God of War: Ragnarok, het vervolg op het in 2018 verschenen God of War, komt pas in 2022 uit.
Dat meldde PlayStation Studios-hoofd Hermen Hulst in een vragensessie op PlayStation Blog. "We hebben de beslissing genomen om (God of War) volgend jaar uit te brengen, om er voor te zorgen dat Santa Monica Studio de geweldige God of War-game kan leveren die we allemaal willen spelen."
Vervolgens plaatste Santa Monica Studio een bericht op Twitter waarin hetzelfde werd gemeld. Daarbij wordt ook 2022 aangehouden zodat de veiligheid van de werknemers en diens familie kan worden gewaarborgd.
God of War: Ragnarok werd vorig jaar met een teaser onthuld. Daar stond het releasejaar 2021 bij. Toch waren de meeste gamers in de veronderstelling dat het spel dit jaar niet uit zou komen.
In het interview met Hermen Hulst bevestigde hij ook dat de game naar PlayStation 4 komt. Het spel was al bevestigd voor PlayStation 5, maar de nieuwe God of War komt dus ook op Sony's vorige console uit. Ook de PS5-game Gran Turismo 7 komt zowel naar PS5 als PS4.
Dit was te verwachten.. stiekem houden ze hun fans op deze manier gewoon aan het lijntje.. Even teasen.. ‘jongens, geen zorgen; koop die ps5 maar, hij komt er aan.. en dan vervolgens uitstellen’. En niet meteen gaan gillen.. Ja Xbox doet uiteraard precies het zelfde. We worden door teaser trailertjes gewoon zoet gehouden en blijven daardoor merk trouw. God of War fans wisten bij die eerste aankondiging direct; Bam ik ga een PS5 kopen. En terecht, het is een van de (misschien wel de) beste series van ps. Ik zelf had het met die teaser van Fable. Geen idee wanneer die komt.. maar hij komt.. Van uitstel moet je trouwens vandaag de dag niet meer opkijken.. heck ik juich het vaak zelfs toe (Halo) .. uitstel betekend in de regel; meer tijd en aandacht .. ofwel de uiteindelijk game wordt beter. Dus geen zorgen jullie Kratos lovers.. de game wordt alleen maar nog vetter 🙂
@kleinekoosjer
To be fair, ja… het zou een wonder zijn als het in 2021 kwam. Maar Cory Barlog teast de game al vanaf begin 2019. Dus het was zeker nog een mogelijkheid.
Maar al bij de aankondiging dat ik ook al: dit wordt 2022, als de pandemie het tenminste toelaat.
Een hele gekke generatie zo. Ik snap dat Sony dit doet, met de gigantische schaarste van de PS5. Maar het staat wel haaks op wat Sony eerder zei met hun ‘we believe in generations’.
Ik was pas verrast geweest als ie wel in 2021 was uitgekomen.
Ik snap het wel, Horizon en God of War zijn ook gewoon systemsellers en op dit moment zijn er gewoon te weinig systems. Dan kan je die tijd gebruiken om verder te ontwikkelen of porten naar ps4.
Misschien een domme vraag maar waarom heet dit deel Ragnarok? God of war is toch Griekse mythologie?
@MissMeNL speel deel 1 maar anders spoil ik misschien alles voor je.
@MissMeNL Was in de vorige ook al verweven met de Noorse mythologie zegmaar, zonder misschien iets te spoilen haha.
@Paxopoxo nooit begonnen met “deel 1” omdat ik dacht dat je de andere god of war ook moest hebben gespeeld. Thanks voor de uitleg.
Alle begrip voor het uitstel (dat wisten we allemaal eigenlijk al, toch?) en het releasen op de vorige generatie.
Maar gezien de uitlatingen van Jim Ryan, de iets te fanatieke fans én zeker ook een aantal media outlets moet ik er eerlijk gezegd best om lachen. De dubbele standaard wordt maar weer eens duidelijk.
@COSMIC_TSAR Dat was het eerste wat ik ook meteen dacht. MS kreeg een bak stront over zich heen (vooral van Sony fans), m.b.t. het blijven releasen van nieuwe op de vorige gen consoles en Sony zei toen nog: ‘We believe in generations’. Nu blijkt dat Sony daar glashard over gelogen heeft, hoor je er geen haan (Sony fan) naar kraaien, terwijl MS er ook nog eens eerlijk over is geweest en Sony overduidelijk niet.
Ik kan het dan ook niet laten om op Twitter een beetje te stoken, haha.
@PietS. Ha Piet! Zie je niet zo veel meer in de comments, net als ikzelf overigens. Mis je het oude IG ook een beetje?
Ja, beetje plagen over en weer hoort er soms bij. Maar uiteindelijk zo veel mogelijk gamers die kunnen genieten van zo veel mogelijk geweldige games is het belangrijkst. Dus wat dat betreft, mooi nieuws 🙂
@PietS.
Ja jim ryan is zaken man en vind hem achterbaks over komen altijd en niet eerlijk (maar dit kan persoonlijk zijn) vond Jack trenton meer een gamer en eerlijk altijd overkomen zoals phil spencer.
@PietS. Je hebt deels gelijk, maar nu moet je ook eerlijk zijn dat er in 2021 weinig tot niks is uitgekomen exclusive voor Xbox
@PietS. Ben toch wel Playstation fan sinds de 4 maar wat ze deze generatie allemaal voor fratsen aan het uithalen zijn vind ik echt idioot. Het is dat deze AAA games bij Sony te vinden zijn maar als ze zo onduidelijk over alles doen stap ik misschien wel weer over naar die Xbox.
@PietS. Het is sws belachelijk dat daarover gesproken word en mensen nu al lopen te huilen dat ps4 en x1 de next gen in de weg staat. De Xbox one X is zelfs krachtiger dan de Series S op papier 😂.
Niet alleen dat maar ze kunnen niet zomaar miljoenen gamers buiten spel zetten plus in de Corona tijd heeft niet iedereen de beurs voor next gen. Ik kan nog steeds geen ps5 vinden dat ook nog eens -.-
Ja dat was te verwachten. Ook wel jammer dat hij ook op de ps4 komt. Maar dat snap ik wel. Laat Santa Monica maar de tijd nemen.
Overigens leuk te vermelden dat Sony wel gezegd heeft dat Horizon forbidden west wel gewoon in 2021 uitkomt.
@Roy36NL leuk om te vermelden dat dat wel een heel optimistische interpretatie is van de quote van Hermen Hulst: “For Horizon, we think we are on track to release this holiday season. But that isn’t quite certain yet, and we’re working as hard as we can to confirm that to you as soon as we can.”
Hopelijk redden ze het, maar geef ook Guerilla alle tijd die ze nodig hebben. Zou zonde zijn om zo’n mooi ogende game te vroeg uit te brengen.
@COSMIC_TSAR bij IGN.com stond gewoon dat horizon is still on track to release this Holliday season. Dus lijkt me wel leuk om te melden dat ik daar maar vanuit ga.
@Roy36NL Ik heb vanaf het moment dat sony horizon en god of war bekende maakte dat ze hun release window niet gaan halen. Verwacht zelf nog steeds horizon q1 2022 en god of war q1 2023
@Roy36NL Dat staat in een ander nieuwtje! Althans, niet precies zoals jij het verwoordt 😉
@Roy36NL als ze zeker waren hadden ze vorige week een datum gegeven, wees maar gerust dat die verschuift.
@Mr.Happy ik ben er gerust op dat Sony horizon in 2021 released