EA: ‘Toevoeging vrouwelijke spelers in EA Sports FC24 Ultimate Team is weloverwogen’
PU.nl
Nieuws

EA: ‘Toevoeging vrouwelijke spelers in EA Sports FC24 Ultimate Team is weloverwogen’

Mensen die het niet bevalt, kunnen de Kick Off-modus spelen

Electronic Arts laat weten goed te hebben nagedacht over het toevoegen van vrouwelijke spelers in de Ultimate Team-modus van EA Sports FC24.

Vrouwelijke voetballers zaten al wel in voorganger Fifa, maar voor het eerst maken zij ook onderdeel uit van de populaire Ultimate Team-modus dit jaar. Dat betekent dat er ook voetbalteams met zowel mannelijke als vrouwelijke spelers samengesteld kunnen worden – een keuze waar niet alle fans zich in kunnen vinden.

In een interview met IGN laat executive producer John Shepherd weten dat de keuze niet uit de lucht komt vallen. "Het is iets waar we erg diep over na hebben gedacht. We hebben het gevoel dat we een belangrijke rol kunnen spelen in de groei van de sport door dit aan al onze fans te introduceren. We zijn er van overtuigd dat we de wereld willen verenigen via voetbal."

Hij vervolgt: "Ultimate Team is daar een geweldige manier voor. In deze modus bouw je je fantasieteam met verschillende nationaliteiten, talen en clubs. Dus het voelt als een goede plek om dit te doen." Daarbij wil EA niet "150 miljoen fans" van de modus, maar "een miljard". Als onderdeel daarvan wil het bedrijf de game inclusief maken.

Mensen die het niet fijn vinden om met voetbalteams met zowel mannelijke als vrouwelijke voetballers te spelen, kunnen wat Shepherd betreft uitwijken naar andere modi. "Zoals Kick Off, waarin een bestaand team het tegen een ander team opneemt. Maar wat ons betreft is Ultimate Team een modus waar je allerlei spelers kunt combineren en het beste team kunt maken."

Lars Cornelis schreef gisteren een uitgebreide preview van EA Sports FC24: "Zo kunnen spelers in Ultimate Team dit keer evolueren, alsof het Pokémon zijn. Door uitdagingen te voltooien maak je spelers beter en kun je zelfs hun posities veranderen. Het maakt je team nog persoonlijker en zorgt ervoor dat je minder snel afscheid hoeft te nemen van de mindere goden. Ook leuk gevonden is dat mannen en vrouwen van dezelfde club een speciale Chemistry hebben."

EA Sports FC24 verschijnt op 29 september uit op PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One, Nintendo Switch en pc. Met de Ultimate Edition krijgen gamers een week eerder toegang tot de game. Bekijk hier een uitgebreide video van de game.

27 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
The_Stifmeister
20 juli 2023 - 16:07

@EL HUNTERR Je hebt gelijk dat was onnodig. Het oproepen tot boycotten schoot even in het verkeerde keelgat. Nu Fr3nzy zijn punt duidelijker heeft beargumenteerd heb ik er meer begrip voor (al ben ik het er niet mee eens).

Fr3nzy
20 juli 2023 - 17:19
Antwoord aan  The_Stifmeister

Dankje voor je begrip. Uiteraard hoef je het er niet mee eens te zijn, iedereen heeft tenslotte een eigen mening.

Het boycotten is misschien idd wat overdreven maar het is jammer dat EA niet wat meer naar de community luistert en alleen maar zoveel mogelijk geld probeert binnen te harken. Het zou fijn zijn als er weer wat meer developers zouden zijn met ouderwetse liefde voor hun games.

Mythanics
21 juli 2023 - 09:13
Antwoord aan  Fr3nzy

‘Ouderwetse’ liefde(voor zover dat een term is,) vind je denk vooral bij indie games tegenwoordig en minder bij fabrieksgames als een FIFA/EA Sports FC of een Call of Duty hoewel je daar ook echt wel mensen zal hebben die hun werk geweldig vinden. Ik denk zelf dat die liefde er alom nog is in de game-industrie, je moet er wel wat meer naar zoeken en ook jezelf uitdagen nieuwe dingen te blijven proberen.

Dmitri
19 juli 2023 - 13:01

je kunt ook met Cruijff, Pele en Beckenbauer en zo spelen, in één team met Ronaldo en weet ik wie nog meer – fantasie is het toch al, vrouwen er bij maakt dan ook niet veel meer uit ¯_(ツ)_/¯

LarsCornelis
19 juli 2023 - 18:17
Antwoord aan  Dmitri

Daar heb je zeker een punt. Maar dan kun je je afvragen hoeveel waarde dingen als opta data en Hypermotion capturing nog hebben.

Dmitri
19 juli 2023 - 22:03
Antwoord aan  LarsCornelis

Voor FUT.. ehh.. UT, FCUT (?? :D) inderdaad niet. Want Pele, Cruijff etc. zouden dan ook een stuk trager en minder fysiek sterk moeten zijn. Ultimate Team is meer z’n eigen ding imo. Rest van de game heeft een (iets) meer realistisch insteek en daar zijn vrouwenteams etc. gescheiden.

worms_master
19 juli 2023 - 12:28

Zolang er geen beren en naakte mannen inzitten heb ik geen interesse

Mythanics
20 juli 2023 - 05:16
Antwoord aan  worms_master

Misschien als ze de kleedkamers openstellen. Dat je lekker kan douchen met de spelers.

Gebruiker
19 juli 2023 - 10:43

Waar mensen een probleem van maken zeg. Speel je Ultimate Team waarmee je een team kan samenstellen waarbij je kan kiezen uit alle spelers om een probleem te gaan maken om het feit dat je ook kan kiezen uit spelers met een ander geslacht.

AgeQned
19 juli 2023 - 12:48
Antwoord aan  Gebruiker

Nou precies dit dus.

Fr3nzy
19 juli 2023 - 13:16
Antwoord aan  Gebruiker

Het probleem zit hem in het realisme. De beste vrouwelijke spelers ter wereld zijn namelijk nog niet half zo goed als een matige eredivisie speler. Maar in FC weten ze het voor elkaar te krijgen om vrouwelijke spelers met gelijke stats als een Haaland te stoppen. Echt niemand zit daar op te wachten.

Ik zou eigenlijk iedereen willen oproepen om de game vooral niet te kopen om een statement te maken richting EA. Niet alleen vanwege vrouwen in ultimate team maar ook alle rare tafarelen rondom dubieuze goals waarbij ballen door benen heen gaan of ledematen rare vormen aannemen waardoor de bal niet tegengehouden wordt. En door de stats van spelers die onder water aangepast worden wanneer je voor of achter staat of tegen een op papier mindere tegenstander speelt.

Gebruiker
19 juli 2023 - 14:01
Antwoord aan  Fr3nzy

Als ze dat niet zouden doen zou niemand met vrouwelijke spelers in zijn team spelen en dat is nu juist wat ze willen.
Het is een game, het hoeft niet realistisch te zijn.

En over je oproep: laat iedereen even lekker zelf bepalen of hij/zij de game wil kopen en spelen of niet, daar hebben ze jou niet voor nodig.

The_Stifmeister
19 juli 2023 - 14:14
Antwoord aan  Fr3nzy

@Fr3nzy NOU EN! Dan doe je ze niet in je team. Dit is echt janken om het janken. Dan speel je lekker wat anders als het je zo dwars zit…wat overigens ontzettend veel over jou als persoon zegt.

Fr3nzy
19 juli 2023 - 16:18
Antwoord aan  Fr3nzy

@Stifmeister doe eens kalm blérbek.
Dat zegt helemaal niks over mij als persoon, het is gewoon jammer om te zien hoe EA de game, wat vroeger een prima voetbalgame was, langzaam steeds verder verpest met onder andere dit soort onzin. En de enige reden dat ze er mee weg komen is omdat er simpelweg geen fatsoenlijk alternatief is.

LarsCornelis
19 juli 2023 - 18:14
Antwoord aan  Fr3nzy

Fr3nzy legt de vinger gewoon op de zere plek. EA roept altijd dat het zo realistisch wil zijn, maar verandert FUT vervolgens in een Fortnite op de grasmat. Dat is prima, maar roep dan niet dat je realisme nastreeft. In Gran Turismo gaat een Fiat 500 ook niet net zo hard als een Ferrari ‘omdat dat gewoon leuk is wat maakt dat nou uit joh’.

En inderdaad, de algoritmes onder water zijn ook onderdeel van deze identiteitscrisis.

xevulutionx
19 juli 2023 - 18:43
Antwoord aan  Fr3nzy

Geen idee waarom je zo fors in de min gezet wordt. Ik denk er precies zo over. Dat er icons waren van gestopte spelers haalde al war realisme weg maar dam had je er als als voetbalfanaat wat gevoel bij. Leuk om dan r9 een tweede leven te geven of Hagi of whatever. Daar heb ik aan moeten wennen maar het had wel iets
Dit is er nu geforceerd bijgehaald en past totaal niet. Ik kan ze idd niet in mn team zetten maar je gaat t toch tegenkomen. Mijn ding is het niet

Leshrac
20 juli 2023 - 01:22
Antwoord aan  Fr3nzy

Ik zal meedoen met je oproep om dit spel niet te kopen. Ten eerste omdat het van EA is en die maken al jaren geen leuke spellen meer, en ten tweede omdat het een voetbalspel is en daar hou ik niet van. You’re welcome.

Dat er vrouwen in zitten lijkt me verder prima, maar het blijft voetbal.

Mythanics
20 juli 2023 - 05:11
Antwoord aan  Fr3nzy

Je zegt dat niemand daar op te wachten zit, maar zou de vrouwelijke doelgroep daar misschien wel op zitten te wachten dat, ze die daar mee willen aanspreken?

Sowieso zie ik de deze serie en FIFA in het verleden vooral als arcade games, ze houden een zweem van realisme op, omdat dat verwacht wordt, in het verleden, door de FIFA waarschijnlijk, maar we weten allemaal dat het niet zo is. Als het echt hardcore voetbalsimulatie zou zijn, zou het ook veel minder verkopen. Zoals eerder al treffend werd gezegd, het is de Fortnite onder de voetbalgames, zo moet je het ook zien en als niet meer dan dat.

Dit jaar komen ook twee nieuwe concurrenten uit: GOALS en UFL(Ultimate Football League), hopelijk zijn dat voor jou/jullie geschikte kandidaten als je meer realisme wilt en niet een Fortnite op het grasveld.

The_Stifmeister
20 juli 2023 - 07:49
Antwoord aan  Fr3nzy

@LARSCORNELIS Ja hoor, ik heb je niet gehoord toen de meest onlogische mannelijke combinaties in een team konden, maar nu er vrouwen bij komen is het opeens wel een probleem.

Je hoeft ze toch niet in je team te doen, dus wat is het probleem?

Fr3nzy
20 juli 2023 - 10:59
Antwoord aan  Fr3nzy

@stiffmeister zo moeilijk is het toch niet te begrijpen dat de meeste mannen geen vrouwen in ultimate team willen? Niet in hun eigen team en niet om tegen te spelen? Het past gewoon niet bij de sport. Het voorbeeld van lars mbt autos vind daarbij een goeie vergelijking. Net als wanneer ze bijvoorbeeld bij call of duty ineens barbies zouden toevoegen. Ik heb niks tegen barbies maar doe die lekker in fortnite.

The_Stifmeister
20 juli 2023 - 11:26
Antwoord aan  Fr3nzy

@Fr3nzy Dat is voor mij heel moeilijk te begrijpen, ik vind het echt spijkers zoeken op laag water en eerlijk gezegd nogal kinderachtig en seksistisch.

Fr3nzy
20 juli 2023 - 11:34
Antwoord aan  Fr3nzy

Dat heeft echt 0,0 te maken met sexistisch of kinderachtig. Het voelt gewoon echt als het kapotmaken van voetbal.
Jij bent duidelijk geen voetbal fan en speelt waarschijnlijk nooit fifa dus misschien dat dat de reden is dat je het je niet kunt voorstellen.
Wat straks gaat gebeuren tijdens de game is dat je bijvoorbeeld met virgil van dijk kopduels gaat verliezen van vrouwen die 2 koppen kleiner zijn. Puur omdat ze de stats gelijktrekken met de mannelijke spelers. Of een lieke martens die een sprintduel wint van mbappe. Het klopt gewoon voor geen meter dus dat levert alleen maar irritaties en frustraties op.

The_Stifmeister
20 juli 2023 - 12:57
Antwoord aan  Fr3nzy

@Fr3nzy Het is nu toch al niet realistisch? Zoals Dmtri hieronder ook al aangeeft ; “Want Pele, Cruijff etc. zouden dan ook een stuk trager en minder fysiek sterk moeten zijn.” Dat is allemaal prima (kennelijk) maar de lijn wordt nu getrokken omdat er vrouwen meespelen. Dat snap ik niet.

Maar je hebt gelijk; ik speel het spel niet (ben overigens wel een voetbal fan).

El hunterr
20 juli 2023 - 14:05
Antwoord aan  Fr3nzy

Ik snap zeker je frustratie als mede FIFA speler al wel FIFA23 geskipped. Niet echt verrassend dat ze de rare gedoe met de lichamen niet gefixed hebben.

Vrouwen in een voetbal spel snap ik je ook wel. Het past niet echt bij de boodschap wat EA vaak roept om realistische gameplay. Het gaat helaas om geld en als ze de spelers poel groter kunnen maken en mensen pushen om meer geld te spenderen tjah…. Dan zijn diversiteit hobbies een geweldige dekmantel.

Denk dat de meeste mensen de vrouwen modus hebben gespeeld om de 2-3 trophy`s/Gamerscore te pakken wat er achter zit.

Random klacht over de NOS. Leuk hoor het WK zo groot aankondigen, maar zend dan ook alle wedstrijden uit. Nu moet je verplicht bij den Duits kijken.

@The_stifmeister
Jammer van het op de man spelen. Brengt weer gelijk zon zure sfeer.

Mythanics
21 juli 2023 - 09:07
Antwoord aan  Fr3nzy

@FRENZY

Heeft de vrouwelijke doelgroep dan geen recht van spreken, mochten zij een voetbalgame willen? En ik snap EA wel als ze een alleen vrouwenvoetbal game launchen is dubbel kosten maken voor de release en marketing terwijl ze daar al een goed vehikel voor hebben.

Bovendien brengt vrouwenvoetbal ook mooie kanten. Geen hooligans, veel meer (hele) families die gaan, veel minder politie inzet, geen spreekkoren etc, veel meer gezelligheid in een gemoedelijke vorm.

Bovendien Barbies mogen niet in Call of Duty, maar King Kong, Godzilla, Alien etc. weer wel. Zolang het iets toevoegt aan de game qua goede gameplay etc. kan het toch prima.

LarsCornelis
21 juli 2023 - 19:26
Antwoord aan  Fr3nzy

Stifmeister, laat ik voorop stellen dat ik geen fan van FUT ben. En het gaat mij er niet om dat je mannen en vrouwen kan mixen in een team, maar ik heb wel een probleem met dat Sam Kerr beter is dan Haaland. Cruijff, Pele etc hebben tenminste nog stats die te billijken zijn, maar dit is gewoon onzin. En nogmaals, onzin mag ook en is prima, maar dan moet EA ook niet stoer lopen te doen met Opta-data en weet ik veel wat. Maak er dan Fantasy Football van. Met crossovers met The Mandalorian, Marvel en Barbie.

Overigens, mythanics voorbeeld van call of duty is net zo verschrikkelijk, wat mij betreft. Al die crossovers waar de creatieve armoe vanaf druipt.

The_Stifmeister
22 juli 2023 - 07:22
Antwoord aan  Fr3nzy

@LARSCORNELIS Ik snap wel wat je bedoelt en misschien had EA dan inderdaad wat minder hoog van de toren moeten blazen over het realisme. Aan de andere kant vind ik het wel een mooie manier om het vrouwenvoetbal in het geheel te betrekken. Ik kan me voorstellen dat er een groep vrouwen (en ook mannen) is die graag met vrouwen in hun team willen spelen, die betrek je er op deze manier prima bij. Een andere manier zie ik niet omdat die markt gewoon te klein is.

En ik snap overigens ook wel dat EA dat niet doet uit altruïstisch oogpunt en puur en alleen voor de centjes, maar ik stoor me er echt niet aan.