Microsoft en Avalanche stoppen ontwikkeling van Contraband
PU.nl
Nieuws

Microsoft en Avalanche stoppen ontwikkeling van Contraband

De game werd in 2021 aangekondigd

De ontwikkeling van Contraband, een liveservicegame voor Xbox en pc, is stopgezet.

Dat heeft ontwikkelaar Avalanche Studios – vooral bekend van de Just Cause-reeks – bevestigd nadat Jason Schreier van Bloomberg en Stephen Totilo van Game File het nieuws naar buiten brachten.

Op de officiële website liet Avalanche het volgnede weten: "De afgelopen jaren hebben Avalanche Studios Group en Xbox Game Studios Publishing samengewerkt aan Contraband. De actieve ontwikkeling is nu gestopt terwijl we de toekomst van het project evalueren. We zijn dankbaar voor het enthousiasme die we bij gamers hebben gezien sinds de aankondiging en geven zo snel mogelijk een update."

Contraband werd in 2021 aangekondigd. Sindsdien is het spel echter niet getoond. Contraband speelde zich af in Bayan in de jaren zeventig en moest een waar smokkelparadijs schetsen. Het moest volgens Avalanche hun "meest ambitieuze en spectaculaire game tot nu toe worden". Hieronder is de aankondigingstrailer te zien.

Afgelopen maand vielen er vele ontslagen bij Microsoft, en bleek al snel dat Rare's Everwild en de nieuwe Perfect Dark geannuleerd waren en The Initiative gesloten werd.

57 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Riyakuya
09 augustus 2025 - 15:57

Wat een ongelofelijke t*ringzooi is het geworden daar bij MS. Onbegrijpelijk hoe ze zo hard bergaf zijn gegaan.

piposaurus
08 augustus 2025 - 14:02

@Kroepie
Lijkt wel Disney Star Wars. Van alles aankondigen om daarna weer te cancellen.

Edmar
08 augustus 2025 - 12:37

Blijft weinig over zo helaas.

Mr. Grand
08 augustus 2025 - 11:56

Drama

Undefused (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 10:48

Nou nou zo houden ze alleen Fable over denk, al zou het me niets verbazen als die ook geannuleerd gaat worden. Vraag me eigenlijk af wat ze op die nieuwe Gears of War game na eigenlijk nog in ontwikkeling hebben daar. State of Decay hoor je ook weinig meer van. Zonde.

Kroepie
08 augustus 2025 - 10:42

Ik vraag me toch af wat een paar jaar geleden het idee was bij Microsoft. Het lijkt er bijna op dat ze zoveel mogelijk projecten starten om games te kunnen uitgeven en dan wel zien wat er daadwerkelijk uitkomt.
Zou dit tegenwoordig een beetje het nieuwe normaal zijn in de game industrie? Maar dan bij Microsoft wat extremer?
Net als al die live service games waarvan de ontwikkeling gestart wordt en voor of net na de release gecanceld worden. Ze beginnen vanalles maar als het even tegenvalt of tegen die tijd de markt veranderd is kappen ze het af.
Uiteindelijk meten ze alles af tegen de winst, en interesseert het de aandeelhouders geen fluit of er iets gecanceld is of niet, het moet winst opleveren, maar als buitenstaander komt dit toch niet best over.
Nu ben ik niet geinteresseerd in deze game specifiek, maar ik vrees toch wel voor Fable bijvoorbeeld.

JoshzeroX
08 augustus 2025 - 10:49
Antwoord aan  Kroepie

De hele industrie gaat hier achteraan omdat live services de nieuwe mobile games waren, veel geld voor minder moeite, alleen hadden ze niet door dat iedereen het te druk heeft om er meer dan 1 te spelen (als ze daar al tijd voor hebben) dus nu heb je ook by Sony 12 live service games in de maak waarvan er al meerdere uitgesteld, cancelled of in limbo zijn, nog geen success in iedergeval.

Kroepie
08 augustus 2025 - 12:12
Antwoord aan  JoshzeroX

Goed punt, veel overeenkomsten met mobile gaming inderdaad.

marc_vinyard
08 augustus 2025 - 10:00

Waarom veranderd mijn PU template naar gamer.nl ? :’)

18 juli was de game nog vol in ontwikkeling en werd er zelfs gezocht naar ”product lead”
loel.

MichelMusters
08 augustus 2025 - 10:53
Antwoord aan  marc_vinyard

Heb ik ook (maar als Gamer-oudgediende dan omgedraaid haha). Ik denk dat het om een bug gaat!

JaccoPeek
08 augustus 2025 - 12:11
Antwoord aan  marc_vinyard

Thanks, is een bug ja.

Mister Frowdo
09 augustus 2025 - 00:36
Antwoord aan  JaccoPeek

Is de bug spray op bij PU.nl?

NextGenDonkey
08 augustus 2025 - 09:38

Cancelen van live service games ben ik groot voorstander van.
Hoe meer dat er gecanceld wordt, des te meer geld kost het bedrijven en zien ze in dat ze terug moeten naar single player games 😎.

GeeftNiks
08 augustus 2025 - 09:48
Antwoord aan  NextGenDonkey

Ik juichte toen Perfect Dark gecanceld werd. Yes, al dat geld verspilt! Had dat nu maar in een goede live service game gestopt.

NextGenDonkey
08 augustus 2025 - 11:06
Antwoord aan  GeeftNiks

Ieder zijn smaak.

EzioAuditoreDaFirenze (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 17:02
Antwoord aan  GeeftNiks

Gelukkig zijn de meeste het hier vaak eens dat Singleplayer de focus moet zijn voor zowel Xbox als Sony.

Hopelijk gaat dat ooit weer veranderen!

Benjaminben87
08 augustus 2025 - 21:17
Antwoord aan  NextGenDonkey

Mij doe je het meeste plezier met een game die je zowel prima SP als MP kan spelen. Zoals Valheim of Vintage Story. Beste van beide werelden.

Riyakuya
09 augustus 2025 - 16:00
Antwoord aan  NextGenDonkey

@NGD maar het zijn juist de succesvolle liveservice games die ervoor zorgen dat iedereen er ook een wil maken. Het kan een enorme goudmijn zijn voor bedrijven mits ze het goed uitvoeren en de game in de smaak valt. Verder kan ik het ook alleen maar toejuichen. Ik heb helemaal niets met liveservice games en speel liever relaxed singleplayer games.

KLUUT
08 augustus 2025 - 09:35

Ik zit nu serieus te overwegen om gamepass stop te zetten.

Wordt zo wel een nixbox

NextGenDonkey
08 augustus 2025 - 09:48
Antwoord aan  KLUUT

Moet gewoon iedere keer een maandje doen als je iets vets erop ziet staan. Doe ik ook. Niet door laten lopen. Heb ik bij Clair Obscure ook gedaan. Kost je maar een maandje of 2 Gamepass.

KLUUT
08 augustus 2025 - 09:55
Antwoord aan  NextGenDonkey

Heb je ook geen basis online dan?
Of toch nog wel?
Is dat makkelijk on the fly te switchen?

NextGenDonkey
08 augustus 2025 - 10:29
Antwoord aan  NextGenDonkey

Heb geen basis online Kluut, dus weet niet hoe dat dan werkt met on the fly switchen.

EzioAuditoreDaFirenze (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 17:04
Antwoord aan  NextGenDonkey

Als je Kpn hebt kan je hem in hun “diensten” app aan en uit zetten krijg je iedere maand een gamepass code om te verzilveren.

Doe ik altijd als er iets komt wat ik wel wil spelen zoals nu met Gears.

Don Carpaccio
08 augustus 2025 - 09:26

Deze generatie had niet de spannendste games, maar wel de spannendste overnames, ontslaggronden en carrièreswitches.

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 09:26

Waar is het nieuws dat Sony multiplatform gaat en z’n console strategie herziet? Dat lijkt mij groter nieuws dan dit.

Dea-Van-Seagal
08 augustus 2025 - 09:29
Antwoord aan  Artcore_gamer

Negatief MS moet altijd eerst want zorgt coor meer clicks.

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 09:42
Antwoord aan  Dea-Van-Seagal

Oh ja, dat is ook zo. Was ik vergeten.

NextGenDonkey
08 augustus 2025 - 09:45
Antwoord aan  Dea-Van-Seagal

Rustaggggg Artcore_gamer, het is pas 9:45 uur. Michel is nog bezig met de andere nieuws berichten. Hij kan maar 1 bericht tegelijk doen.

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 09:48
Antwoord aan  Dea-Van-Seagal

Dan begin je toch met het grootste nieuws. Michel doet het al jaren.

Kroepie
08 augustus 2025 - 10:43
Antwoord aan  Dea-Van-Seagal

Please, zo gevoelig ben je toch niet dat dat. Je wat uitmaakt?

EzioAuditoreDaFirenze (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 17:05
Antwoord aan  Dea-Van-Seagal

Ja alleen bij de simpele onder ons. Toen Ms dat bekend maakt was het ondenkbaar en waanzin maar nu Sony het doet hoor je diezelfde fanboys niet.

Patientzero
08 augustus 2025 - 09:41
Antwoord aan  Artcore_gamer

Cry me a river… serieus dat over PS is allang besproken hier op pu.nl en daarnaast gaat het gewoon ff over Xbox,

Echt jullie lijken wel feyenoord supporters, die praten ook altijd over Ajax.

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 09:45
Antwoord aan  Patientzero

Nee, is zeker niet besproken het is net bekend gemaakt. Check de tweet van Genki

Patientzero
08 augustus 2025 - 09:50
Antwoord aan  Patientzero

Een tweet van een “insider” betekent precies niks, is geen officiële aankondiging en is derhalve geen nieuws. Ik zou zeggen probeer eens inhoudelijk op het artikel te reageren.

NextGenDonkey
08 augustus 2025 - 09:54
Antwoord aan  Patientzero

@Patientzero,
Hij heeft wel gelijk. Er is een officieel bericht van de senior vice president van Sony dat ze multi platform gaan:

“Sony Senior Vice President Sadahiko Hayakawa: We are moving away from a hardware centric business model
“In the gaming business, we are moving away from a hardware centric business model more to a platform business that expands the community and increases engagement”

Buiten dat heb je wel gelijk dat het weer het kinderachtige Sony Xbox console wars uitlok reacties zijn.

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 10:01
Antwoord aan  Patientzero

@patientzero hier is de link
https://www.resetera.com/threads/sony-senior-vice-president-we-are-looking-to-expand-past-just-making-games-and-into-other-entertainment-avenues.1264728/

@NDG het valt gewoon op dat op PU.nl negatief Xbox nieuws altijd eerder wordt geplaatst dan PS nieuws ook al is dat veel groter. Zie hier het voorbeeld van. Nu hou ik op

Esthar
08 augustus 2025 - 10:23
Antwoord aan  Patientzero

Echt, he? Ik denk weleens, ‘waar betalen we die mensen toch voor?’

NextGenDonkey
08 augustus 2025 - 10:31
Antwoord aan  Patientzero

@Artcore_gamer, laat het los 💪🏻!

MichelMusters
08 augustus 2025 - 10:35
Antwoord aan  Patientzero

Het bericht over de opmerkingen van de Sony-topman staat inmiddels online, maar wel iets genuanceerder dan wat hier in de comments wordt geclaimd. Er wordt in principe niet veel gezegd over de mogelijke multiplatformstrategie van PlayStation, al bestaat die natuurlijk wel gezien o.a. Helldivers 2 naar Xbox en de vacature voor iemand die de multiplatformstrategie overziet. Nieuws dat we overigens ook gewoon hebben gebracht, dus de opmerking dat negatief Xbox-nieuws veel eerder wordt geplaatst (of dat we op een of andere manier meer nadruk willen leggen op negatief Xbox-nieuws) is in mijn ogen dan ook niet correct.

Dit nieuws (over de annulering van Contraband) is op een veel directere manier relevant voor een gamesite dan Sony’s bedrijfsbrede strategie. Vandaar dat dit nieuws eerder online kwam. Hopelijk zo duidelijk!

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 14:49
Antwoord aan  Artcore_gamer

Het nieuws wat lijkt wel niemand schijnt te snappen en daar maar een eigen draai aan geeft bedoel je? Die staat er al sinds vanmorgen hahaha.

Begin me onderhand wel zorgen te maken over het niveau hier op de site en begrijpend lezen. Mensen zouden eens verder lezen dan alleen “quotes”.

”’@Patientzero,
Hij heeft wel gelijk. ””

Dat heeft hij dus niet NGD, Ik had wel beter van je verwacht, gezien je normaal gesproken ook goed bent in de bronnen en niet klakkeloos alles maar zegt 😏. Je post dus ook maar die halve context en terwijl er een hele tekst omheen is en dan kom je erachter dat het niks met alles wat hij beweert te maken heeft.

MooiMan
08 augustus 2025 - 15:00

@Eeeries

‘De wereld is krom, zei de scheve.’

Wat ben jij ontzettend onzeker m.b.t. tot “jouw” geliefde bedrijf zeg. Man, man, man…

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 15:16

Geen idee, waarom jij het nieuwsbericht meteen kwam verdraaien? Volgens mij reageerde michael op je met tekst en uitleg en schijnbaar ben je daarna gewoon doorgegaan met ” trollen en twisten van het bericht”. Het context leveren wat ik deed, heeft schijnbaar een deuk geslagen in je narrative, vandaar dat je meteen als een klein kind niet normaal meer kon reageren.

Valt wel op dat jij geen discussies kan voeren, want je hebt voor jezelf al bedacht om iets te twisten. Beetje jammer dat je dan kinderachtig gaat reageren. Geen idee wat jou af en toe zo bezielt eigenlijk?

”’De wereld is krom, zei de scheve.””

Ja net als jou comments daar.

MooiMan
08 augustus 2025 - 15:28

@Eeeries

Jij kan blijkbaar niet begrijpend lezen, want niets van die “context” die je “leverde” had ook maar iets te maken met wat ik (en veel anderen hier) zei(den). Het feit dat jij constant mensen probeert over te halen om in jouw fantasieversie van het verhaal te geloven d.m.v. het typen/posten van hele lappen onzinnige tekst geeft al aan dat jij stiekem ook wel weet hoe het echt zit, maar dat je zo onzeker bent m.b.t. tot “jouw” lievelingsbedrijf dat je het niet toe wil geven. Accepteer nou maar gewoon dat PS games steeds vaker en regelmatiger naar andere platforms zullen komen en dat ze steeds meer opschuiven naar de Xbox aanpak. Dat maakt jouw leven een stuk gemakkelijker. Ik ruik de stress bijna door m’n scherm heen. Adem in, adem uit.

Maar ga lekker door met waar je mee bezig bent, dan ga ik nog even een leveltje Lego Horizon Adventures (een 1st-party, PS-AAA game) op m’n Switch 2 spelen! 🍿

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 15:35

Duidelijk, nu snap ik waarom je in elke nieuws item alles voor jezelf probeert te verdraaien. Aap is uit de mauw, je toon is gezet.

Carry on…Ontopic weer:

Wat betreft Contraband. Er blijft alleen nog State of Decay 3 over en Fable. Als die gecanceld zouden worden, dan zijn letterlijk alle aangekondigde games gecanceld voor release en tijdens hun release window. Ik verwacht niet dat ze Fable 3 gaan cancelen, maar State of Decay 3 zou zomaar eens de volgende kunnen zijn.

MooiMan
08 augustus 2025 - 15:48

@EEERIES

🍿

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 16:02

Eeeries! De rede dat jij nog niet gebannend bent is dat Jacco een goedzak is. Man man man, wat een onzin kraam je toch weer uit.

@Michel bedankt voor je verheldering.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 16:12

Bannen om de juiste context geven? Dat jij en mooiman dat niet willen horen, is een ander verhaal. Prima als jullie graag jullie eigen verhaaltjes willen geloven toch?

Wat jullie graag lezen, is niet wat in het nieuwsitem en de tekst staat…letterlijk helemaal niks daarvan. Het is zelfs een compleet ander onderwerp. Maar ik zei al eerder daar. Er is schijnbaar een bepaalde “obsessie” ontstaan rondom dat multiplatform gedoe en daar worden nieuws items ook omheen getwist.

MooiMan
08 augustus 2025 - 16:17

@Eeeries

Dus iedereen heeft het mis behalve jij (en nog 1 of 2 andere verdwaalde fanboys)?

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 16:39

@Eeries
Juiste context? Je braakt woorden uit en hoopt dat het een mooi mozaïek wordt, terwijl het eigenlijk een emmer vol met hondenkots is. Dat gezegd hebbende wens ik je een fijn weekend toe.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 16:44

Zeg ik iedereen? Er zijn meerdere mensen die daar precies zeggen wat ik zeg en zelfs jij hebt comments gekregen van mensen die je comment probeerde te verbeteren of jou de juiste uitleg/context gaven.

”’ (en nog 1 of 2 andere verdwaalde fanboys)?”’

Dus je noemt Michael ook een fanboy hahahahaha…..😂. Hij nuanceerde het vrij netjes en corrigeerde je ook gewoon. Jij maakt er toch voor jezelf een ander verhaal van? Maargoed het is duidelijk met wat voor figuren ik onderhand hier te maken heb.

MooiMan
08 augustus 2025 - 16:51

@Eeeries

Veruit de meerderheid hier ziet (gelukkig) wel hoe de vork feitelijk in de steel zit, maar ik zou zeggen: Blijf nog een paar rondjes in de droomvlucht zitten alvorens deze ermee ophoudt. 👍🏻

Nee, alleen jou en Liquidshake. Michel staat er gelukkig veel genuanceerder en realistischer in. Die overige ‘1’ persoon hou ik erin om een veilige marge te houden.

Ik ga lekker weekend en vakantie vieren. Fijne avond en blijf vooral in jezelf geloven!

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
08 augustus 2025 - 17:04

Ik krijg ook het idee dat deze site onderhand allemaal AI bots heeft die reageren. Het feit dat zoveel nieuws items zo zwaar verdraait worden is wel duidelijk. Michael nuanceerde het, maar zei precies hetzelfde hierboven en op de andere site. De tekst zegt helemaal niks wat jij zei in het andere nieuws item. Je maakt je volkomen belachelijk.

Zullen we eens beginnen met weer gewoon normaal te reageren? Je kon het eerder ook, dus je kan het nu ook vast wel toch?

MooiMan
08 augustus 2025 - 18:19

@EEERIES

Tuu-tutu tuu-tutu tu-tuduuu. 🎶

MooiMan
08 augustus 2025 - 09:09

Bizar hoe Microsoft aan het verzaken is zeg. Niet normaal. Games cancellen, medewerkers ontslaan, studio’s korten/sluiten… Het is echt één grote bak ellende daar.

Kevin L
08 augustus 2025 - 09:15
Antwoord aan  MooiMan

Het zou mij niks verbazen als Bethesda bezig is, zich in rap tempo weer onder Microsoft uit te kopen.

MooiMan
08 augustus 2025 - 09:24
Antwoord aan  Kevin L

@Kevin.4L.L

Dat is waarschijnlijk financieel onmogelijk en daarnaast is Bethesda juist één van de studio’s waar het wel prima lijkt te lopen.

Artcore_gamer
08 augustus 2025 - 09:29
Antwoord aan  MooiMan

@Mooiman

ja, zeg dat wel het is net Sony.