Hogwarts Legacy komt volgende week uit, maar bezitters van de Collector’s Edition of de Deluxe Edition kunnen het spel 72 uur eerder spelen. In dit overzicht zetten we alle versies, releasedata en tijden op een rij.
Hogwarts Legacy komt op veel verschillende platformen uit en de releasedatum per platform verschilt behoorlijk van elkaar. Hieronder vind je voor ieder platform de releasedatum.
Releasedatum en tijd Hogwarts Legacy
De standaardversie van Hogwarts Legacy verschijnt op 10 februari. De standaardversie van het spel bevat de Onyx Hypogriff als pre-order bonus, naast uiteraard de basisgame. Daarnaast krijgen PlayStation-bezitters het Felix Felicis toverdrank-recept en de Haunted Hogsmeade Shop-quest.
Bezitters van de Deluxe of Collector’s Edition op PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc kunnen Hogwarts Legacy 72 uur eerder spelen. Andere platformen komen hoe dan ook later uit, en bieden deze vroegtijdige vooralsnog toegang dus niet aan. Precies vanaf hoe laat vroege spelers op 7 februari de Wizarding World in mogen is helaas niet bekend, maar uitgaande van een release om middernacht is Hogwarts Legacy op z’n vroegst speelbaar op dinsdag 7 februari om 00:01 uur.

Verschillende edities Hogwarts Legacy
De Deluxe-versie van Hogwarts Legacy biedt naast de 72 uur vroegtijdige toegang en alle bonussen van de standaardversie ook een Dark Arts Garrison-hoed als digitale bonus. Ook krijgen Deluxe-spelers de Dark Arts pack, met een Terzieler om te berijden, de Dark Arts-cosmetische items en een Dark Arts Battle Arena.
De Collector’s Edition bevat ook alles uit de standaardversie samen met de 72 uur vroegtijdige toegang, maar komt ook met een levensgrote, zwevende toverstok, een steelcase, en een Kelpie-gewaad als extra dlc. Helaas zijn deze inmiddels overal uitverkocht.
Bekijk hieronder een overzicht:
Standaardversie (10 februari op Playstation 5, Xbox Series X/S, PC)
-
Game
-
Onyx Hypogriff
-
Felix Felicis toverdrank-recept (alleen op PlayStation)
-
Haunted Hogsmeade Shop-quest (alleen op PlayStation)
Deluxe-versie (7 februari op Playstation 5, Xbox Series X/S, PC)
-
Game
-
Onyx Hypogriff
-
Felix Felicis toverdrank-recept (alleen op PlayStation)
-
Haunted Hogsmeade Shop-quest (alleen op PlayStation)
-
72 uur vroegtijdige toegang
-
Dark Arts Garrison-hoed (Digitale bonus)
-
Dark Arts pack
-
Dark Arts-cosmetische items
-
Dark Arts Battle Arena
Collector’s-versie (7 februari op Playstation 5, Xbox Series X/S, PC)
-
Game
-
Onyx Hypogriff
-
Felix Felicis toverdrank-recept (alleen op PlayStation)
-
Haunted Hogsmeade Shop-quest (alleen op PlayStation)
-
72 uur vroegtijdige toegang
-
Levensgrote drijvende antieke toverstaf met boekbasis
-
Steelcase
-
Kelpie gewaad (Cosmetische dlc)

Hogwarts Legacy op PlayStation 4, Xbox One en Nintendo Switch
Hogwarts Legacy komt ook uit op PlayStation 4, Xbox One en Nintendo Switch, maar deze versies laten nog even op zich wachten. De Playstation 4- en Xbox One-versies verschijnen op 4 april, en de Switch-versie op 25 juli.
Voor zover bekend bevatten de verschillende edities op deze consoles dezelfde extra’s, behalve de vroegtijdige toegang. De reden voor de latere release is niet bekend, los van een quote van ontwikkelaar Avalanche Software: “We willen de best mogelijke game-ervaring bieden op alle platforms”.
Gamer.nl redacteur Denian Franken heeft Hogwarts Legacy al kunnen spelen. Zijn preview vind je hier.
@Kuyichi Je mist dan de Arena. Lezen is moeilijk he
@Battlestar28 wat een domme reactie. Ik zeg toch dat het niet klopt. En Thomas zegt 10 uur voor jou dat hij het overzicht aanpast. Dus het is aangepast en nu klopt het. Je mist dan trouwens meer dan alleen de arena, dus je weet het zelf niet. Zeg dan niks.
@Kuyichi anders huil je nog net even wat meer?
@Markus88 Ja bij steam moeten we meestal tot 19:00 wachten dus ik weet niet hoe dat zit met een 72 uur vervroegde tijd.
@armilo-theus bij andere games op Steam die 72 uur eerder verkrijgbaar waren, was er gewoon de standaard tijd helaas.
@Markus88 Ahhh KAK. Dat wordt wss wachten tot 19:00 uur op 7 FEB. Gelukkig heb ik 200mb glasvezel. Hoef ik niet al te lang wachten.
@coola
Het valt me op dat je vaak CD Projekt Red afkraakt en feiten denkt te vertellen, die eigenlijk subjectief/mening zijn (en voor jou misschien een feit)? Misschien valt dit spel wel tegen, ondanks dat ze van alles laten zien? Ik hoop het niet hoor, want ik heb ook zin in de game!
Deze gebruiker is verwijderd
@coola
We hebben het toch niet over Ubisoft nu? Je zegt hier tegen iemand dat ie op zijn pik is getrapt, maar ondertussen reageer je hetzelfde haha. Ik vraag me alleen af waarom je richting CD zo negatief bent en dat neerzet als feiten? Dat er gameplaybeelden worden getoond, betekent niet altijd dat iets goed gaat worden. Tegelijkertijd dat er soms beelden niet worden gedeeld, betekent niet altijd dat iets slecht gaat worden. Maargoed terug naar deze game: Heel veel zin, maar ik wacht wel de reviews af om daaruit mijn eigen conclusies te trekken.
@coola Dat was alleen Cyberpunk lol. Ubishit heeft meerdere keren fouten gemaakt. Zo kunnen we door blijven gaan. Niet alleen met videogames maar ook binnenshuis is het bij Ubishit het niet te doen. Magere loontjes, overwerken, lekker vrouwen meppen al la 19de eeuw. enz
@Kuyichi
Je krijgt inderdaad wat extra’s met de deluxe editie t.o.v. de normale versie.
En die 3 dagen eerder..tja, spelers hebben al zo lang moeten wachten, dan zou je zeggen dan maakt die 3 dagen later ook niet heel veel uit, aan de andere kant… het is maar een 10tje extra (Steam). Snap als je grote HP fan bent maar al te goed dat je de deluxe koopt.
@Kuyichi Dit wordt gezegd onder “Verschillende edities Hogwarts Legacy” maar het klopt dat het in het overzicht ontbreekt. Bedankt voor de melding, ik pas het aan 🙂
@Kuyichi zodat je de game eerder kan spelen? Ik ben er erg hyped voor dus 3 dagen eerder spelen maakt mij erg blij, haha 😀 (En je moet de deluxe edition er voor kopen, wat ik al van plan was, dus is mooi meegenomen).
Jullie zetten de tijden neer van de digitale editie.. Maar als je de game gewoon fysiek koopt, kriig je de game op 7 februari (tenminste, alle sites zeggen dat ie wordt gelevers op 7 feb). Dan kun je dus gewoon gelijk spelen als je de game hebt 😛
Ik snap niet waarom ik meer zou betalen voor 72 uur eerder, terwijl ik precies hetzelfde krijg bij een normale preorder maar dan 3 daagjes langer moet wachten. Wat is het voor of nadeel van eerder toegang bij een single player game. Snap het echt niet.
P.S. ik heb het even nagekeken maar de lijst met de edities hier klopt niet. Check even de game site zelf. Er zitten meer verschillen tussen de edities. Zo heeft de deluxe preorder een cosmetische dark arts set en een dark arts battle arena. Tevens een dark arts garnizoenshoed.
Deze gebruiker is verwijderd