Ontwikkeling nieuwe game God of War-studio ‘verloopt voorspoedig’
PU.nl
Nieuws

Ontwikkeling nieuwe game God of War-studio ‘verloopt voorspoedig’

Cory Barlog zou aan het hoofd van de ontwikkeling staan

De ontwikkeling van de nieuwe game van Santa Monica Studio, de ontwikkelaar van de God of War-spellen, verloopt blijkbaar voorspoedig.

Dat meldt de betrouwbare gamejournalist Jason Schreier op gameforum ResetEra. Daarbij benadrukt hij dat het de nieuwe game is van Cory Barlog, die als sinds de eerste God of War aan de reeks werkt.

"Cory Barlogs game is de volgende grote release van Santa Monica Studio", zo stelt Schreier. "Toen ik er voor het laatst met iemand over sprak (een maand of twee geleden) verliep de ontwikkeling voorspoedig." Meer details gaf hij niet.

Hoewel officiële details ontbreken, gingen er geruime tijd geruchten dat het om een nieuwe IP gaat. Vorig jaar meldde een voormalige werknemer van de studio dat ook op LinkedIn. Schreier heeft inmiddels in een andere post op ResetEra gemeld dat het géén nieuwe IP is, maar dat het "wel zo voelt". Er gaan al een tijdlang geruchten over een metroidvania rondom de God of War-franchise – mogelijk wordt dat hiermee bedoeld.

21 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
NextGenDonkey
16 juli 2025 - 12:16

Die Metroidvania in God of War stijl zie ik wel zitten. Een deel 3 na de afgelopen 2 delen zit ik eigenlijk niet meer op te wachten.

MR1980-
15 juli 2025 - 22:43

Zolang maar niet meer van hetzelfde is als de vorige 2 delen. Waren beide fantastische games (vooral die uit 2018), maar heb het nu wel gezien. Graag meer innovatie en nieuwe art style.

NextGenDonkey
16 juli 2025 - 12:16
Antwoord aan  MR1980-

Mee eens, graag wel totaal iets anders.

Mister Frowdo
15 juli 2025 - 17:35

Als het een nieuwe God of War betreft, dan hoop ik op een iets meer brutere, back to the roots game. Ik geef ze krediet voor de opfrissing en stijl van de nieuwe games, maar ik vond de omgevingen vaak kitscherig, de RPG elementen onnodig voor een single player game en het hergebruik van bepaalde open wereld delen minder leuk dan in de eerste games. Iedereen zijn ding uiteraard, maar ik mis de bloeddorstige Kratos van mijn jeugdjaren.

WinNow
15 juli 2025 - 16:09

Vertrouwen in Cory Barlogs!

ali3n8tor
15 juli 2025 - 13:02

“Toen hij daarover sprook”:
Dit is een meer poëtische of informele manier om te zeggen dat hij een sprookje begon te vertellen.

(wat in de context niet eens zo gek is waarschijnlijk lol)

ik neem aan dat je het woord “sprak” of “over gesproken heb” bedoeld , maar ik heb geen idee ben en zwaar dyslectisch en ik had een 6 voor nederlands in 1989 fck ik ben een taalnazi ineens lol

MichelMusters
15 juli 2025 - 23:03
Antwoord aan  ali3n8tor

Lol, my bad!

Red Dead Demon
15 juli 2025 - 12:57

Een GoW in de Egyptische setting zou ik wel vet vinden. Het oude Egypte heeft veel, badass goden. En in piramides struinen lijkt me altijd wel vet. (AC Origins)

GWO
15 juli 2025 - 15:38
Antwoord aan  Red Dead Demon

Maar Egypte heeft ook best veel zand en daarom wellicht snel saaie omgevingen. Dat merkte ik met AC origins ook op, in ieder geval voor mijzelf dan.

Motgeb
15 juli 2025 - 12:40

Kom er maar in Hermen; volgende succesvolle live service game?

poklaan
15 juli 2025 - 12:30

Ik krijg bij deze nieuwe geruchten het idee dat het wel is om een game met Atreus als hoofdrolspeler zou kunnen gaan.

obi-twan kenobi
15 juli 2025 - 14:16
Antwoord aan  poklaan

Barlog zelf heeft al eens gehint dat het om een sci-fi game zou gaan. Dus totaal iets anders dan God of War en dat zou ik zeer op prijs stellen. GOW mag nu wel even rust krijgen.

GWO
15 juli 2025 - 15:39
Antwoord aan  obi-twan kenobi

Ik zou het helemaal niet erg vinden als Atreus een spin off zou krijgen.
En dan kan Kratos effe een koffiepauze nemen een paar jaar.

obi-twan kenobi
16 juli 2025 - 01:18
Antwoord aan  obi-twan kenobi

Ik zou een Atreus spin-off zeker spelen, maar van mij hoeven ze niet alleen God of War gerelateerde games te maken. Ze hebben genoeg talent om iets heel anders tofs te maken.

poklaan
17 juli 2025 - 14:45
Antwoord aan  obi-twan kenobi

Het is geen sci-fi game volgens Jason Schreier.

Mythanics
17 juli 2025 - 18:07
Antwoord aan  obi-twan kenobi

@poklaan

Oh, ik dacht nog dat het een nieuw deel van een lang vervlogen bestaande sci-fi IP van PlayStation zou zijn, zoiets als een Warhawk, Starhawk of Colony Wars, omdat eerdere geruchten zeiden dat het een sci-fi game zou zijn of in ieder geval iets met/in de ruimte en dat het volgens deze uitspraak van Schreier aan zou voelen als een nieuwe IP, maar wel al iets bestaands zou zijn.

Maar als hij zegt dat het geen sci-fi is en hij weet het zeker, dan vliegt dat speculatieve aanknopingspunt van mij ‘out of the window.’

Frostinator
15 juli 2025 - 11:53

Gaat dit nog steeds om die 2,5D GoW? Of een nieuw hoofddeel? Edit: nvm het gaat om de 2,5D in de Egyptische setting. Het is iets, ik ga zelf wel hard op metroidvanias.

poklaan
15 juli 2025 - 12:29
Antwoord aan  Frostinator

Ik den dat je nog al wat dingen door elkaar haalt. Die 2,5D God of War game zou een prequel zijn die zich afspeelt in Griekenland, en zou niet door Santa Monica zelf gemaakt worden.

Frostinator
15 juli 2025 - 16:05
Antwoord aan  poklaan

Ah, ja ik zie het nu staan. De 2,5D game wordt samen met Mega Cat Studios gedaan. En dat nieuwe hoofddeel komt er ook aan, nice.

gameliefhebber
15 juli 2025 - 11:42

Hopelijk zo voorspoedig dat deze game volgend jaar verschijnt.

Frostinator
15 juli 2025 - 11:53
Antwoord aan  gameliefhebber

Niet onmogelijk, denk zelf eerder pas over 2 of 3 jaar.