Vanaf vandaag kunnen ook PlayStation 5-gamers aan de slag met Stalker 2: Heart of Chornobyl. Er is dan ook een launchtrailer van de PS5-versie van de game uitgebracht.
Afgelopen november verscheen Stalker 2 al op Xbox Series-consoles en pc. In de game bezoeken spelers de Zone, een gebied rondom de Chornobyl Nuclear Power Plant waar straling voor allerlei mutaties zorgt. De PS5-versie gebruikt DualSense-features, zoals haptische feedback en adaptieve triggers.
Stalker 2 kende op release wel bugs en andere technische mankementen. Ontwikkelaar GSC Game World bracht dan ook al meerdere patches uit om die weg te werken. Dat de game is uitgekomen is sowieso een hele prestatie: het uit Oekraïne akomstige GSC heeft de werklocatie van werknemers meermaals moeten veranderen, terwijl diverse werknemers zich bij het Oekraïense leger voegden. Ook moest de ontwikkelaar dealen met het feit dat Russische hackers vroege versies van de game lekten.
Marvin gaf de pc-versie een score van 69: "Enerzijds biedt 2: Heart of Chornobyl precies waar ik op hoopte: heerlijke Eurojank. Nieuwkomers treffen een ouderwetse rpg met een mooie wereld en een fijne survival-gameplayloop, en helaas ook domme ai, een hoop grafische problemen en enorm frustrerende bugs. Het is knap dat de ontwikkelaar de game onder deze omstandigheden weet uit te brengen, maar meer dan een culthit zal het in deze vorm niet worden."
Op Metacritic is het gemiddelde ietsje hoger dan PC en Xbox
Heb hier destijds erg van genoten.
Dit lijkt mij best wel een toffe game. Welke vibe en gameplay is een redelijke vergelijking? Dan heb ik er een beeld bij 🙂
Poeh das lastig. Uhm…fallout maar niet turn-based en moeilijker. Ohwja en nog iets meer janky.
Ik hoopte al op Fallout! Thanks, deze ga ik aanschaffen.
Ik denk een mix tussen Metro en Fallout ja
Stalker 2: Heart of Chornobyl is nu uit op PlayStation 5………….En weg bij Xbox.
Lol even kijken…nee hoor kan m nog gewoon spelen. Mensen maken te vaak de fout dat Xbox=Game Pass. Maar het is Xbox>Game Pass. Als je kritiek hebt op Game Pass en het beleid daarvan dan ja, je hebt gelijk.
Gemiddelde reageerder heeft niet perse een acceptabel IQ.
Was eigenlijk kritiek op gamepass, vermomd als sarcastisch grapje.
Even uitgeprobeerd op de ps5 pro. Het begin stuk waar die op de xbox series x op 40-45 fps loopt (letterlijk het allereerste stukje waar je controle over je character krijgt) was nu ee nstabiele 60fps. Denk dat dit hem eindelijk is. Zin in! 🙂
De Bèta is afgelopen op Xbox, ik hoop dat hij nu af is
Ik heb erg veel zin in deze game, al ben ik iedere keer een beetje bang, dat als ik gewoon nog even langer wacht, dat de game alleen nog maar beter wordt voor de ‘echte’ experience
Waardige opvolger van deel 1 en de moeite waard?
Ik begreep dat ze met de nieuwste 1.7 patch A-life systeem weer aan de praat hebben gekregen, stealth normaal werkt en dat performance überhaupt een stuk beter is