Moon Studios heeft 'The Breach' uitgebracht, een nieuwe content-update voor de early access-versie van No Rest for the Wicked.
Volgens Moon Studios brengt The Breach de early access-versie van No Rest for the Wicked dichterbij het eindresultaat waar de studio naar toe werkt. De update bevat nieuwe gebieden, wapens, vijanden en verhalen. Zo zullen nieuwe missies en filmpjes het verhaal van de game uitbreiden. Daarbij zijn er twee nieuwe met de hand gemaakte gebieden te verkennen: Lowland Meadows en Marin Woods. Ook zijn er twee nieuwe dorpen met NPC's te vinden, namelijk Hunter's Vale en Marin Village.
Verder wordt een endgame-mechanisme toegevoegd genaamd de Plague System, wordt het voedselsysteem in verband met de honger die personages kunnen ervaren op de schop genomen en wordt er meer diepgang aan gevechten toegevoegd. Er zijn ook meer dan honderdvijftig wapenopties, nieuwe uitrusting, vijanden en bazen te vinden. Tot slot is er een Hardcore-modus toegevoegd met permadeath. De patch notes zijn hier te vinden.
No Rest for the Wicked kwam vorig jaar via Steam Early Access uit. Deze release werd uitgebracht door Private Division, een label van Take-Two. Afgelopen november werd dit label echter verkocht door Take-Two, samen met bijna alle bestaande en aankomende games – met uitzondering van No Rest for the Wicked. Moon Studios heeft inmiddels laten weten de game zelf uit te geven.
No Rest for the Wicked is een actie-rpg met een duisterdere en realistischere vormgeving dan de Ori-spellen, die ook van Moon Studios komen. De game speelt zich af in het jaar 841, en de koning is overleden. Zijn arrogante zoon Magnus neemt de kroon over, en een plaag genaamd de Pestilence keert na duizend jaar terug.
Spelers kruipen in de huid van een Cerim, die onderdeel uitmaakt van een groep heilige strijders met speciale krachten die alles op alles zetten om de Pestilence tegen te houden. Ondertussen moeten spelers zich een weg banen door politieke intriges. Daarbij is de spelwereld met de hand gemaakt, wat het geheel een schilderachtig uiterlijk geeft.
De early access-versie van No Rest for the Wicked is speelbaar via Steam. Op een later, nog onbekend moment moet de uiteindelijke versie uitkomen op pc, PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Mogelijk volgt er ook een Switch 2-versie.
THE BREACH IS HERE!
We’ve been extremely hard at work bringing you the biggest update ever from Moon Studios!
You've helped shape this world, and it’s packed with everything you've been asking for (and more)!!!Grab No Rest for the Wicked for 30% off and jump in now on… pic.twitter.com/TX3UeBRhWv
— No Rest for the Wicked (@wickedgame) April 30, 2025
Game spreekt mij heel erg aan. Ziet er erg tof aan. Maar hij komt er pas in zodra deze uit Early Access (ea) komt. Heb echt helemaal niks met ea persoonlijk.. Je speelt een game vol met bugs (ook als de game, zoals de meeste games tegenwoordig, wanneer die volledig uit is zal die nog vol zitten met bugs.. Maar kan het beter behappen dan :-P), het verhaal zit er nog niet helemaal in verwerkt (soms mis je gewoon 75% van het verhaal), en veel features missen..
Snap ook niet echt het appeal van ea en mensen die daar hyped van worden. Dan speel je een half afgemaakte game voor vele uren, en wanneer die dan uiteindelijk uitkomt met alle content ben je er al op uitgebrand en speel je het niet meer? Of zijn er dan mensen die er nogmaals al hun tijd insteken om het nogmaals mee te maken? Bedoel, waar haal je dan de tijd vandaan, hahah! 😛
Das mooi en daarna Ori 3 maken.
Ik vind Ori eigenlijk wel mooi afgesloten na Will of the Wisps.
Hopelijk is hiermee de console release inderdaad dichterbij. Erg benieuwd naar wat Moon Studios na Ori heeft gemaakt.