De ceo van uitgever Take-Two Interactive werd onlangs gevraagd naar de prijs die Grand Theft Auto 6 krijgt wanneer de game uitkomt. Een precies antwoord bleef uit, maar er werd wel een "eerlijke prijs" beloofd.
Variety interviewde Take-Two-ceo Strauss Zelnick naar aanleiding van de de kwartaalcijfers van het bedrijf. Daarbij werd specifiek ingezoomd op het feit dat games steeds duurder worden – zoals sommige spellen 80 dollar in de Verenigde Staten en 90 euro in Europa kosten – en wat dat betekent voor Grand Theft Auto 6.
Zelnick gaf geen precieze prijs voor de aankomende, langverwachte openwereldgame. In plaats daarvan vertelde hij het volgende: "Ons doel is altijd om meer waarde te leveren dan de prijs die we vragen, en daarom wisselen onze prijzen. Zoals je weet is het gebruikelijk in de industrie om een game uit te brengen met een 'premium' prijs, soms ook met speciale edities, en na verloop van tijd de prijs te laten dalen om het marktaandeel te vergroten."
Hij vervolgde: "Dat doen wij ook. Ik denk dat we meer dan de meesten erg gericht zijn op er voor te zorgen dat de ervaring geweldig is – niet alleen omdat de game zelf goed is, maar omdat consumenten er een eerlijke prijs voor betalen." Vooralsnog blijft een precieze prijs voor GTA 6 dus uit.
De tweede Grand Theft Auto 6-trailer kwam begin mei uit, kort nadat werd aangekondigd dat de game is uitgesteld naar 26 mei 2026. In de game verkennen spelers een fictieve versie van Miami – oftewel Vice City – en omstreken met twee hoofdpersonages, Lucia Caminos en Jason Duval. De game komt naar PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Bekijk hier ons overzicht met alle details rondom gameplay, verhaal, personages en meer.
Boeiend. Al vragen ze € 250,-
Ik gok €90, tenzij ze een splitsing maken tussen de singleplayer en online maar dat verwacht ik niet. Ze zullen zoveel mogelijk mensen in GTA online willen krijgen want daar zit het grote geld.
Ik denk persoonlijk dat de game € 79 of € 69 gaat kosten voor de fysieke basis editie zoals de meeste triple a games, ook zal die 60fps, al zij het op 1080p, draaien en 30 fps op 4k. Deze game wordt zowel door de fanbase als de media zo dusdanig overhyped, dat er straks heel wat teleurgestelde zielen rondlopen. Tuurlijk wordt deze game goed, maar ik zou mijn verwachtingen wat gaan temperen.
Wij van wc eend vinden dit een zeer waardevol product. Een prijs van 100 euro is hiermee gerechtvaardigd
Ik denk dat het niets uit maakt wat ze voor de game vragen. Het wordt toch wel massaal gekocht. En de Youtubers hebben weer genoeg klaag content over de prijs. Alles mooi in balans.
110 digitaal, 150 fysiek met sleutelhanger.
Prijs maakt me niet uit, je krijgt er waarschijnlijk veel voor terug.
Mijn hoop is wel dat het spel op minimaal 60fps draait. Zo niet dan wacht ik daar op.
Ze gaan grafisch alles uit de kast trekken dit wordt 30 fps.
Ps5 pro zou hem wel 60fps gaan draaien maar dat zijn voor nu geruchten.
Game word natuurlijk 60 euro om te compenseren voor de gta trilogy remake die ze hadden uitgebracht in een staat die 10 euro waard was maar nog steeds een ONeerlijke prijs vroegen er voor…..
Wat? Hij zegt toch dat de prijs eerlijk word? Dat betekend toch dat ze dan minder vragen omdat ze ons naaide met de trilogy? Nee? Oh… maarja, gelukkig is hij wel eerlijk en geeft hij om ons 🤭
Ik begrijp de hele hype rond GTA niet zo, er zijn echt wel vette delen geweest, maar ik vond de single player van het laatste deel leuk maar niet zo goed als Vice City. Of speelt iedereen GTA Online?
Ik ga GTA 6 wanneer deze ooit op de pc uitkomt wel een keer in één of andere sale halen en zeker plezier uit de single player halen, maar niet voor de hoofdprijs
Ik kan ook niet meegaan in de hype. Maar mij zit het hem meer in het feit dat ik na alle Saints Rows, GTA’s en Just Cause-games dit genre een beetje zat ben. Het ‘Been there done that’ gevoel is mij te sterk, daar kan geen goed geschreven verhaal mij tot verleiden helaas. Ik ga hem geheid ooit spelen, maar pas als ik weer zin heb om dit genre opnieuw op te pakken. Gezien het feit dat GTA 7 pas in 2049 uit gaat komen, heb ik nog even 😉
100 euro met verplichte ID controle.
Als ze voor MKW €90 kunnen vragen, kunnen ze voor GTA6 €100 voor vragen. Mensen betalen het toch wel.
Al word het 200 euro. Mensen kopen het toch wel. Ikzelf wacht altijd tot een aanbieding. Prijs gaat vanzelf omlaag.
Altijd maar vooraan willen staan als spellen uitkomen. Waarom?
8000€
“Corporate speak”
Je herkent meteen of mensen een cursus media voorlichting hebben gevolgd.
Hij kan met dit antwoord nooit verkeerd zitten.
S’werelds meest irritante antwoord dat ie kon geven, echt een professional
ben benieuwd voor de collector’s edition van GTA 6 ?
mvg
Geen precieze prijs geven maar gewoon zeggen “eerlijke” prijs lol, kan ook 100 zijn of bijvoorbeeld 120…. pffff ja ja lekker slim
Prijs te hoog maken is probleem voor hun want ze willen heel veel verkopen dus heel hoge omzet en winst.
Is de prijs te hoog dan zullen alleen de echte fans plus paar die het kunnen missen kopen maar ook vele die nog willen wachten in deze dure tijden.
€60 is niet realistisch gezien de lange en dure ontwikkeling maar €100 is nog genoeg mensen te duur dus ergens tussenin verwacht ik, daarbij blijft dit spel lang verkopen omdat hun vaker goede ondersteuning geven met updates enz.
Ik gok op €80 , maar goed dat is mijn mening en vind dit persoonlijk ook eerlijk prijs.
Ben benieuwd wat vele hier op dit forum een eerlijke prijs vinden ???
Het officiële PU-forum en GTA VI-topic vind je hier >> https://community.pu.nl/topic/7135-grand-theft-auto-vi/