Sony Group Corporation zou gesprekken houden om Kadokawa Corporation over te nemen. Dit is de huidige eigenaar van Elden Ring-ontwikkelaar FromSoftware.
Reuters claimt dit van twee bronnen te hebben vernomen. De gesprekken tussen de twee partijen zouden op dit moment gaande zijn en en een deal zou ergens binnen de komende weken gemaakt kunnen worden. Sony en Kadokawa hebben niet op de geruchten gereageerd.
De bekendste gameontwikkelaar van Kadokawa is FromSoftware, bekend van games als Elden Ring, Dark Souls en Sekiro: Shadows Die Twice. Kadokawa heeft 69,66 procent van FromSoftware in handen. Naast FromSoftware maken ook bedrijven als Acquire (Tenchu, Mario and Luigi Brothership), Spike Chunsoft (Dragon Ball: Sparking! Zero, Jump Force) en Vic Game Studios (Breakers: Unlock the World) onderdeel uit van de portfolio van Kadokawa Corporation.
Deze bedrijven zouden bij een overname in potentie dus allemaal onderdeel kunnen uitmaken van Sony. Het bedrijf heeft al 2 procent aan aandelen van Kadokawa en 14,09 procent aan aandelen van FromSoftware in handen. Naast eigenaar van bovengenoemde gamebedrijven is Kadokawa een van de grootste mediaconglomeraten in Japan. Het bedrijf heeft onder andere veel populaire anime en streamingdiensten voor anime in het bezit. Het is waarschijnlijk dat dit voor Sony de hoofdreden van de overname is.
Sony heeft de afgelopen jaren meerdere gamebedrijven opgekocht. Zo kocht het bedrijf Bungie, Housemarque en Firewalk Studios op. Laatstgenoemde ontwikkelaar werd onlangs gesloten na het falen van liveservicegame Concord.
Over Elden Ring gesproken: uitbreiding Shadow of the Erdtree is een kanshebber voor een award voor game van het jaar tijdens The Game Awards 2024.
Alsjeblieft niet zeg.
Als dit doorgaat en de from games worden in ene wel exclusief dan moet Xbox eens ballen tonen en cod, doom en Elder Scrolls ook exclusief maken.. kan toch niet zo zijn dat alleen Sony zijn games van andere platforms mag weghouden.. ben benieuwd. Ik speel ze zelf niet, hou niet van tergend moeilijk, maar ken zat gasten op Xbox die er bij zweren
Leuk verhaal, maar deze mensen in die positie denken niet zoals jij. Kennelijk heb jij geen idee hoe het werkt in het bedrijfsleven. Wat voor ballen hebben ze te tonen? Ze zullen alleen zichzelf ermee hebben en niet een ander.
“””Sony zijn games van andere platforms mag weghouden””
Ow maar Xbox mag dat dan wel? Waar is Starfield dan gebleven. Die game was notabene gecanceld door MS voor de PS5. Als het aan Phil Spencer lag dan was alles of “case by case” exclusief. Maar ondertussen is het niet Phil die deze beslissing nog maakt maar zijn leidinggevende Satya Nadella. Die business meeting was de omslag waar de aandeelhouders en Nadella hierin zijn gestapt dat het anders moest.
Ben wel benieuwd naar wat Sony zou doen met From Software als dit inderdaad gebeurd. Zou het niet heel raar vinden als ze een deal krijgen die vergelijkbaar is aan die met Bungie, of dat ze nog wel gewoon blijven uitgeven op PC maar niet meer op Xbox.
Ook jammer voor Nintendo als dit zo is.
Heeft Nintendo games op hun console dan van FromSoftware? Volgens mij niet en is maar de vraag of switch 2 elden ring aankan.
Zelfs de Ps4 draait die game. Wat denk je zelf 😛
Denk dat als dit door gaat en waar is dan zal pc games later komen zodat men een ps5 of Ps6 koopt dit is Sony ze strategie nog steeds voor hun grote triple a sp games.
Nintendo heeft de Dark Souls Remaster. En als de Switch 2 Elden Ring niet kan draaien dan zou dat betekenen dat deze onder de Xbox One zit qua specificaties. Dat zou wel naadje zijn.
“Ben wel benieuwd naar wat Sony zou doen met FromSoftware als dit inderdaad gebeurd”
Nou dat lijkt me nogal duidelijk, de games exclusief maken natuurlijk.
Ben wel benieuwd of er nog commissies zijn die bij het onderzoeken van deze overname net zo lastig gaan doen als die van ABK. De positie van Sony is in deze markt toch een stuk dominanter.
De positie van Sony is inderdaad dominanter, maar de impact van From Software als een ontwikkelaar is ook maar een fractie van die van Activision-Blizzard.
FromSoftware past wel bij Sony de andere twee studios ’s zegt mij even niks.
Denk wel dat veel pc gamers zullen balen want Sony doet tot nu toe nog geen Day and date.
En voor xbox gamers zullen hun games helemaal niet meer krijgen als dit door gaat en waar is.
Ben zelf geen FromSoftware speler vind de games te moeilijk maar ze spreken me wel altijd aan de werelden die ze maken.
Until Dawn en LEGO Horizon.
Dacht dat ik er bij had gezet van ze triple a story games zoals God of war, spider man enzi en als from bij Sony hoort zet ik hun games wel in dat rijtje en niet rijtje met until dawn remaster wat origineel was niet op pc Day and date en lego horizon en daar kan het een ip ding zijn dat lego het wou, net als bij mlb. Want ja Sony bungie zit horizon ip maar niet lego.