Microsoft werkt mogelijk tien jaar lang aan mysterieus vervolg
PU.nl
Nieuws

Microsoft werkt mogelijk tien jaar lang aan mysterieus vervolg

Fans speculeren dat het om The Elder Scrolls 6 gaat

Microsoft heeft mogelijk tien jaar nodig om een nieuwe game in een mysterieuze franchise te ontwikkelen.

Dat blijkt uit documenten omtrent de rechtszaak tussen Microsoft en een groep gamers die de overname van Activision Blizzard willen overnemen. In het document, zo vertelt journalist Stephen Totilo, wordt uitgelegd dat er veel tijd nodig is om bepaalde triple-A-games te ontwikkelen, waarbij Halo Infinite als voorbeeld wordt gebruikt, al zijn de ontwikkeltijd en -kosten geredigeerd.

Vervolgens wordt er gemeld: "Volgens een Microsoft-werknemer is er mogelijk een decennium nodig om (geredigeerd), een aankomende game binnen de (geredigeerd)-franchise, te ontwikkelen."

Het is niet duidelijk om welk spel het gaat, maar gamers speculeren dat er in het document mogelijk om The Elder Scrolls 6 wordt gepraat. Dat spel werd in 2018 aangekondigd en is sindsdien niet getoond. Bethesda's Todd Howard gaf eerder al aan dat de ontwikkeling van de game pas echt volledig zou beginnen na de release van Starfield, dat later dit jaar uitkomt.

In het document wordt overigens ook gerefereerd naar iets negatiefs dat in mei is gebeurd – mogelijk de uitstel van een nog onbekende game, al is dit vooralsnog puur speculatie.

11 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
gimbal2
21 april 2023 - 22:41

@-JK- Des te meer reden om te geloven dat het om TES 6 gaat wat een veel langere concept fase heeft dan gewoon is. Mijn buikgevoel zegt dat Bethesda weer op de wereld generatie tour zit in plaats van dat ze het met de hand gaan bouwen zodat ze het groot groter grootst kunnen maken. Het wordt al toegepast in Starfield, Bethesda staat er nou niet om bekend dat ze technologie voor slechts 1 game bouwen.

Bart81
21 april 2023 - 16:26

@TripleR40
Onder elk Xbox bericht beetje zuur (semi-grappig) doen en vooral de negatieve dingen zoveel mogelijk onder een vergrootglas leggen. Gaaf leven heb jij.

messtranor (gebruiker is geblokkeerd)
21 april 2023 - 19:41
Antwoord aan  Bart81

Deze gebruiker is verwijderd

Akira-1
21 april 2023 - 19:44

@Messtranor
Wat een manier van benaderen zeg. Alsof we op de peuterspeelplaats zijn.
“Hij begon eerst!!”
Je zou er ook gewoon boven kunnen staan. Zielige gedoe altijd.

-JK-
21 april 2023 - 16:22

@TripleR40 ze kunnen best meer dan 30fps games maken, maar dan heb je ook de hardware nodig. Voor de prijs die je nu betaald voor een console kan je geen pc bouwen die meer dan 30fps haalt voor dat zelfde geld (beeldscherm en randaparatuur niet meegerekend)

messtranor (gebruiker is geblokkeerd)
21 april 2023 - 19:41
Antwoord aan  -JK-

Deze gebruiker is verwijderd

hulstpower
22 april 2023 - 00:19

@Messtranor ik heb meerdere xbox games die zelfs 120 fps draait en die heb je ook op ps ja.. En ook op ps zijn games die 30 fps locked zijn niet. Veel. Maar ze zijn er wel. En dan hoeveel ps4 games zijn nog locked op 30 en hoeveel oude games kan je zo vanaf de ps5 afspelen voor ps4 nul.. Zo heeft elke console wel wat.

TripleR40
21 april 2023 - 16:02

10 jaar voor 30 fps toch knap

fonsrutte
21 april 2023 - 15:50

@hulstpower daar moest ik dus ook aan denken.
En die tien jaar is ook niet daadwerkelijk ontwikkelen aan deze maar ook concepten uitdenken en kijken wat wel en niet werkt. Verhalen schrijven, afschieten en opnieuw beginnen.

hulstpower
21 april 2023 - 15:43

Ik heb zo vermoeden dat dit eerder om halo gaat.

-JK-
21 april 2023 - 15:31

10 jaar al, niet zo heel lang geleden was het nog de helft van de tijd voor een AAA.