Phil Spencer geeft startschot voor viering van 25 jaar Xbox
PU.nl
Nieuws

Phil Spencer geeft startschot voor viering van 25 jaar Xbox

Inclusief een eerste blik op het logo van het jubileumjaar

Microsoft Gaming-baas Phil Spencer heeft een video gedeeld waarmee hij het startschot geeft voor de viering van het vijfentwintigjarige bestaan van Xbox dit jaar.

De video werd gedeeld op LinkedIn. "In 2026 bestaat Xbox 25 jaar", zo luidt het bijgaande bericht. "Wat een ongelooflijke reis was het, mogelijk gemaakt door spelers, onze teams en ontwikkelaars wereldwijd."

Spencert vervolgt "We beginnen deze mijlpaal met de Xbox Developer Direct op 22 januari. Ik hoop dat jullie meekijken naar een nieuwe blik op een aantal van de geweldige games die dit jaar uitkomen, via de ontwikkelaars die er aan werken. We kunnen niet wachten tot jullie zien wat er nog komen gaat."

In de korte video is ook een logo te zien voor het vijfentwintigjarig bestaan van Xbox. Hoe Microsoft verder nog het jubileumjaar gaat vieren, is niet duidelijk. Het bedrijf heeft eerder al aangegeven aan een nieuw apparaat te werken – wat volgens de vele geruchten meer op een pc gaat lijken in een consolejasje en mogelijk zelfs op Windows draait. Daarnaast geeft het bedrijf ook steeds vaker zijn games op andere platforms uit, zoals PlayStation 5 en Switch.

Over de hierboven genoemde Xbox Developer Direct gesproken: die wordt dus op 22 januari uitgezonden en toont in ieder geval meer van Fable, Forza Horizon 6 en de Game Freak-titel Beast of Reincarnation. Volgens geruchten wordt er ook een vierde spel getoond, een onbekende indiegame.

42 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Reb3nga
13 januari 2026 - 00:21

Dé kans om het toch wel besmette blazoen van de Xbox op te poetsen. Inspelen op de feels en nostalgie van de (oudere) gamers. Laten zien waar Xbox ooit voor stond. Maar ik twijfel of ze deze kans grijpen. Op dat gebied doet Sony het altijd uitstekend met o.a. de anniversary hardware

Biertje-erbij
11 januari 2026 - 11:41

Ik heb trouwens nog wel een mooie herinnering aan Xbox + de PU uit die tijd. Daar zat een keer zo´n artikel in destijds rondom de onthulling van de Xbox waar Bill Gates ook bij was als eigenaar van Microsoft. Je had zo´n screenshot dat hij een Xbox in de handen van iemand drukt maar Ed had bij dat screenshot de tekst gezet dat iets was als ”geef terug jongeman, dat ding kost een godsvermogen”. Heb ik altijd hard om moeten lachen, onze Ed.

Tweesteen
11 januari 2026 - 08:06

Ik kan me nog herinneren dat ik bijna 25 jaar geleden de eerste Xbox kocht. Met een zooi vrienden heel wat leuke tijden mee beleeft. Ook nog van de Xbox360 genoten. Hoewel die door geflopte Kinect en mindere games op het eind, een stille dood is gestorven. Hierna overgestapt naar PlayStation.

Mister Frowdo
10 januari 2026 - 23:11

Krijgen we een nieuwe broodrooster, ome Phil?

marc_vinyard
10 januari 2026 - 21:52

Congrats Xbox!. Ben toch echt zeer benieuwd naar de nieuwe xboxpc. Pc gaming zelf is alweer een stuk duurder geworden, dus wie weet.

Darkstar1
10 januari 2026 - 20:53

#teamxbox

Rainking
10 januari 2026 - 17:26

Ik ben voorzichtig optimistisch over de nieuwe Fable, maar ik blijf het toch wel tof vinden dat Richard Ayoade erin speelt.

enterBrainer
10 januari 2026 - 15:02

Valt niet zo veel te vieren Phil

Frostinator
10 januari 2026 - 15:34
Antwoord aan  enterBrainer

Ook een bedrijf dat tegenslag na tegenslag heeft na slechte beslissingen door management mag vieren dat het nog bestaat toch?

NextGenDonkey
10 januari 2026 - 13:29

De hardware tak hebben ze al verprutst.
Qua games hebben ze ook een paar jaar lopen prutsen vanaf het Xbox One tijdperk.

Van alles opgekocht voor belachelijk veel geld, hoop personeel van hun vlaggeschip studio ontslagen, AAA single game projecten cancelen waar mensen op zaten te wachten.
Vraag me af hoe ze de komende jaren met hun studio’s en ip’s omgaan.

Heb de afgelopen jaren vanaf de Xbox One eigenlijk zoveel teleurstellingen meegemaakt daar bij het Xbox kamp dat ik rustig afwacht waar ze mee komen voordat ik iets ga aanschaffen van ze.

KLUUT
10 januari 2026 - 15:07
Antwoord aan  NextGenDonkey

Cloud streaming en gamepass kunnen ze ook veel backlash verwachten in de toekomst als ze de games overal naar toe brengen. Ze zouden beter zich enkel kunnen richten op software.

SuperDre
10 januari 2026 - 20:42
Antwoord aan  KLUUT

Cloudstreaming en gamepass zijn juist de toekomst, net zoals netflix & kornuiten uiteindelijk de dvd en bluray versloeg. Ze richten zich dus juist op software door grote publishers op te kopen.

KLUUT
11 januari 2026 - 20:42
Antwoord aan  KLUUT

Snap ik maar waarom zou je dat doen via xbox als bijvoorbeeld GeForce Now meerdere diensten ondersteunt? Ik verwacht dat ze ook op dat vlak ingehaald gaan worden.

NextGenDonkey
12 januari 2026 - 06:59
Antwoord aan  KLUUT

Vraag me af hoe dat dan zit met data verbruik. Als alles gestreamd moet worden kost ongelofelijk veel data.

Komen we straks niet in de knoei met grondstoffen tekorten en energie wordt ook een steeds groter probleem. Kijk eens wat die data centers kosten aan water per dag om te koelen.

Ik zou het fijn vinden dat er gewoon nog consoles uit worden gebracht en dat je software koopt die je download en installeert op je console zodat je niet iedere keer als je een game wil spelen een hoop data voor nodig is. Ook slecht voor het milieu.

Ps6 en Ps7 mogen voor mij gewoon nog komen en de opvolgers van de Switch 2 ook en dan het liefst nog met disc station en schijfjes/cartridges.

Wil graag ook nog mijn games kunnen verkopen als ik er niks meer mee doe.
Dat is de reden dat ik de afgelopen jaren weer nieuwe games en consoles van die opbrengsten heb kunnen kopen. Allemaal win win situaties.

Onbegrijpelijk dat mensen prat gaan op digitaal en streamen. Je bent volledig afhankelijk van het desbetreffende bedrijf en dan ook nog klagen dat je games duur zijn. Ja vind je het gek als je je games duurder moet kopen als je digitaal koopt en je je games niet meer kunt verkopen.

KLUUT
12 januari 2026 - 09:48
Antwoord aan  KLUUT

Daar heb je een goed punt.
Ik heb ook liever consoles en fysieke games.
PS6 is voor mij een optie ook na Ps5 overgeslagen te hebben. Steam machine even afkijken. Lijkt richting de 1000 Euro te gaan las ik.

Motgeb
12 januari 2026 - 10:41
Antwoord aan  KLUUT

Komt ie maar weer eens, @NGD: FUUUUUUUCCCCKKKKK DIGITAL!!

NextGenDonkey
12 januari 2026 - 10:59
Antwoord aan  KLUUT

@Kluut,
€1000,- zou echt veels te veel zijn voor
die specs dus als het waar gaat zijn dan slaan ze de plank mis lijkt mij.

@Motgeb,
Dat is het echt ja. Krijg er steeds meer een nog grotere hekel aan.

KLUUT
12 januari 2026 - 11:05
Antwoord aan  KLUUT

Ze zitten duidelijk niet in een gunstige periode qua RAM prijzen

SuperDre
10 januari 2026 - 20:40
Antwoord aan  NextGenDonkey

Hoezo hebben ze de hardwarekant verprutst, ding is qua hardware zo goed als gelijk aan de PS5 (maar dan een stuk mooier door em simpel zwart en vierkant te houden). En wat betreft softwarekant is het gewoon investeren in de toekomst, een lange termijnsvisie waarbij zij al redelijk vroeg inzagen dat dedicated consoles gaan verdwijnen, en als je dus alleen focused op hardware je bedrijf op den duur dood is.
Zaken als gamestreaming is de toekomst voor 95-98%% van de gamers.

NextGenDonkey
10 januari 2026 - 21:49
Antwoord aan  SuperDre

@Superdre,

Verprutst in de zin dat de verkopen van de hardware niet lekker liepen.
Mooier design is natuurlijk subjectief.
Software kant gewoon investeren is natuurlijk nog even aankijken hoe zich dat gaat ontwikkelen de komende jaren.

Zwelgje
10 januari 2026 - 12:47

Ik kijk met grote belangstelling en verwachting uit naar de tijd dat Xbox enkel nog games ontwikkelt en uitgeeft, en dat de hardware tak volledig is verdwenen. Die focus op alleen software, die overal beschikbaar is, kan waanzinnig goed uitpakken voor zowel xbox als de consument. Maar het huidige xbox ecosysteem mag van mij pijnlijk sterven eigenlijk.

hulstpower
10 januari 2026 - 13:30
Antwoord aan  Zwelgje

Ja want als er minder concurrentie is op de mark heeft altijd goed uit gepakt voor de consument, prijzen die altijd omhoog gaan kwaliteit van producten die naar beneden gaan. Ik zeg niet dat xbox perfect is maar als Sony en nintendo alleen overblijven op console mark zal dat echt niet goed zijn voor ons consumenten.

Biertje-erbij
10 januari 2026 - 13:47
Antwoord aan  hulstpower

Precies, het is helemaal niet goed dat Xbox met hardware zou stoppen. Dan maken ze Sony nog luier en gaat Nintendo er ook niet innovatiever van worden.

Zwelgje
10 januari 2026 - 15:30
Antwoord aan  hulstpower

Met dat hard falende beleid van ze en het steeds verder inkrimpend aandeel console spelers waar xbox onder lijdt, beconcurreert xbox al jaren enkel zichzelf. De niet levensvatbaar gebleken first party hardware van xbox legt onnodig veel druk op het hele merk en dat gaat ten koste van het algeheel resultaat en dus ook de mate waarin men voor gezonde concurrentie kan zorgen. Met sterke software die achter geen enkel apparaat zit gelocked, wordt het appeal van het ene stukje plastic t.o.v. het andere stukje plastic (en er blijven genoeg stukjes plastic over zonder dat van xbox hoor) objectief lager, en dat is prijstechnisch gunstig voor ons gamers.

Reb3nga
13 januari 2026 - 00:34
Antwoord aan  hulstpower

Miss wel de grootste faal in de geschiedenis van het gamen; de hoeveelheid geld dat beschikbaar was, het aantal Studio’s die zijn opgekocht in verhouding met wat het ons nu eigenlijk echt heeft opgeleverd…

KLUUT
10 januari 2026 - 15:08
Antwoord aan  Zwelgje

Eens

Frostinator
10 januari 2026 - 12:33

Ook al is de exclusiviteit al lang weg, ik blijf een Xbox man. De remakes van Oblivion en NG2, 2 van mijn favo games uit het 360 tijdperk, lieten me ook zien dat ze nog wel degelijk een snotje geven om hun achterban, al is het natuurlijk summier

Biertje-erbij
10 januari 2026 - 13:46
Antwoord aan  Frostinator

Behalve dat het niks met Xbox meer te maken had aangezien het ook op PS5 werd gereleased.

Frostinator
10 januari 2026 - 15:36
Antwoord aan  Biertje-erbij

Incorrect, omdat het origineel 360 games waren. Dat de remakes multiplatform gingen vind ik een plus. Des te meer mensen die het kunnen spelen.

Biertje-erbij
10 januari 2026 - 18:15
Antwoord aan  Biertje-erbij

Destijds ja, nu niet. Dus het is niet bepaald een geste naar de Xbox fans maar aan alle gamers dat er remakes zijn gekomen.

SuperDre
10 januari 2026 - 20:44
Antwoord aan  Biertje-erbij

Maar de Xbox series X ziet er toch stukken beter uit als de PS5 (en nee ik heb geen xbox of PS5).

Biertje-erbij
10 januari 2026 - 12:26

Ik heb geweldige jaren met Xbox gehad, vanaf het begin. Altijd de nieuwste Xbox gehad. Gears, Halo. Ben opgegroeid en meegegroeid met hun iconische reeksen. Maar heel eerlijk, het eindpunt lijkt wel in zicht. Ze brengen alles multiplatform uit, ze maken hun Gamepass onbetaalbaar duur, ze cancelen titels waar fans op zaten te wachten en die jarenlang in productie waren. Ik zie mezelf niet snel de volgende Xbox halen, al sluit ik het ook weer niet uit.

Motgeb
11 januari 2026 - 00:59
Antwoord aan  Biertje-erbij

Ik heb het ook vanaf het begin meegemaakt. Wat was de hype groot in het begin. Mijn eerste console die ik bewust meemaakte en bezat was de PS1. Lang mijn favo console ooit (Switch heeft nu die plek). De N64 was ook een geweldige console, de Saturn later pas gaan waarderen (hoofdzakelijk door de vele Shmups).

Daarna naar de PS2 overgestapt (heerlijke console met veel toppers en dvd functie), en had ook de Cube (geweldige console). Die gen had je ook de Dreamcast (ook top) maar kocht ik pas jaren na dato. Maar toen kwam er ineens een vierde speler op het toneel, bizar eigenlijk.

Maar wat bleek? Ook Microsoft leverde!
Fantastische console, maar de eerste iteratie ging wel heeel kort mee. Wel fantastische exclusives ontvangen en vaak de beste versie van 3rd party devs (vaak wel iets later erop te spelen).

De 360 was mijn favoriet in de volgende generatie. MS had duidelijk geleerd van de goede punten en de te verbeteren zaken. Kocht een PS3 pas veel later voor Sony’s toppers (TloU en Uncharted, maar zeker ook voor MGS4).

Daarna nam de PS4 het voor mij over en vervolgens de Switch. Na de 360 ook nooit meer een X Box gekocht en heb voor mijn gevoel niets gemist. Deze generatie moet het nog blijken maar verwacht dat dat de Switch 2 wordt voor mij. Ik houd nou eenmaal van creativiteit, zie ik de laatste jaren veel meer op Ninty’s consoles dan elders.

Enfin, lang verhaal om maar aan te geven wat een mooie tijden er waren. Mis tot op de dag van vandaag de hardware van Sega (Genesis is mijn favo retro console).

Dus here’s to you, MS! Hopelijk komen jullie er weer bovenop!

NextGenDonkey
12 januari 2026 - 10:57
Antwoord aan  Motgeb

Mooi gesproken Motgeb 👍🏻.

Reb3nga
13 januari 2026 - 00:31
Antwoord aan  Biertje-erbij

Hier exact hetzelfde. Alleen zal ik naast een Switch altijd een 2e krachtige console hebben staan. Qua controller, design en OS heeft Xbox mijn voorkeur. Tenzij Sony opeens weer knallers van exclusives gaat uitbrengen zoals op de PS3/PS4. Daar is wat mij betreft momenteel geen sprake van.

gameliefhebber
10 januari 2026 - 11:41

Geef dan ook Banjo kazooie de comeback Phil.

NextGenDonkey
10 januari 2026 - 13:30
Antwoord aan  gameliefhebber

Dat levert niet genoeg geld op dus dat kun je vergeten.

hulstpower
10 januari 2026 - 13:32
Antwoord aan  NextGenDonkey

Dat moet je niet willen van xbox, beste is die titel terug te verkopen aan Nintendo en die kunnen er wat moois mee doen.

NextGenDonkey
10 januari 2026 - 13:44
Antwoord aan  NextGenDonkey

@Hulstpower,

Dat zou het beste zijn wat ons kan overkomen.

hulstpower
10 januari 2026 - 14:27
Antwoord aan  NextGenDonkey

Denk een banjo game zoals de laaste donkey kong zal goed verkopen

gameliefhebber
10 januari 2026 - 16:23
Antwoord aan  NextGenDonkey

Het moet gamepass abonnees verkopen plus als je het dag 1 ook op de Switch 2 zou droppen zou het prima verkopen. En Xbox brengt wel vaker kleinere games uit.

NextGenDonkey
10 januari 2026 - 17:51
Antwoord aan  NextGenDonkey

@Gameliefhebber,

Ik zou zeggen gas erop 😎!