Microsoft-CEO: 'We blijven onze gamecontent naar nieuwe platforms brengen'
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft-CEO: 'We blijven onze gamecontent naar nieuwe platforms brengen'

'We richten ons op het bereiken van zoveel mogelijk gamers'

Microsoft is er op gebrand om hun gamecontent op nog meer manieren aan de man te brengen, zo heeft Microsoft-CEO Satya Nadella gemeld.

Dat deed hij in een jaarlijks rapportage van het bedrijf. "We brengen geweldige games naar meer mensen op meer apparaten. Dankzij de aankoop van Activision Blizzard King hebben we honderden miljoenen gamers verwelkomd in ons ecosysteem. We hebben nu twintig franchises die in totaal meer dan een miljard dollar aan omzet hebben gegenereerd - van Candy Crush, Diablo en Halo tot Warcraft, Elder Scrolls en Gears of War."

Hij vervolgt: "Met Xbox Cloud Gaming blijven we innoveren om meer spelers meer manieren te geven om de games waar ze van houden te ervaren - waar, wanneer en hoe ze dat ook maar willen. We hebben tot slot voor het eerst vier favoriete games naar Nintendo Switch en Sony PlayStation gebracht, terwijl we onze content naar nieuwe platforms blijven brengen."

Verderop in de rapportage meldt Nadella: "De gamer blijft het kloppende hart van het Xbox-ecosysteem. We identificeren nieuwe mogelijkheden om gamers aan te trekken op verschillende plekken binnen onze diversificatie qua first- en third-partycontent verspreid over abonnees, reclames en digitale winkels. (...) We richten ons op het laten groeien van het platform en het uitbreiden naar nieuwe ecosystemen om zoveel mogelijk gamers te bereiken."

Met bovenstaande quotes lijkt Nadella eens te meer te benadrukken dat Microsoft vooral wil dat mensen hun games kopen en spelen, ongeacht op welk platform dat gebeurt. Het bedrijf zette al geruime tijd in op services zoals Xbox Game Pass en Xbox Cloud Gaming, en sinds dit jaar komen er dus ook steeds vaker first-party-games naar concurrerende consoles. Gezien Nadella's quotes lijkt het bedrijf daar niet mee te stoppen. Sterker nog: eerder werd al aangekondigd dat toekomstige spellen zoals Indiana Jones and the Great Circle en Doom: The Dark Ages ook naar PlayStation komen. Het vandaag uitgekomen Call of Duty: Black Ops 6 is ook op PlayStation-consoles beschikbaar.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Codemasters bevestigt ontslagen binnen de studio
Gamer.nl
Nieuws

Codemasters bevestigt ontslagen binnen de studio

De toekomst van de EA-ontwikkelaar lijkt onzeker

Codemasters heeft bevestigd dat er een onbekend aantal ontslagen zijn gevallen binnen de studio.

Afgelopen week bleek al dat er ontslagen vielen bij Electronic Arts - in totaal zou het om zo'n vierhonderd werknemers gaan, waarvan een gedeelte bij Apex Legends-ontwikkelaar Respawn Entertainment. Ook werd de ontwikkeling van WRC-rallygames "gepauzeerd".

Inmiddels heeft Codemasters, dat sinds enkele jaren onderdeel uitmaakt van EA, aan VGC bevestigd dat er ook daar ontslagen vallen. "Als een bedrijf evolueren we constant naar de vraag van onze spelers om zo nog meer focus in onze portfolio aan te brengen", aldus een woordvoerder. "Daardoor hebben we een aantal rollen gereduceerd en zetten we zoveel mogelijk van de werknemers in op plekken die overeenkomen met onze strategische prioriteiten."

De toekomst van Codemasters lijkt sowieso onduidelijk nu de X-pagina van het bedrijf opeens niet meer bereikbaar is. Het Dirt 5-team van Codemasters werd eerder al geïntegreerd in Criterion Games om aan de Need for Speed-reeks te werken. De F1-games worden nog wel ontwikkeld door Codemasters.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
'Rockstar-werknemers geloofden al niet dat GTA 6 dit jaar ging halen'
Gamer.nl
Nieuws

'Rockstar-werknemers geloofden al niet dat GTA 6 dit jaar ging halen'

De ontwikkelaar zou 'crunch' willen voorkomen en er zou nog teveel werk liggen

Meerdere Rockstar-werknemers zouden al geruime tijd niet hebben geloofd dat Grand Theft Auto 6 aankomend najaar uit zou komen.

Afgelopen vrijdag werd aangekondigd dat Grand Theft Auto 6 op 26 mei 2026 uitkomt - en dus niet meer zoals meermaals werd geclaimd aankomend najaar. "We hopen dat jullie begrijpen dat we deze extra tijd nodig hebben om een niveau van kwaliteit te behalen die jullie verwachten en verdienen", zo schreef Rockstar Games.

Bloomberg-journalist Jason Schreier liet op social media weten dat ondanks meerdere meldingen van Take-Two dat de game aankomend najaar uit zou komen, diverse Rockstar-werknemers daar al geruime tijd niet meer in geloofden. "Niemand van Rockstar waarmee ik heb gepraat geloofde nog in een release in het najaar van 2025. Teveel werk, niet genoeg tijd, en een echt verlangen van management om 'crunch' te vermijden. Het uitstel van GTA 6 naar 2026 leek al maanden - of langer - onontkoombaar."

Eind 2023 kwam de eerste trailer van Grand Theft Auto 6 uit, en sindsdien wachten fans ongeduldig op een tweede trailer, die nog altijd niet is vertoond. De game speelt zich af in Vice City en omstreken, gebaseerd op Miami in de Verenigde Staten. Het spel draait om twee hoofdpersonages, Lucia en Jason. Bekijk hier ons grote overzicht met alles wat we al weten over de game.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!