PlayStation stelt helft van twaalf geplande live-service games uit
Gamer.nl
Nieuws

PlayStation stelt helft van twaalf geplande live-service games uit

Tot en met maart 2026 moeten er zes live-service games verschijnen

Sony PlayStation heeft de helft van twaalf geplande live-service games intern uitgesteld.

Dat heeft het bedrijf aangekondigd tijdens het bekendmaken van diens kwartaalcijfers. Eerder liet Sony weten dat het tot en met maart 2026 twaalf verschillende live-service games wilde uitbrengen. Zes daarvan komen nu dus pas daarna uit.

Eerder dit jaar bleek al dat er samen werd gewerkt met Destiny-ontwikkelaar Bungie - inmiddels ook onderdeel van PlayStation Studios - om kritisch te kijken naar de live-service games die bij het bedrijf in ontwikkeling zijn. COO en CFO Hiroki Totoki liet tijdens een gesprek met investeerders (via VGC) weten dat deze kwaliteitscontrole voor de uitgestelde games heeft gezorgd.

"We proberen op deze manier te zorgen dat (deze games) zo lang mogelijk door gamers gespeeld kunnen worden. Van de twaalf games, zullen er zes voor april 2026 uitkomen - dat is ons huidige plan. We werken nog aan de zes overige titels."

Eerder bleek al dat Naughty Dog meer tijd nodig had voor de The Last of Us-multiplayergame - een van de live-service games van PlayStation. Sindsdien gaan er geruchten over ontslagen bij de studio en een mogelijke stilstand van de ontwikkeling van het spel, maar onlangs werd bevestigd dat de game nog altijd in ontwikkeling is.

Een andere live-service game in ontwikkeling is Marathon van Bungie. Bij die studio vielen er onlangs ook ontslagen, en volgens geruchten is Marathon dan ook uitgesteld. Verder zijn er live-service games als Fairgames (Haven Studios) en Helldivers 2 (Arrowhead Game Studios) in ontwikkeling bij Sony. Guerrilla weekt aan een live-service game in de Horizon-franchise. Ook de MLB: The Show-spellen worden onder live-service geschaard.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Hollywood schrikt op van geplande importheffingen van Trump
Gamer.nl
Nieuws

Hollywood schrikt op van geplande importheffingen van Trump

Aandelen van filmbedrijven zijn gedaald

Filmbedrijven uit Hollywood zijn opgeschikt door de aangekondigde importheffingen voor films die buiten de Verenigde Staten worden gemaakt.

De Amerikaanse president Donald Trump gaf begin deze week aan dat hij alle films die buiten de Verenigde Staten worden gemaakt een heffing van honderd procent wil opleggen. Dit om de Amerikaanse filmindustrie te stimuleren en er voor te zorgen dat Amerikaanse filmbedrijven werk blijven houden.

Een bijkomend probleem hierbij is echter dat heel veel films en series die vanuit de Verenigde Staten worden gefinancierd en gepland buiten Amerikaanse grenzen worden gefilmd. Dit omdat het vaak goedkoper is om elders te filmen. Ook veel computereffecten worden uitbesteed aan bedrijven gesitueerd buiten de VS. Het gaat Amerikaanse filmbedrijven dus mogelijkerwijs veel geld kosten om die productie naar Amerika te halen. Daarnaast zijn streamingbedrijven - met name Netflix - erg afhankelijk van internationaal geproduceerde films en series.

Ondanks dat nog niet precies duidelijk is hoe Trump de importheffingen voor zich ziet, heeft de aankondiging voor een hoop heisa gezorgd binnen Hollywood. Aandelen van bedrijven als Disney, Netflic en Warner Bros. Discovery zijn gisteren dan ook gedaald. Meerdere filmstudio's hebben op dit moment nog opnames van films in het buitenland lopen.

Hoe dan ook zullen de echte gevolgen van de mogelijke importheffingen op films die buiten de VS worden geschoten pas in de toekomst duidelijk worden. Trumps importheffingen hebben ook al invloed gehad op de game-industrie, met onder andere een wereldwijde prijsstijging van Xbox Series-consoles en een prijsverhoging van Switch 2-accessoires.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Twee miljoen exemplaren van Clair Obscur: Expedition 33 verkocht
Gamer.nl
Nieuws

Twee miljoen exemplaren van Clair Obscur: Expedition 33 verkocht

In twaalf dagen tijd

Er zijn inmiddels twee miljoen exemplaren van de in Frankrijk ontwikkelde rpg Clair Obscur: Expedition 33 verkocht.

Dit binnen de eerste twaalf dagen sinds de game is uitgekomen, zo heeft ontwikkelaar Sandfall Interactive op social media laten weten.

Clair Obscur: Expedition 33 speelt zich af in een wereld waar een mysterieuze entiteit genaamd de Paintress de wereld elk jaar opnieuw 'schildert'. Ze plaatst daarbij een vervloekt cijfer op een monoliet waardoor iedereen van die leeftijd in één keer verdwijnt. Het nummer gaat elk jaar omlaag, waardoor steeds jongere mensen verdwijnen.

Vlak voor de jaarlijkse sessie waarbij de Paintress het nummer '33' gaat schilderen, trekt een groep er op uit om haar te stoppen. Deze groep wordt geleid door een man genaamd Gustave. De game biedt turn-based gevechten in een wereld geïnspireerd door de Belle époque-periode. De menu's van de turn-based gevechten worden daarbij op flitsende wijze in beeld gebracht. De spelwereld stelt een fantasievolle en soms haast surrealistische versie van Frankrijk voor.

De debuutgame van de Franse ontwikkelaar Sandfall Interactive is verkrijgbaar voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Ook staat het spel op Xbox Game Pass. Je kunt hier de PU-review van Dwayne Vrancken vinden: "Met Clair Obscur: Expedition 33 levert Sandfall Interactive een indrukwekkende debuutgame af. De Fransen meten zich in deze unieke rpg met de Japanners, door een fantasierijk, fascinerend en ronduit vreemd verhaal te combineren met meeslepende combat en een memorabele party. Het levert een bijzondere en onwaarschijnlijke smeltkroes op van westerse en Japanse rpg’s in één prettig pakketje."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!