Concept art van geannuleerde Crash Bandicoot 5 gelekt
PU.nl
Nieuws

Concept art van geannuleerde Crash Bandicoot 5 gelekt

Vorig jaar werd al geclaimd dat het spel was geannuleerd

Er zijn illustraties van een blijkbaar geannuleerde nieuwe Crash Bandicoot-game online verschenen. De game had Crash Bandicoot 5 : The Academy of Evil moeten gaan heten.

Hector Lizard meldt op zijn website, waar ook het artwork valt te zien, dat hij de concept art via journalist Liam Robertson heeft verkregen, en dat het artwork van ontwikkelaar Toys for Bob en specifiek werknemer Nicholas Kole komt. Op de illustraties zijn allerlei verschillende locaties en personages te zien.

Crash Bandicoot 5 : The Academy of Evil had volgens geruchten zich moeten afspelen in de Academy of Evil, zou een hubgebied hebben gekregen waarin verschillende levels gekozen konden worden en had het verleden en het privélevel van slechterik Dr. Neo Cortex verkend, inclusief zijn familie. Onder de personages die in de game hadden moeten zitten, vielen Mama Cortex, zus Cerebella Cotex, broer Hugh G Cortex en neefje ID.

Vorig jaar gingen er al geruchten dat er een Crash Bandicoot-game in ontwikkeling was en werd geannuleerd. Kole – de vermeende bron van het artwork – meldde dat toen. Waarom het spel is geannuleerd is niet duidelijk.

7 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Undefused (gebruiker is geblokkeerd)
20 juli 2025 - 19:04

Damn dat is jammer dat de game geannuleerd is, Crash 4 was een supertoffe game. Had niet verwacht dat ze een nieuw deel zomaar ff zouden cancelen 🫤

NextGenDonkey
19 juli 2025 - 18:05

Crash 4 was echt goed alleen die moeilijkheidsgraad van die laatste levels meine gute 😬!
Had graag een 5e deel gezien en dan wat vergeeflijker.

Robbert.
19 juli 2025 - 16:18

Ik snap dat games ontwikkelen anno 2025 meer tijd kost, maar ik mis soms wel eens de jaren 90 waarbij er binnen een jaar een nieuwe Crash, Spyro of Donkey Kong Country uit kwam. Tegenwoordig moet ook alles maar ambitieus zijn en het genre opnieuw uitvinden, terwijl ik het in principe ook gewoon prima zou vinden als ze de oude engine pakken en met wat nieuwe levels een nieuwe game bouwen zoals een Super Mario Galaxy 2.

hulstpower
19 juli 2025 - 17:51
Antwoord aan  Robbert.

Mee eens of zoals met zelda both en totk

NextGenDonkey
19 juli 2025 - 18:04
Antwoord aan  hulstpower

Als ze die oude engine pakken en de game daar op maken dan denk ik dat het qua cijfers tot de grond wordt afgebrand dat is hoe het tegenwoordig gaat.

Frostinator
19 juli 2025 - 13:59

Zonde, deel 4 verdiende echt wel een direct vervolg.

hulstpower
19 juli 2025 - 10:14

Nooit echt een crash fan geweest wel de games gespeeld, maar vond zelf Mario, banjo en donkey altijd leuker zelf toen crash groot was op ps. Vond de games niet slecht en jammer als micro hier niks meer mee doet want het is wel ip die bij veel mensen 1 van hun fav ip