Take-Two heeft de leiding over de remake van de nieuwe Bioshock-game vervangen. Naar verluidt komt dit na een interne ontwikkelreview die niet in de smaak viel.
Een woordvoerder van de uitgever heeft bevestigd dat Cloud Chamber-studiohoofd Kelley Gilmore niet meer werkzaam is in die rol, en creative director Hogarth de la Plante zou naar een uitgeverspositie zijn gegaan. Plante was ook betrokken bij de ontwikkeling van de eerste Bioshock.
Volgens Bloomberg zijn de heren vervangen nadat 2K Games recentelijk de geboekte progressie beoordeelde en niet tevreden was. Vooral het narratief van de game zou nog veel werk nodig hebben en flink op de schop gaan.
Daarnaast claimt Bloomberg dat een niet aangekondigde remake van Bioshock geannuleerd is, of dat de ontwikkeling in ieder geval is stil gelegd. Ook zouden Cloud Chamber-werknemers zijn verteld dat de studio "meer wendbaar en efficiënter moet worden", waardoor de vrees is ontstaan dat er ontslagen gaan vallen.
2K Games bracht een statement naar buiten: "We werken hard om Bioshock de best mogelijke toekomst te geven. Op dit moment hebben we een goede game, maar we willen een geweldige afleveren. We werken hard met het leiderschap van de studio om dit voor elkaar te krijgen."
2K Games kondigde in 2019 al aan dat er aan een nieuwe Bioshock werd gewerkt door Cloud Chamber, maar sindsdien is er met geen woord over gerept. Wel doen er vele geruchten over het spel de ronde. Zo zou de game mogelijk Bioshock Isolation heten en zich wederom afspelen in een dystopische stad.
“Take-Two heeft de leiding over de remake van de nieuwe Bioshock-game vervangen.”
Bioshock 4 is geen remake.
Wat een bummer zeg. Toegegeven, het is meer de hoop op i.p.v. de verwachting dat een nieuwe Bioshock een hele sterke game kan worden zonder dhr Levine. Maar desalniettemin erg jammer dat men in principe compleet terug naar de tekentafel moet, of erger. Wel een goede zaak dat de interne quality control in de smiezen kreeg dat de standaard niet werd gehaald.
De eerste drie games zijn fantastisch en sfeervol. Ik denk dat we op dit moment blij mogen zijn met wat we hebben, want die nostalgie kan je niet herbeleven. Toch zal ik in de wachtrij aanschuiven als het aankomt op een nieuw deeltje in de reeks.
1 en 3 waren echt nice , maar toch vind ik dit soort games ook zoals Silent Hill en GOW , je kan er eem triologie ofzo van maken en daarna is het wel klaar .
Van mij mag het gewoon weer lekker onderwater plaatsvinden. Enorm genoten van Bioshock 1 en 2. Bioshock Infinite vond ik dan weer geen moer aan. Hopelijk heeft deze wissel van leiding geen verdere gevolgen. Het is toch vaker voorgekomen dat dat tot het falen of annuleren van een game zorgt. Een remaster zie ik ook niet zitten. De originele games zien er nog verassend goed uit.
Bioshock waren goede spellen. Deel 1 en 2 hebben al een remaster gehad. Deel 3 ziet er nog steeds prima uit en heeft van mij betreft geen remake nodig. Maar een deel 4 zou wel gaaf zijn
Dan hoop ik dat ze van scratch beginnen, halverwege een project in nieuwe handen drukken is vaak geen bestigheid.
Zal wel een slap aftreksel van Bioschock 1 en 3 worden als ik dit zo lees.
En Ken Levine die ontbreekt maar denk dat alle fans hun ogen op Judas hebben gericht en dit als een afwacht projectje zien.