Playtonic werkt aan kartracer Super Yooka-Laylee Kart, blijkt uit SteamDB
PU.nl
Nieuws

Playtonic werkt aan kartracer Super Yooka-Laylee Kart, blijkt uit SteamDB

Mario Kart krijgt gezelschap.

Op SteamDB, de tracker die Steam-activiteit volgt, is een pagina opgedoken voor een “Super Yooka-Laylee Kart Playtest”. Officieel is er nog niks aangekondigd, maar zo’n vermelding laat zich lastig anders lezen: Playtonic Games gaat z’n kameleon en vleermuis achter het stuur zetten.

De studio zelf hintte er al een tijdje op. Eerst was er een vaag bericht over “iets groots” dat eraan zat te komen, met het verzoek de ogen open te houden. Daarna volgde een teaser die weinig aan de verbeelding overliet: iets over dat quills verzamelen veel te traag gaat, en dat er snellere manieren zijn om vooruit te komen. Voor wie het nog niet doorhad: kartracen dus.

De timing is geen toeval. Deze week barst Summer Game Fest 2026 los, met een waslijst aan showcases. De kans is groot dat Super Yooka-Laylee Kart op een van die podia officieel wordt onthuld.

Het is een opvallende stap voor een studio die het de afgelopen jaren niet makkelijk had. In mei 2025 bevestigde Playtonic nog een ontslagronde, en daarvoor stuurde de maker van het 3D-platformduo vooral aan op bekend terrein, met onder meer de aangekondigde remaster van het originele Yooka-Laylee. Een kartracer is wat dat betreft een ander register. Of de markt zit te wachten op nog een mascottekartspel naast Mario Kart, is een andere vraag.

Voorlopig is het wachten op de officiële aankondiging. Die kan elk moment tijdens een van de Summer Game Fest-showcases vallen.