Mass Effect 5 krijgt realistisch uiterlijk vergelijkbaar met voorgaande delen
PU.nl
Nieuws

Mass Effect 5 krijgt realistisch uiterlijk vergelijkbaar met voorgaande delen

In tegenstelling tot de gestileerde graphics van Dragon Age: The Veilguard

Bioware heeft fans verzekerd dat toekomstige games in de Mass Effect-reeks – zoals het aankomende vijfde deel – de realistische grafische stijl uit de voorgaande delen zullen behouden.

Dit nu Dragon Age: The Veilguard over twee dagen uitkomt. Internationaal gingen er gisteren diverse recensies voor de game live, en daarin werd eens te meer benadrukt dat de nieuwe actie-rpg van Bioware een gestileerd uiterlijk heeft dat bij wijlen zelfs wat wegheeft van een animatiefilm. Overigens wordt daar niet per se negatief op gereageerd in reviews – sommige websites, zoals Eurogamer, prijzen deze stijl zelfs.

Ondanks dat vragen veel fans zich nu af of Mass Effect – een andere rpg-reeks van Bioware – hetzelfde lot beschoren is. Michael Gamble, de regisseur van Mass Effect 5, maakte via social media meteen korte metten met mogelijke twijfels. "Veel mensen vragen mij naar Mass Effect nu de Veilguard-reviews er zijn en (de release van de game op) 31 oktober dichtbij komt. Beide series komen van dezelfde studio, maar Mass Effect is Mass Effect."

Hij vervolgt: "Een sciencefiction-rpg tot leven wekken werkt anders dan bij andere genres of IP's… en behoort dan ook een ander soort liefde te krijgen." In een vervolgtweet benadrukt hij: "Mass Effect is fotorealistisch en dat zal zo blijven zolang ik de boel run."

Veel details over de nieuwe Mass Effect zijn er nog niet – er is zelfs nog geen officiële naam bekend. Eind vorig jaar werd er wel een korte teaser uitgebracht, waarin een personage is te zien met een outfit met het N7-logo erop. Het jaar daarvoor werd er ook al een teaser getoond met daarin een Mass Relay onder constructie. Er gaan daarnaast geruchten dat Commander Shepard uit de oorspronkelijke trilogie terugkeert. Verder is duidelijk dat een aantal mensen die aan de originele trilogie heeft gewerkt, ook meehelpt aan de nieuwe game.

7 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
gusanito
29 oktober 2024 - 16:32

Eerst maar even afwachten of de studio nog overeind staat na de release van de nieuwe Dragon Age. Er is de afgelopen 24u een enorme storm aan het opsteken.

Ocmerius
29 oktober 2024 - 18:08
Antwoord aan  gusanito

En wat voor storm moet dat zijn dan?

The_Stifmeister
29 oktober 2024 - 18:17
Antwoord aan  Ocmerius

@Ocmerius Een shitstorm

Kroepie
29 oktober 2024 - 19:56
Antwoord aan  gusanito

Zonder hier ook maar iets over gelezen te hebben vermoed ik mensen die mekkeren om woke-gebeuren en de game totaal niet gespeeld hebben. Je weet wel, zogenaamde echte fans

do365nic
29 oktober 2024 - 20:24
Antwoord aan  Kroepie

Dit gaat niet over het woke gebeuren, maar wel om de lelijke characters/animaties en het gebrek aan keuzes in de game. Je kan geen enkele echte evil optie gebruiken. Zelfs al selecteer je iets, dan zegt het personage toch iets anders dan wat je selecteerde. De combat is naar het schijnt ook enorm eentonig.

armilo-theus
29 oktober 2024 - 20:35
Antwoord aan  Kroepie

Ik ben fan sinds de eerste Dragon Age. De animaties zien er niet uit je hoeft het spel niet te spelen om te zien hoe lelijk het is. Het is in de review al aangekaart dat de personages geen emoties kunnen uiten en dat de keuze’s eigenlijk geen keuze’s zijn. Het verhaal is te kinderlijk. Dat terwijl sinds de eerste Dragon Age ze een Dark fantasy zijn. Dat hebben ze compleet opgeheven waardoor ze veel fans verliezen. Heeft niks met Woke te maken. Het lijkt erop dat mensen tegenwoordig niet tegen kritiek kunnen en dan maar mensen gaan labelen.

gusanito
29 oktober 2024 - 23:54
Antwoord aan  Kroepie

Het gaat om manipuleren van reviews en reviewers door EA/Bioware waarbij veel reviews zelfs dezelfde door AI geschreven teksten bevatten. Bedrijven als IGN en Eurogamer gooien met 9’s terwijl reviewers als Mr. MattyPlays en Skill Up (absoluut niet anti-woke) zeggen dat de game een hele grote teleurstelling is en in niks een Dragon Age game.

Reviewers die na het eerste preview-event enigszins kritisch waren hebben geen reviewcodes ontvangen en kunnen voor de release hun geluid dus niet laten horen. Door alleen ‘positieve reviewers’ dit privilege te geven staat de Metacritic score (84) er heel rooskleurig voor en dat pusht de verkopen in de eerste dagen. Daarnaast zorgt het ook voor bonussen voor executives binnen het bedrijf. Er klinkt nu dus een stevig geluid dat dit manipulatie is vanuit EA/Bioware.

En even heel duidelijk, ik heb er verder geen sterke mening over. Het is puur iets wat ik zelf las. Het moddergooien rondom politieke agenda’s pushen ontgaat me sowieso. Geen reden voor mij om een game te laten liggen. Ik ben zelf vooral benieuwd wat het geluid gaat zijn als op de 31ste iedereen de game kan spelen en ook de meer kritische creators hun licht kunnen laten schijnen op het eindresultaat.