Guerrilla ontwijkt vraag over geen Xbox-versie van Lego Horizon Adventures
PU.nl
Nieuws

Guerrilla ontwijkt vraag over geen Xbox-versie van Lego Horizon Adventures

'Weet je, we hebben op dit moment niets rondom Xbox aan te kondigen'

Op de vraag waarom Lego Horizon Adventures niet op Xbox-consoles uitkomt, gaf Guerrilla Games geen duidelijk antwoord.

Eerder dit jaar werd Lego Horizon Adventures aangekondigd door Sony. Opvallend genoeg komt de game niet alleen op PlayStation 5 en pc uit, maar ook op Nintendo Switch. Een Xbox-versie werd echter niet aangekondigd en lijkt er dan ook niet te komen.

Stephen Totilo meldt in de Game File-nieuwsbrief (via Windows Central) dat hij onlangs met James Windeler, de narrative director van de game, heeft gesproken. Hij vroeg hem waarom er geen Xbox-versie van Lego Horizon Adventures gemaakt wordt, waarop zijn antwoord ontwijkend was: "Weet je, we hebben op dit moment niets rondom Xbox aan te kondigen."

Over de Switch-versie kon Windeler wel wat kwijt. Volgens hem is het doel om de game beschikbaar te stellen aan families en jongere spelers, terwijl het spel er op PlayStation "zo mooi mogelijk uit gaat zien".

Lego Horizon Adventures pakt de gameplay uit de Horizon-games en giet die in Lego-vorm. Daarbij kan er een kamp worden gebouwd en vecht men tegen allerlei robots. De game kan zowel solo als met een andere persoon doorlopen worden. De game komt eind dit jaar naar PlayStation 5, Nintendo Switch en pc. Onlangs bleek al dat het spel geen cross-platform-play tussen de verschillende versies bevat.

11 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
hulstpower
06 juli 2024 - 18:53

Ik ben benieuwd wat deze game gaat doen? Denk dat ie op switch wel goed gaat doen maar op ps ik weet het niet of de ps5 users op zo game zitten te wachten. Koop hem wel voor me zoons op de switch.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
07 juli 2024 - 08:56
Antwoord aan  hulstpower

Zou niet weten waarom niet?

hulstpower
07 juli 2024 - 10:14

Omdat het grote deel van de doelgroep van deze game niet op een ps5 speelt. Laten we eerlijk zijn hoeveel Kids heeft een ps5 gekregen van ze ouders niet veel. Dit is geen system seller, dat ouders massaal een ps5 voor hun Kids kopen. En zei het al keer eerder snap niet waarom ze ps4 niet doen maar switch wel. Xbox snap ik dat ze die skippennmaar de ps4 kippen en wel op switch uitbrengen die snap ik dan niet.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
07 juli 2024 - 11:47

Spelen alleen kids deze game dan of dit soort games? Genoeg ouders die ook gamen en de game in huis halen voor hun kinderen, terwijl ze een PS5 hebben en zelf ook gamen. Geen PS4 is omdat ze PS5 sales willen pushen en niet dat iedereen bij de PS4 blijft hangen. Wie weet over een jaar of 1,5 dat er een PS4 versie komt maar de PS4 tijdperk is gewoon klaar. Dat ze het naar de Switch brengen leg ik hierboven uit. Een ander platform, juiste doelgroep, platform die ze voor het eerst aanspreken, potentiële klanten. xbox en PS overlappen, dus die userbase is niet interessant, daarbij kennen we de gemiddelde Xbox fanatic mentaliteit als het om kopen van games gaat.

Wat ook een rol kan speelt is dat Sony en Nintendo een stukje closer zijn geworden nu Sony Pictures ook de Zelda film gaat produceren.

hulstpower
07 juli 2024 - 13:34

Ik vind dit een Kids game ja, zullen volwassen het spelen ja maar dat is een klein deel. Maar goed iedereen ze mening er over toch. Van switch gedeelte en waarom ze xbox niet doen, ben ik helemaal met je eens.. Maar dit gaat niet een game zijn dat men ze ps4 dumpen en ps5 kopen.
Denk dat men hun ps4 weg doen voor een ps5 voor een dikke triple a Sony game zoals ghost of thusima 2 bijvoorbeeld of gta6 maar niet een horizon lego game.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
07 juli 2024 - 23:57

Het gaat er niet om of mensen hun console dumpen. Het gaat erom dat het op een geven moment klaar is. Een ander moment zitten mensen als jij te zeuren waarom ze nog bv “crossplatform” games uitbrengen en nu is het een big deal. Alleen omdat het voor de switch uit komt ofzo?

Haha en die minnetjes hier….weer zo typisch. Ontkenningsfase druipt er vanaf.

hulstpower
08 juli 2024 - 07:49

Ik gaf je zelf een plusje maar goed kennelijk zijn andere mensen het niet met je eens. Maar ja ik vind doe je switch dan is er geen rede om ps4 over te slaan en dit zei ik eerder ook al ja. Maar was het nu ps4 en ps5 dan zeg ik doe dan alleen ps5 only. Maar een console ondersteunen die op een mobile chip draait en je grooste user base dan niet doen snap ik niet.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 juli 2024 - 10:39

Ik denk dat je hele strategische idee niet begrijpt waarom ze de PS4 erbuiten laten. Ik leg het in mijn eerste post onderaan uit waarom de Switch wel. Ik zou zeggen, lees het nog een keer. Hint: Switch is geen PS userbase maar wel potentiële eigenaren van een PS console. Je kan geen transitie doen als je je oude console blijft ondersteunen….

hulstpower
08 juli 2024 - 11:07

Sorry maar misschien moet je lezen wat ik eerder zei. Ik zei ik geef je gelijk over switch en xbox. Waar ik je alleen geen gelijk in geef is waarom ze de ps4 skippen. Dit is geen system seller of laat mensen overstappen zowel niet van switch als van ps4 naar ps5. Maar nogmaals dit is mijn mening kan je het mee eens zijn of niet. Ik laat het verder hier bij fijne dag verder.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
06 juli 2024 - 13:35

Waarom is Ori wel op Switch gekomen maar niet op de PS4? Nou hier is een antwoord “strategisch”. Als het om Xbox gaat dan kan je er vanuit gaan dat je qua sales niks hoeft te verwachten daar, want er heerst een mentaliteit dat alles op Gamepass moet want anders “kopen we het niet”. Ik denk dat een Xbox versie weinig tot niets zal bijdragen en je gaat de game niet op Gamepass zetten omdat zij dat zo graag willen, maar niet op je eigen service PS+. Switch is een totaal ander doelgroep, een doelgroep die zo’n game direct aanspreekt waarbij er minder risico is dat je kan spreken over verloren sales. Het is ook meteen een platform die ze voor het eerst aanspreken en waarbij er eventuele potentiële klanten zitten die in de toekomst een PS kopen. Xbox en PS overlappen namelijk dus die userbase is niet interessant om binnen te slepen.

Het is niets meer dan een strategische zet.

Ghost-1
06 juli 2024 - 16:33

hear, hear