‘Medewerkers FromSoftware-eigenaar willen graag door Sony worden overgenomen’
PU.nl
Nieuws

‘Medewerkers FromSoftware-eigenaar willen graag door Sony worden overgenomen’

Enthousiast

Medewerkers van FromSoftware-eigenaar Kadokawa hopen naar verluidt dat het bedrijf wordt overgenomen door Sony.

Volgens een artikel van het Japanse Bunshun hopen een aantal medewerkers dat de overname doorgaat. "De mensen om mij heen zijn dolblij met het vooruitzicht van een overname door Sony", zo zegt een anonieme medewerker in het artikel.

"Dat komt doordat een aantal medewerkers ontevreden zijn met het leiderschap van Natsuno, die niet eens de moeite nam om een persconferentie te houden nadat de persoonlijke gegevens van mensen werd gelekt bij een cyberaanval. Ze verwachten dat als Sony het bedrijf overneemt, ze als eerste de directeur wegsturen."

Een econoom in het stuk geeft echter aan dat Kadokawa zelf weinig te winnen heeft bij een overname. "Het bedrijf raakt zijn onafhankelijk kwijt en het management wordt strenger. Als ze hun bedrijf vrij willen ontwikkelen zoals ze dat nu doen, zou de overname een slecht idee zijn", aldus econoom Takahiro Suzuki.

Geruchten over een eventuele overname door Sony staken vorige maand de kop op. De interesse van Sony werd vervolgens door Kadokawa zelf bevestigd. De bekendste gameontwikkelaar van Kadokawa is dus FromSoftware, bekend van games als Elden Ring, Dark Souls en Sekiro: Shadows Die Twice. Kadokawa heeft 69,66 procent van FromSoftware in handen.

Naast FromSoftware maken ook bedrijven als Acquire (Tenchu, Mario and Luigi Brothership), Spike Chunsoft (Dragon Ball: Sparking! Zero, Jump Force) en Vic Game Studios (Breakers: Unlock the World) onderdeel uit van de portfolio van Kadokawa Corporation.

4 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
11 december 2024 - 21:51

Mooi. Competitie is nodig toch? Tenminste dat zeiden sommigen back then -_-.

jsk
11 december 2024 - 22:54

Ik denk dat je concurrentie bedoelt, ik denk echter niet dat dit opgaat voor een overname vanuit de marktleider.

Kroepie
12 december 2024 - 08:09
Antwoord aan  jsk

Correct, het gaat om basisprincipes van marktwerking. Als de verreweg grootste partij in de markt meer partijen overneemt zorgt dat niet voor een betere markt. Het is ook zeer logisch dat de verschillende commissies over de gehele wereld de overname van MS destijds goed onderzocht hebben om er zeker van te zijn dat Microsoft daarmee geen positie verkrijgt waarmee het de concurrentie onevenredig kan verstoren.
Wat ik zeg, basisprincipes van marktwerking, de meeste mensen snappen dat.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
12 december 2024 - 09:39
Antwoord aan  jsk

Ow dat bedoel ik wel degelijk hoor @JSK.