van even geleden zou geclaimd hebben dat AMD's eerste cpu's met 3D-caches nog in maart zouden kunnen verschijnen, maar inmiddels lijkt de verwachting verschoven naar een grotere officiële onthulling en lancering op 20 april. In diezelfde periode zou AMD ook de refreshes van RX 6000-gpu's uit de doeken kunnen doen.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game
Gamer.nl
Nieuws

Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game

The Mr. Rabbit Magic Show

De uit Amsterdam afkomstige gameontwikkelaar Rusty Lake bestaat tien jaar. De studio viert dit onder andere met een gratis game die nu beschikbaar is.

De ontwikkelaar staat bekend om hun macabere puzzelgames die zich afspelen in het Rusty Lake-universum. Deze spellen combineren point-and-click-gameplay met escape-room-achtige puzzels. Hoewel de verschillende spellen allemaal los te spelen zijn, loopt er ook een rode draad door de games. Er zijn achttien games uitgebracht, waarbij sommige betaald en andere spellen weer gratis zijn.

Om te vieren dat Rusty Lake tien jaar bestaat, heeft de ontwikkelaar nu een nieuwe gratis game uitgebracht, genaamd The Mr. Rabbit Magic Show. Het gaat om een "korte maar mysterieuze" game. Daarbij wordt er in het spel gehint naar de volgende grote game van de ontwikkelaar, genaamd Servant of the Lake. The Mr. Rabbit Magic Show kan gratis gedownload worden via iOS, Android, Steam en Itch.io. Daarbij is er op verschillende digitale winkels een uitverkoop van Rusty Lake-games gaande.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games

De hardwareverkoop blijft echter wel dalen

De gamedivisie van Microsoft heeft het afgelopen kwartaal een stijging in omzet gezien. De omzet van hardwareverkoop blijft wel nog altijd dalen.

Het bedrijf maakte de kwartaalcijfers van het derde fiscale kwartaal van 2025 bekend. Daaruit blijkt dat Microsoft 70,1 miljard dollar aan omzet heeft gedraaid in dat kwartaal, wat voor een netto-opbrengst van 25,8 miljard dollar zorgde. Dat betreft een groei van respectievelijk 13 en 18 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Deze groei is vooral te danken aan de cloud- en Office-producten van Microsoft, maar ook de Xbox-divisie heeft succes geboekt: de omzet van de gamesafdeling is met 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Binnen die divisie is Xbox-content en services, waar Xbox-games en Game Pass onder vallen, met 8 procent gestegen. Dit mede dankzij spellen als Call of Duty, Minecraft en Avowed. Ook Game Pass-abonnees zijn gestegen, al werden er geen precieze cijfers genoemd.

De cijfers rondom Xbox-hardware zijn echter wederom gedaald - ditmaal met 6 procent. Al enkele jaren daalt de verkoopt van Xbox-consoles, en daar lijkt vooralsnog geen verandering in te zijn gekomen. Op zich is dat ook niet heel gek, aangezien Microsofts huidige strategie betekent dat Xbox-games op steeds meer verschillende manieren aangeboden worden - ook op concurrerende consoles zoals de PlayStation 5.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!