Western Digital lijkt met een relatief goedkopere opslagkaart voor Xbox Series-consoles te komen.
Het is mogelijk om de opslag van de Xbox Series-consoles uit te breiden met externe kaarten. Deze opslagkaarten zijn specifiek voor de consoles gemaakt en vooralsnog levert alleen Seagate deze. Gemiddeld genomen staat de kaart met een grootte van 1TB voor zo'n 220 euro en dollar te koop, al zijn er ook kaarten van 512GB en 2TB.
Op Best Buy stond echter kort een opslagkaart voor Xbox Series-consoles van Western Digital te koop. Deze 1TB-kaart werd daar voor 180 dollar aangeboden, wat een verschil van 40 dollar betreft. Best Buy heeft de pagina met de vermelding inmiddels weer verwijderd, maar websites als The Verge hebben het tijdig gezien en maken er melding van.
Mogelijk maken Microsoft en Western Digital binnenkort dan ook de opslagkaarten bekend, al is nog niets officieel bevestigd.
@TripleR40 eens. Ze zouden het eventueel kunnen verhelpen door een adaptertje te verkopen waarmee men zelf een ssd kan plaatsen. Ik betwijfel echter of dat gaat gebeuren.
Deze gebruiker is verwijderd
@Messtranor Ah ik wist niet dat het zo makkelijk ging. Ik had ooit zo’n filmpje gezien van Sony zelf die het demonstreerde. Het kwam mij wat knullig en omslachtig over. Uiteraard heb je een heel goed punt. De SSD’s die je in een PS5 kan stoppen zijn dusdanig flink gedaald dat dat nu echt wel de betere deal is.
Ivm de vormfactor van de Xbox SSD en de exclusiviteit die bij Seagate lag bleven de prijzen daar ongewijzigd. Daarom blij dat er eindelijk markt in komt. Het zal de competitie met de PS SSD’s echter nooit aankunnen, dat besef ik mij terdege. Ach ja.. we hebben het over optionele opslag.. beide hebben pro’s en cons. Ik vind het verder geen big deal hoor.
Deze gebruiker is verwijderd
Ik heb de Series X en vrijwel direct na uitkomen de 1TB Seagate er bij gekocht. Puur omdat ik alles digitaal heb. Bij mijn One X had ik een een 4TB WD externe HDD. Dat zorgde voor een immense digitale library. Die heb ik nog steeds, maar nu online. Ik hou het nu gewoon bij de 2 SSD’s (intern en expansion) omdat je qua snelheid gewoon niet terug wilt. Gemiddeld heb ik zo’n 35 games voor geinstalleerd en de rest kan ik op afstand aanzetten om te downloaden. Dus iets meer data management maar mag echt niet mopperen zo. Uiteindelijk betaal je voor extra gemak. De SSD vond ik de prijs ook gewoon waard (helemaal toen ie net uitkwam), maar ik snap dat dat niet voor iedereen zal gelden. Dat ze nu de ssd’s betaalbaarder worden meerdere partijen gaan toelaten is prima. Had allicht vanaf het begin moeten zijn.. maar goed; niet iedere partij zal ook 123 die vormfactor kunnen produceren. Dus ja; daar zal vast wel een sluitende deal met Seagate geweest zijn om het in eerste instantie exclusief te houden. Best logisch.
Uiteraard kwam de unieke variant van Xbox met een gevaar (seagate hoefde niet te zakken). Maar het feit dat je niet je console open hoeft te maken om de ssd te vervangen vind ik zelf nog steeds een plus. En bij PS heeft het ook een tijdje geduurd voordat de ssd’s uberhaupt gepakt werden terwijl het bij Xbox direct from the get go goed werkte.
Deze gebruiker is verwijderd
@Messtranor Gister iets te lang op het terras gezeten denk ik. Uiteraard bedoel ik opslag.
@Don Carpaccio Een externe HDD kan je nog steeds gewoon met usb eraan hangen en rechtstreeks games afspelen. De optie om ook je SSD up te graden is toch geen slechte zet? Dat die dingen veelte duur zijn maakt die optie voor vele wel nutteloos, maar dat ligt aan de marktprijs van die dingen.
Deze gebruiker is verwijderd
@Messtranor Oke bedankt voor je verhaal maar je conclusie is hetzelfde, hoeft mij niet te overtuigen dat die dingen veelte duur en nutteloos zijn. Dat gaf ik zelf ook al aan.
Het doet me spijtig genoeg denken aan de PSP en de PSVita en hoe netjes Nintendo het met de betaalbare SD kaartjes deed.
Blijft een hele slechte zet van Microsoft.
Een series S voor 230 euro, en dan nog een kaart van 170 euro. Dan ga je toch gewoon voor een Series X meteen.
Mooi apparaat die series S, maar ik heb de mijne verkocht vanwege het geheugen. Die usable storage van 370gb is echt te weinig als je bijvoorbeeld call of duty erop en wat gamepass games erop wilt spelen.
Wanneer die geheugen kaarten rond de 100 euro zijn is het misschien de moeite, maar dit is nog steeds veelte duur.
Was toch een rare keuze van de goedkoopste vorm van gaming om voor een eigen SSD te gaan
@kleinekoosjer De keuze van ms om met hun eigen storage te komen ipv wat er op de markt beschikbaar is qua ssd’s is al een enorme slechte zaak voor de consument. 220e voor 1tb ? of 180e van de concurent als het waar is? Belachelijke prijzen terwijl een normale ssd/m.2 onder de honderd euro kost.
@ali3n8tor Snap de keuze voor een eigen, plug-and-play standaard wel. Als ze ergens de fout in zijn gegaan, is het eerder om die interface (ogenschijnlijk) twee jaar exclusief te houden voor Seagate. Nul concurrentie = hoge prijs.
Nu zal een eigen standaard sowieso altijd wat duurder zijn dan de breder geaccepteerde M.2-norm, maar hopelijk is dit het startschot voor wat gezonde concurrentie (en dus een indaling van de prijzen).
@Tom Kauwenberg die exclusiviteit voor Seagate heb ik nooit begrepen. Vanaf dag 1 was daar al negatief commentaar op maar ze hebben er nooit iets mee gedaan. Goed om te zien dat ze het nu eindelijk hebben kunnen oppakken.
Persoonlijk heb ik nooit problemen met opslag ervaren op de Series X maar de Series S is natuurlijk een ander verhaal.
Zou goede zaak zijn als er wat concurrentie op dat vlak komt. Laat de betreffende bedrijven het maar uitvechten, daar worden wij als consument niet slechter op.