‘Arkane hoopte dat Microsoft Redfall zou annuleren of rebooten’
PU.nl
Nieuws

‘Arkane hoopte dat Microsoft Redfall zou annuleren of rebooten’

Gebrek aan leiderschap

Ontwikkelaars van Arkane Studios hadden gehoopt dat Microsoft Redfall zou annuleren of rebooten toen het bedrijf Zenimax kocht.

Dat blijkt uit een lang verslag van Bloomberg, dat de ontwikkeling van de geplaagde game onderzocht. "De overname gaf sommige werknemers van Arkane hoop dat Microsoft Redfall zou annuleren of, nog beter, zou rebooten als een singleplayer-game, volgens bronnen dicht bij de productie. In plaats daarvan hield Microsoft afstand", schrijft de site.

Bloombergs Jason Schreier concludeert na zijn onderzoek dat Redfall te lijden had onder een gebrek aan regie en visie. De eerste ontwikkelingsjaren zou de game veel gaan draaien om microtransacties, later werd dat teruggedraaid. De game werd gepitcht als een multiplayer Arkane-game, maar volgens Bloomberg wist niemand bij de studio wat dat betekende.

In de laatste maanden zou werknemers worden verteld dat de game nog wel wat zou worden door 'Arkane magic', wat zich op het laatste moment zou moeten manifesteren. Leidinggevenden zeiden dat de game exponentieel beter zou worden als de voltooide art werd toegevoegd en bugs werden opgelost.

Arkane kampte bovendien met een personeelstekort en ervaren werknemers die het bedrijf verlieten. Volgens Schreier was 70 procent van de werknemers die aan Prey werkte, de vorige game van de studio, aan het eind van Redfalls ontwikkeling vertrokken. Mogelijk wilden zij niet aan een multiplayergame werken.

24 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
MooiMan
02 juni 2023 - 08:52

‘zou rebooten als een singleplayer-game’

Had dat maar gedaan!

SNOOP123 (gebruiker is geblokkeerd)
02 juni 2023 - 08:21

Deze gebruiker is verwijderd

SNOOP123 (gebruiker is geblokkeerd)
02 juni 2023 - 00:30

Deze gebruiker is verwijderd

Rachid.H
02 juni 2023 - 00:51

Ik ben blij dat je er weer bent. Persoonlijk stoorde ik mij niet aan jouw comments. Je was niet aan het schelden of mensen persoonlijk belachelijk aan het maken. Je hebt gewoon duidelijk een eigen mening. Laatste tijd was je wel erg negatief over hoe het gaat in de gameindustrie. Met name door Redfall en de tegenvallende presentatie van Playstation. Maar dat is dan jouw mening en die mag je hebben. Nogmaals blij dat je er weer bent. Ik kan jouw comments en discussies wel waarderen.

hulstpower
02 juni 2023 - 07:30
Antwoord aan  Rachid.H

Snap niet dat men jou een min geeft. Dit systeem werkt echt niet. Je zegt puur hoe je over snoop denkt zegt niks raars en je krijgt negatiavie minnetjes. Ik heb weer voor je op nul gezet maar dit systeem werkt niet zo.

Bteqq
02 juni 2023 - 06:51

Nou….alleen op de inhoud? Dat is niet waar (maar geeft niet wat mij betreft, want ik doe dat zelf ook niet altijd). Maar wat is er gebeurd dan?

Rachid.H
02 juni 2023 - 09:48
Antwoord aan  Bteqq

Dat weet ik zelf ook niet. Ik zag dat hij en Coola geblokkeerd waren. En nu zie ik weer dat Snoop123 is geblokkeerd. In korte tijd 2 keer een ban hmmm.

AgeQned
02 juni 2023 - 12:56
Antwoord aan  Bteqq

@hulstpower dat hele min en plus systeem hoeft van mij niet. Snap de nut ook niet zo van dat systeem, want wat voegt het toe?

Er zijn bepaalde members die niet lekker liggen of positief liggen in de groep en wat die ook zeggen krijgen altijd een min. Ben zelf iig totaal geen voorstander van dat.

Vind het overigens wel een goed iets dat ze strenger zijn geworden, want het liep toch vaak wel de spui gaten uit bij sommige nieuws items.

hulstpower
02 juni 2023 - 07:29

Toch maar wel terug gekomen.

SNOOP123 (gebruiker is geblokkeerd)
02 juni 2023 - 08:04
Antwoord aan  hulstpower

Deze gebruiker is verwijderd

gusanito
01 juni 2023 - 18:06

Als je Arkane binnen haalt als studio moet je ze laten doen waar ze goed in zijn en niet iets opdringen wat niet bij de studio past. Dan krijg je dit. Zelfde zie je nu bij Naughty Dog die zich stukbijten op een stand-alone multiplayer game in het LoU universum.

hulstpower
01 juni 2023 - 18:13
Antwoord aan  gusanito

Arkane Lyon is de arkane waar jij het over hebt dit is austin en uit me hoofd is dit hun echte eerste stand alone game, weet dat ze prey maakte maar dacht dat Lyon toen nog wel mee keek of hielp. Dit laaste niet helemaal zeker over.

gimbal2
01 juni 2023 - 17:25

Redfall is echt zo’n voorbeeld als iets wat opgeleverd wordt door mensen die zeker wel weten hoe ze games moeten maken, maar verder totaal stuurloos waren. Geen kartrekker, geen team, geen kwaliteit. Dat is iets wat ik in Nederland ook steeds vaker zie; management wat totaal geen besef heeft van welke mensen nu eigenlijk degene zijn die voortgang stimuleren en zorgen dat mensen gemotiveerd zijn en samen kunnen werken. Die zijn op een team van 100 mensen op een enkele hand te tellen, ik durf te stellen zelfs op enkel twee vingers.

Zelfs al wil je niet investeren in het behoud van personeel… je moet investeren in het behoud van je kartrekkers.

hulstpower
01 juni 2023 - 18:12
Antwoord aan  gimbal2

Ze hebben de arkane teams ook uit elkaar gehaald jaren terug Lyon en austin en werken dus ook niet veel meer samen en denk dat we dat nu ook zien in de games, deathloop geweldige game en redfall is het gewoon niet.

TiRamySu
01 juni 2023 - 17:16

OFf topic maar ik vind de site via de telefoon niet fijn meer. Nieuws berichten komen verticaal niet compleet in beeld. En ben we ook een dag stand? Klik je een nieuws item aan krijg je direct eronder de volgende…

TiRamySu
01 juni 2023 - 17:17
Antwoord aan  TiRamySu

BEn = hebben. Bewerk optie zou ook fijn zijn. 🙂

Riyakuya
01 juni 2023 - 17:35
Antwoord aan  TiRamySu

En een icoontje dat aangeeft dat iemand op je comment heeft gereageerd ook. Vind het echt maar een matige website om eerlijk te zijn.

EmielHuizinga
01 juni 2023 - 21:30
Antwoord aan  TiRamySu

Daar ben ik het helemaal mee eens

kleinekoosjer
01 juni 2023 - 16:55

Dit was gewoon een moeilijke game (qua ontwikkeling) die meekwam in de overname.. Gevalletje helaas pindakaas. Nu de schouders er onder en mooie(re) dingen maken.
Wij spelen bijna iedere week nog wel een avondje Redfall. Even bijkleppen met wat guesten, altijd gezellig.

Gebruiker
01 juni 2023 - 16:13

Als Microsoft er bovenop zit zegt de ontwikkelaar dat het verstikkend werkt er te weinig bewegingsvrijheid is.
Als Microsoft ruimte geeft zegt de ontwikkelaar dat er te weinig leiding is.

Neem zelf ook eens wat verantwoordelijkherid zou ik zeggen.

TripleR40
01 juni 2023 - 16:08

Het is maar content voor de gamepass. Als ze het hadden gecanceld dan had er heel lang geen echte triple a exclusive op Xbox verschenen en zijn ze al het geld kwijt die ze erin hebben gestoken voor ontwikkelen van de game. Nu hopen ze op wat extra abbo’s omdat redfall uit kwam. Het had anders geweest als de game alleen in de winkels had gelegen voor 80 euro dan hadden ze hem opzeker gereboot

gamerlezer
01 juni 2023 - 16:01

Wat een depressief en onverantwoord zooitje daar dan zeg. En niemand bij Zenimax of Microsoft z’n muil opendoet of een beetje antennes uit had staan? onbegrijpelijk.

Mr. Grand
01 juni 2023 - 15:47

Wat een zooitje daar.

Mr.Happy
01 juni 2023 - 15:44

1: Zijn die zelf niet beschaamd?
2: Microsoft ga eens wat korter managen bij Zenimax aub.