Palworld piekte afgelopen zondag op 855.525 gelijktijdige spelers op Steam. Daarmee staat de survival-game van Pocketpair op de tweede plek van best bezochte games op Valves platform, alleen ingehaald door Counter-Strike 2.
De piek valt samen met de 1.0-release van vorige week, die onder meer de World Tree en Sky Islands toevoegde. Spelers grepen het weekend duidelijk aan om de nieuwe content te verkennen. Pocketpair bedankte spelers via social media voor de massale opkomst.
Dat Palworld weer zulke aantallen trekt is opvallend, maar niet helemaal verrassend. De game telde bij de aankondiging van de 1.0-datum al 40 miljoen spelers, en Pocketpair koos er bewust voor om de prijs gelijk te houden bij de lancering. Die combinatie van een flinke update zonder prijsverhoging werkt blijkbaar als een magneet.
Ter vergelijking: het vorige record van Palworld lag op zo’n 2,1 miljoen gelijktijdige spelers, gehaald vlak na de early access-lancering in januari 2024. Die piek halen ze nu niet, maar een terugkeer naar de top twee van Steam anderhalf jaar later is voor een survival-game zonder abonnement of battle pass een prestatie die weinig concurrenten kunnen evenaren.