Microsoft sloeg exclusieve deal met Marvel af
PU.nl
Nieuws

Microsoft sloeg exclusieve deal met Marvel af

Microsoft had een kans om exclusieve Marvel-games uit te geven, maar sloeg dat aanbod af.

Dat heeft Marvel Games-hoofd Jay Ong onthuld in een passage in het boek The Ultimate Hitory of Video Games Volume 2 van schrijver Steven L. Kent. Op gameforum ResetEra werden enkele quotes uit dit boek gepubliceerd.

Marvel zou in eerste instantie niet blij zijn geweest met de kwaliteit van games die met Activision werden gemaakt. De deal werd stopgezet en Marvel ging op zoek naar een ander bedrijf om mee samen te werken en mogelijk exclusieve consolegames mee uit te brengen.

Ong zou aan Microsoft hebben voorgesteld om een deal te sluiten om Marvel-games uit te geven via het bedrijf. Microsoft sloed de deal af, omdat het bedrijf zich wilde richten op eigen franchises. 

Als gevolg daarvan ging Ong in 2014 naar Sony. Hij sprak met Adam Boyes en John Drake. Sony besloot als reactie daarop een Spider-Man-game met Insomniac te ontwikkelen. Het spel werd uiteindelijk goed ontvangen, en inmiddels is er een vervolg in de maak. Insomniac werkt ook aan een Wolverine-game.

30 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
xeros
24 mei 2022 - 19:19

Pre 2014 waren er nog helemaal geen top Marvel games.
Dat is pas velen jaren later gebeurd toen Insomniac en Spider Man een succes werd.

Zo gek is dat dus niet dat je als Microsoft zijnde dat aanbod afslaat.

hulstpower
24 mei 2022 - 22:08
Antwoord aan  xeros

@xeros wolverine was goed op ps3/360 en ook had activsion wat goeie spiderman games gemaakt, hun laaste was alleen heel slecht.

Qinneth
24 mei 2022 - 14:01

Miles Morales

Qinneth
24 mei 2022 - 13:59

Gamer.nl, fiks die kansloze spam filter, want alles wordt gezien als spam, maakt niet uit hoe ik dingen verwoord. Echt irritant zo

Qinneth
24 mei 2022 - 14:00
Antwoord aan  Qinneth

@Qinneth …typisch dat dit bericht er wel door komt, maar mijn originele bericht niet.

kleinekoosjer
24 mei 2022 - 12:35

Het enige echt jammerlijke hieraan is, is dat dit het zaadje was voor Sony om Insomniac over te nemen. Mooie studio is dat. Er was even de hoop dat, ten tijde van Sunset Overdrive, er een mooie liefde zou bloeien tussen Insomniac en Xbox.. helaas was dat voor korte duur mede dus dankzij die jaloerse ex die daar een stokje voor stak..

ali3n8tor
24 mei 2022 - 13:47
Antwoord aan  kleinekoosjer

@kleinekoosjer baha wat is dit nou weer, Insomniac, een independent studio met bijna 25 playstation releases en exclusives, en wel geteld 1 xbox one release (SO) was een mooie opbloeiende liefde en de jaloerse ex sony die hier een stokje stak ? damn wat smoke jij man, i want a hit of that.

IF ANY … wederom een fout van Microsoft om niet te anticiperen op TALENT en de studio in te lijven

kleinekoosjer
25 mei 2022 - 12:20
Antwoord aan  ali3n8tor

@ali3n8tor Doe eens niet zo druk joh, stress kip. Misschien wordt het tijd dat je zelf eens een lekker paffie gaat roken; wordt je lekker rustig van.

SAN5324 (gebruiker is geblokkeerd)
24 mei 2022 - 14:28
Antwoord aan  kleinekoosjer

Deze gebruiker is verwijderd

R.J
24 mei 2022 - 11:39

Ah een xbox artikel wie zal er toch allemaal gereageerd hebben? Ach natuurlijk weer dezelfde mensen die zeiken en dezelfde die verdedigen.

Spiderman op PS is gewoon een goede game de sales en hype destijds alleen al is genoeg bewijs daarvoor.
Al het andere van Marvel op Batman na zal mij ook weinig boeien dus dat mogen ze houden.

Sony’s nieuwe playstation plus is wel degelijk een antwoord op Gamepass kom op zeg ze kunnen niet achterblijven bij iets wat zo massaal word aangeschaft.

Roy36NL
24 mei 2022 - 11:41
Antwoord aan  R.J

@R.J Batman is ook dc comics

Ps ja al die mensen die reageren het lijkt af en toe wel een forum. Is toch niks mis mee? Als je het maar netjes houdt en niemand beledigd

R.J
24 mei 2022 - 15:52
Antwoord aan  Roy36NL

@Roy36NL Eens alleen niet steeds over dezelfde dingen toch?

hulstpower
24 mei 2022 - 16:51
Antwoord aan  R.J

@R.J spiderman is een geweldige game en sony heeft goed gedaan na dat activsion het beetje verpruts had met spidey.

h.everartz
24 mei 2022 - 10:06

Dit is gewoon onderdeel van de lange termijn visie van phil, die wil ip’s van klein naar groot brengen onder eigen vlag om daarmee mensen echt naar xbox te brengen voor xbox. En lange termijn ziet hij naar mijn idee niet voor over 10 jaar maar zelfs veel langer, 50-100 jaar verder. Niet voor een tijdelijke deal met marvel, snap dat ze dan liever dat geld uitgeven aan goede studio’s kopen.

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
24 mei 2022 - 10:27
Antwoord aan  h.everartz

Deze gebruiker is verwijderd

hulstpower
24 mei 2022 - 16:50

@Liquidshake klopt helemaal het was don maverick maar die wou wel eigen ips, en spidey deed ook niet meer zo goed he daar voor onder activision, denk dat dat ook mee speelde maar sony zag er wel iets in en terecht.

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
24 mei 2022 - 10:03

Deze gebruiker is verwijderd

Snoop213 (gebruiker is geblokkeerd)
24 mei 2022 - 10:39

Deze gebruiker is verwijderd

COOLA (gebruiker is geblokkeerd)
24 mei 2022 - 10:50

Deze gebruiker is verwijderd

Donstil
24 mei 2022 - 11:03

@coola hoe bedoel je, onder andere marvel?

Ze hebben toch verder geen first party games met een bepaalde licentie, of ben ik er nu een vergeten?

Roy36NL
24 mei 2022 - 09:53

Ja ze snappen het wel hoor daar

Tyranus
24 mei 2022 - 09:57
Antwoord aan  Roy36NL

@Roy36NL wat valt eraan te snappen zo geweldig zijn de marvel games tot nu toe niet

En met marvel zit je toch vast aan een bepaald type game , goed dat ze dit afgeslagen hebben

Ze snappen het heel goed , gezien de aangekochte studio’s, gamepass
( Wat sony nu noodgedwongen ook probeert )

nicster
24 mei 2022 - 10:12
Antwoord aan  Tyranus

@Tyranus jouw mening. Ik vond het een van de tofste spellen van de vorige console generatie en een absolute system seller.

Had een gouden zet geweest van Microsoft en had er zeker een Xbox voor gekocht.

Roy36NL
24 mei 2022 - 10:18
Antwoord aan  Tyranus

@Tyranus jij snapt het niet helemaal. Sony heeft naar buiten gebracht dat de nieuwe service totaal geen antwoord is op de gamepass aangezien de twee consoles iets totaal anders nastreven. Verder mag jouw mening zijn dat Marvel games niet geweldig zijn. Ik haal er heel veel plezier uit en vind het hele goede games. En als Xbox het echt had gesnapt hadden ze halo niet zo laten verpieteren die zit toch vanaf deel 3 aardig in een neerwaartse spiraal

LIQUIDSHAKE (gebruiker is geblokkeerd)
24 mei 2022 - 10:22
Antwoord aan  Tyranus

Deze gebruiker is verwijderd

GoofyZ3
25 mei 2022 - 07:57
Antwoord aan  Tyranus

@Tyranus inderdaad met Halo en Gears kan je alle kanten op. Met de hele Marvel Universe kan je helemaal niks.
Gewoon domme zet van Microsoft. Marvel was toen al populair.

hulstpower
24 mei 2022 - 10:11
Antwoord aan  Roy36NL

@Roy36NL dit was het team voordat Phil de baas werd, denk dat als dit nu word aangeboden hadden ze ja gezegd. Ze hadden ook geen studio die het toen kon maken maar 6 studio’s. Zag het vanmorgen al ergens en die legde het goed uit waarom micro het toen niet deed.

Roy36NL
24 mei 2022 - 10:19
Antwoord aan  hulstpower

@hulstpower het is een beetje het gta verhaal van twee generatie geleden.

Tokumei
24 mei 2022 - 09:47

Blij dat dat niet gebeurd is. Insomniac’s Spiderman is geweldig.

Derper
24 mei 2022 - 09:59
Antwoord aan  Tokumei

@Tokumei Zeker, speciaal gehaald op de ps4 die stof stond te verzamelen. Ik hoop nog steeds vurig op een pc-poort.