Gameplaypresentatie van Prince of Persia: The Sands of Time-remake gelekt
Farah kan zichzelf nu beter verdedigen, en de game krijgt nieuwe gebieden
Er is een tien minuten durende gameplaypresentatie van de remake van The Prince of Persia: The Sands of Time online gelekt.
De presentatie werd in eerste instantie op YouTube gedeeld, waar hij al snel weer werd verwijderd - wat de video zeer waarschijnlijk legitiem maakt. De video kan hier nog worden bekeken - in ieder geval tot hij weer wordt verwijderd.
De presentatie toont acteurs die motion capture uitvoeren en gameplaysegmenten. Ondertussen wordt er over de game gepraat, waaronder aanpassingen voor het personage Farah ten opzichte van het oorspronkelijke spel. De presentatie schijnt uit het eerste kwartaal van 2024 te komen - het is dus onwaarschijnlijk dat alles in de presentatie representatief is voor de uiteindelijke game.
In de video wordt gemeld dat Farah - het personage dat spelers begeleiden in de game - sterker is geworden in deze remake. Zo heeft ze nu een boog om zichzelf en de speler mee te beschermen. Wanneer Farah in het origineel werd aangevallen door vijanden, moesten spelers het gedeelte van het spel opnieuw doen, maar dat lijkt in deze remake dus minder vaak voor te komen.
Daarnaast wordt in de video gemeld dat de spelwereld helemaal opnieuw is opgebouwd, en zelfs is uitgebreid met twee nieuwe locaties. Daar blijft het niet bij qua nieuwe content: gevechten zouden "gemoderniseerd" zijn en naast de oude moves ook uit nieuwe "acrobatische moves" bestaan. Ook de krachten rondom de manipulatie van tijd zouden zijn uitgebreid tijdens gevechten.
De remake van The Sands of Time werd in 2020 aangekondigd en is sindsdien al meerdere malen uitgesteld. Het spel was in ontwikkeling bij de studio's Ubisoft Pune en Ubisoft Mumbai. De ontwikkeling werd daarna doorgegeven aan Ubisoft Montreal en is toen opnieuw begonnen. Inmiddels is duidelijk dat ook Ubisoft Toronto meewerkt aan de game.
Ubisoft heeft onlangs wederom bevestigd dat het spel ergens voor april 2026 moet verschijnen. Daarnaast werd onlangs door journalisten geclaimd dat het spel ergens medio maart moet uitkomen. Ook zou het spel tijdens The Game Awards aankomende december worden getoond. Dit is echter nog niet officieel bevestigd.
