‘PlayStation-werknemers boos over mail van directeur over abortusrechten’
PU.nl
Nieuws

‘PlayStation-werknemers boos over mail van directeur over abortusrechten’

Werknemers van PlayStation zouden boos zijn om een e-mail van CEO Jim Ryan. Daarin zou hij zeggen dat verschillende meningen over abortusrechten gerespecteerd moeten worden.

Dat meldt Bloomberg. In de Verenigde Staten komt het onderwerp abortus de laatste tijd veel in het nieuws doordat is uitgelekt dat het hooggerechtshof het recht op abortus op nationaal niveau mogelijk wil afschaffen. Daardoor zouden staten zelf mogen bepalen of abortus toegestaan is.

PlayStation-baas Ryan zou een e-mail naar werknemers hebben gestuurd waarin hij geen eigen mening geeft over deze kwestie. In plaats daarvan zou hij claimen dat men "verschillen in mening moet respecteren". In de mail zou staan: "Respect staat niet gelijk aan akkoord gaan, maar het is fundamenteel voor wie we als bedrijf en als gewaardeerd globaal merk zijn."

Daarna zouden vijf luchtige alinea's volgen over de katten van Ryan. Zo zouden zijn katten hun eerste verjaardagsfeestje hebben gevierd. Ook zou Ryan schrijven dat hij overweegt om een hond aan te schaffen.

Bloomberg zou interne discussies tussen PlayStation-werknemers hebben ingezien waaruit woede over de toon van de e-mail blijkt. Ryan zou met zijn mail de rechten van werknemers trivialiseren. Eén werknemer zou hebben gemeld dat hij of zij "nooit eerder zo boos is geweest over een verjaardag van een kat".

Veel gamebedrijven spreken zich niet openlijk uit over de abortuskwestie in de Verenigde Staten. Destiny-maker Bungie – dat overgenomen gaat worden door Sony – heeft zich wel uitgesproken over de kwestie. Het bedrijf noemt op diens website de mogelijkheid dat het abortusrecht wordt afgeschaft "een directe aanval op mensenrechten".

31 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
GoofyZ3
14 mei 2022 - 00:05

Mensen moeten echt kappen hier met het woord Woke. Het woord bestaat niet en klinkt echt dom, ik neem echt niemand serieus als dat woord uit hun strot komt.

The_Stifmeister
14 mei 2022 - 12:11
Antwoord aan  GoofyZ3

@GoofyZ3
Zo ontzettend mee eens. Ik stop tegenwoordig meteen met lezen als ik dat woord zie. Je mening is dan meteen irrelevant omdat je kennelijk te dom bent om een eigen mening te vormen. En wat voor onvoorstelbare mongool ben je als je in deze discussie uberhaupt het woord woke gebruikt. Dan mis je echt een paar hersencellen.

SAN5324 (gebruiker is geblokkeerd)
14 mei 2022 - 16:28
Antwoord aan  The_Stifmeister

Deze gebruiker is verwijderd

SAN5324 (gebruiker is geblokkeerd)
14 mei 2022 - 16:30
Antwoord aan  GoofyZ3

Deze gebruiker is verwijderd

The_Stifmeister
14 mei 2022 - 17:42

@san5324
Het is ook overduidelijk dat jouw moeder je een aantal keer flink heeft laten vallen toen je nog een baby was.

Quirinius
13 mei 2022 - 23:50

Ik vraag mij af waarom het eigenlijk nodig is voor een game producent om zich in een dergelijke discussie te gaan mengen.

Larafin
13 mei 2022 - 21:53

Mensen lezen denk ik volledig over het feit dat de toon van deze hele mail onsmakelijk lijkt te zijn voor werknemers. In de VS is abortus een zeer gevoelig onderwerp, iets wat wij in Nederland eigenlijk niet kunnen bevatten.
Om dan een mail te sturen waarin je dit op luchtige wijze bespreekt in samenstelling met een bericht over de verjaardag van je katten… I mean… het is vragen om problemen voor iedere werkgever.

Neem gevoelig onderwerp [x] in Nederland. Moord of Pim Fortuyn, Toeslagenaffaire, Ruttedoctrine, standpunten van de FvD…
Stel dat je baas dan een mailtje hierover stuurt, om dan een verhaal te houden over zijn katten, honden, of andere vrolijke gebeurtenissen in het priveleven.
Ik zou dan juist denken: Sufkop.

Kay
13 mei 2022 - 20:38

Vermoeiend elke keer dit soort onderwerpen.

GoofyZ3
14 mei 2022 - 00:13
Antwoord aan  Kay

@Mmo-veteran inderdaad en dat op een game site. Past hier gewoon niet. Heeft niet heel veel met gamen te maken meer met een persoon die toevallig ceo is en een mening ventileert via een massa mail in zijn bedrijf. Zie hier geen nieuwswaarde in voor de gamer.

SAN5324 (gebruiker is geblokkeerd)
13 mei 2022 - 20:22

Deze gebruiker is verwijderd

The_Stifmeister
14 mei 2022 - 12:15

@san5324
Jij vindt dus dat anderen voor een vrouw mogen beslissen dat zij een kind moet houden als ze verkracht is? Ik snap niet wat er deugdzaam aan is om vrouwen zelf die keuze te laten maken.

Of is dit gewoon de zoveelste sneue reactie van je om mij uit mijn tent te lokken? Want daar faal je dan net zo hard in als in je zielige leventje. Jouw mening laat me volledig koud.

SAN5324 (gebruiker is geblokkeerd)
14 mei 2022 - 16:16
Antwoord aan  The_Stifmeister

Deze gebruiker is verwijderd

bigds9fan
13 mei 2022 - 18:41

Tja een mening hebben dat moet gewoon kunnen. Je kan gewoonweg geen mening hebben over issues.

Maar daar houdt het dan ook mee op en als een vrouw abortus wil dan heb ik daar niks over te zeggen.

obi-twan kenobi
13 mei 2022 - 17:40

Dat het hooggerechtshof het recht op abortus mogelijk wil afschaffen.

Die bewering is onjuist. Het gaat niet om het totaal afschaffen van het recht op abortus, maar de afspraken hierover op federaal niveau. De zeggenschap hierover komt dan weer bij de staten te liggen. De meeste daarvan zullen de huidige regels blijven handhaven. Op een paar zeer religieuze na die het wel flink willen beperken (wat naar mijn mening niet oke is), maar ook daar is tot nu toe geen sprake van volledig afschaffen.

MichelMusters
13 mei 2022 - 17:50
Antwoord aan  obi-twan kenobi

@obi-twan kenobi Dat bedoelde ik eigenlijk, maar ik had het wat ongelukkig omschreven inderdaad. Ik pas het aan om het te verduidelijken!

obi-twan kenobi
13 mei 2022 - 18:13
Antwoord aan  MichelMusters

@MichelMusters dank je. Nu is het inderdaad duidelijk.

gusanito
13 mei 2022 - 17:03

Ik zie niet wat Jim Ryan hier fout doet. Vrijheid van meningsuiting is een groot goed en komt helaas de laatste tijd wat in het gedrang. Het vrije woord en bijvoorbeeld satire mogen nooit verloren gaan aan een lange tenen cultuur.

Mr.Happy
13 mei 2022 - 17:33
Antwoord aan  gusanito

@gusanito de kritiek kwam er voornamelijk omdat hij iets gewichtig probeerde weg te stoppen (of zo kwam het voor sommigen toch over) in een voor de rest zeer luchtige mail.

Larafin
13 mei 2022 - 21:47
Antwoord aan  gusanito

@gusanito
Nou ja… stel je effe voor, laatst was het twintig jaar geleden dat Pim Fortuyn is vermoord. Je werkt bij een bedrijf en de topman van jouw tak stuurt een pushmail.
“Goedendag, vandaag is het twintig jaar geleden dat de politicus Pim Fortuyn is vermoord. Meningen over de man kunnen binnen ons bedrijf verschillen, de een zal hem een held noemen, de ander een racist. Wij zullen verder niet te weten komen of hij ons land veranderd zou hebben. Misschien zou ik dan wel geen katten genomen hebben, die nu hun eerste verjaardag vieren (zie foto), maar dan juist een hond wegens zijn belofte om de hondenbelasting af te schaffen. Maar ik ben zo blij met mijn katten, deze dieren zijn mijn lust en mijn leven geworden sinds ik ze heb. Ik stuur jullie een extra grote collage van foto’s die door het jaar heen zijn gemaakt. Dat zullen jullie vast waarderen.”

Ik zal het nu redelijk hebben overdreven, maar ik hoop dat het duidelijk is waarom het onsmakelijk kan overkomen als je een landelijk zeer gevoelig onderwerp behandeld… terwijl je mailtje dan omslaat in een vrolijk bericht over je katten.
Ik vind het hele mailtje aan zich al apart te noemen. Als mijn werkgever dit zou sturen, zou ik mij afvragen of ik niet voor zijn baan moet solliciteren als de man in een ver stadium van dementie lijkt te zijn.

Robert-Frans
13 mei 2022 - 16:38

Abortus is een zeer gevoelige discussie, met als grondslag de vraag wanneer men bij een ongeboren kind over een mens spreekt, met dus het intrinsieke recht op leven. En ook in hoeverre een ongeboren kind nog een lichaamsdeel is van de zwangere vrouw, waarover zij dus vrijelijk zou kunnen beschikken.
Voor de meeste pro-lifers is een ongeboren kind direct vanaf de conceptie een mens, voor de meeste pro-choicers hangt het een beetje af van wanneer men abortus nog acceptabel vindt.

Het is dus terecht wanneer een bedrijf dat geen relevantie heeft in het abortusvraagstuk de eigen werknemers geheel vrij laat daarin en dus geen standpunt erover wil innemen. Alleen al om te voorkomen dat ze werknemers verliest als die het ingenomen standpunt niet kunnen delen.
In hoeverre het tactvol is om zo’n gevoelig onderwerp in te kaderen in een mailtje over jarige katten, is natuurlijk weer een ander verhaal…

DarkSlide
13 mei 2022 - 16:47
Antwoord aan  Robert-Frans

@Robert-Frans door het een ongeboren kind te noemen spreek je al over een mens. Foetus is de juiste term.

Quirinius
13 mei 2022 - 23:49
Antwoord aan  DarkSlide

@DarkSlide.nl Wel een bijzonder prematuur mens. Haal dat maar eens uit de baarmoeder en kijken hoe lang het in de boze buitenwereld overleeft zonder in een couveuse te zitten.

Robert-Frans
14 mei 2022 - 08:56
Antwoord aan  DarkSlide

@DarkSlide.nl ‘Foetus’ is inderdaad de term voor het stadium waar het ongeboren kind zich in bevindt. Zo gaat de mens verschillende stadia door, ook na de geboorte, totdat hij of zij uiteindelijk als bejaarde overlijdt.
Ik spreek verder inderdaad bewust over een mens, omdat ik tot nu toe geen wetenschappelijke reden heb gehoord waarom een foetus vanaf de conceptie niet direct een mens zou zijn. Alle aanwijzingen in de ontwikkeling van de foetus wijzen eerder naar het tegenovergestelde.

Nu is dit misschien niet het topic om daarover een discussie te beginnen, maar ik gebruik mijn bewoordingen dus bewust om die reden en zal dat ook blijven doen.

StormFox
13 mei 2022 - 16:01

Die directeur heeft 100% gelijk met zijn stelling dat andere meningen ook gerespecteerd dienen te worden
maar helaas hebben liberale woke(pleonasme) mensen geen tolerantie voor anders denkenden tenzij zij een kwetsbare minderheid zijn want dan tellen vrouwenrechten niet. Change my mind.

Lavalera
13 mei 2022 - 16:23
Antwoord aan  StormFox

@StormFox Beetje hypocriete opmerking. Je gebruikt zelf termen als liberale woke mensen, wat niet toont dat je ook maar enigszins respect hebt voor mensen met een denkwijze aan de linkse kant van het politieke spectrum.

ali3n8tor
13 mei 2022 - 16:27
Antwoord aan  Lavalera

@Lavalera Ik heb respect voor liberale woke mensen, zij mogen van mij gerust denken dat iedereen die een andere mening bedeeld is dood moet of gecanceled moet worden. dat respecteer ik!

gamerlezer
13 mei 2022 - 16:33
Antwoord aan  Lavalera

@Lavalera tis maar wat je wilt lezen. Ik lees dat hij hiermee de overgevoelige nare groep bedoelt. En niet de mensen aan de linkerkant die wel normaal reageren en openstaan voor andersdenkenden.

StormFox
13 mei 2022 - 16:39
Antwoord aan  Lavalera

@Lavalera ik bekijk dingen per thema en ben bij bepaalde thema’s zelfs heel links, maar ik vind dat mensen altijd recht hebben op hun eigen mening en alles mogen zeggen mits er niet opgeroepen wordt tot geweld. Maar in het westen hebben we last van een grote woke cancelcultuur waarbij bedrijven zoals Sony gedwongen worden om woke standpunten aan te nemen. Veel bedrijven doen dit maar uit angst of ze faken het om zodoende meer rotzooi te verkopen aan die zelfde doelgroep.

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
13 mei 2022 - 15:32

Deze gebruiker is verwijderd

-JK-
13 mei 2022 - 16:35

@coola ik ben het er eigenlijk ook wel mee eens. Het voelt nu alleen aan als de andere kant van het hek te staan. Hij zegt alleen dat men elkaars mening moet respecteren, dat vind ik goed, dat het specifiek over de abortuswet gaat vind ik minder. Zou denk ik beter geweest zijn als hij het wat algemener liet.

Paasei
13 mei 2022 - 23:20

@coola Een mening hebben is inderdaad helemaal prima. Ook als deze niet/minder populair is. Als het daar bij blijft zie ik het probleem ook niet.

In deze specifieke situatie zou het voor mij alleen te ver gaan als jij/hij/zij/wie dan ook, beslist of die mening ook weg is.