Biomutant is een openwereld-rpg met keuzevrijheid in dialogen, een uitgebreid vechtsysteem, crafting, skilltrees, een stamina-meter zoals in Zelda: Breath of the Wild, outposts met bijbehorende facties, verschillende aan je wapen gekoppelde vaardigheden, een karmasysteem á la Fable én een verteller die je acties duidt zoals we kennen uit Immortals: Fenyx Rising. Inderdaad, dat is nogal wat.
Biomutant klinkt daarmee als een best-of is van recente openwereld-rpg’s, maar dat valt wel mee. Biomutant komt meer in de buurt van een losjes gecureerde langspeelplaat die bij vlagen verzuipt in eigen aspiraties. De grootste slachtoffers zijn het suffe verhaal dat in leven wordt gehouden met warrige dialogen, een pacing die alle kanten opschiet en matige missies, die in opzet doen terugdenken aan quests uit mmo’s van begin deze eeuw.
Zeker niet alles is kommer en kwel. Het vechten is bijzonder leuk, het craftingsysteem is uitgebreid en de prachtige, kleurrijke spelwereld is om verliefd op te worden. Biomutant is vanwege zulke contrasten enorm polariserend. Het is een verschrikkelijk cliché, maar waar: sommige gamers gaan van Biomutant genieten, andere spelers gaan zich groen en geel ergeren. Dat is nou eenmaal de aard van het beestje.

Gigantische spelwereld
In Biomutant speel je een klein knaagdier dat je geheel naar smaak kunt vormgeven. Het doel is om een gigantische boom in glorie te herstellen, want die boom is belangrijk voor al het leven op aarde. Die missie is pas geslaagd als je de vier ‘World Eaters’ (eindbazen) hebt verslagen. Het andere hoofddoel is om in een ruimteschip te ontsnappen aan de planeet. Gaandeweg je avontuur kun je vier metgezellen kiezen die met je mee mogen in ‘The Arc’.
Of je neemt niemand mee, dat kan ook. De game leunt namelijk á la Fable op een karmasysteem, waarbij de keuzes die je maakt zowel Light als Dark kunnen zijn. Aan het einde van de game krijg je de rekening van je handelen voorgeschoteld, maar eerlijk gezegd merk je tijdens het spelen zelf weinig van jouw ethische beslissingen. Ze passeren de revue in dialoog en soms maak je belangrijke keuzes over het lot van bepaalde facties, maar het komt zelden voor dat je plots wordt geconfronteerd met gemaakte besluiten.
In Biomutant heeft de mensheid zoveel vergif in het water gedumpt dat gemuteerde dieren en natuur het voor het zeggen hebben. De spelwereld is bont en wisselt verschillende soorten gebieden af. Vooral de gifgroene flora ziet er imponerend uit, mede dankzij het deinzende gras en verre vergezichten. Bovendien kom je veel restanten van de oude wereld tegen, bijvoorbeeld in de vorm van treinrails, woonwijken of technologische snufjes. De spelwereld is niet alleen mooi; er is ook echt over haar invulling nagedacht.

Daar moet wel bij worden gezegd dat Biomutant op consoles vooralsnog geen next-gen patch heeft. Biomutant is nu enkel een Xbox One- en PlayStation 4-game – of daar verandering in komt is een beetje onduidelijk. Ondergetekende heeft de game gespeeld op de pc, en daarop draait hij vlekkeloos. De hoge framerate in combinatie met de prachtige en bonte omgevingen zijn echt een genot om naar te kijken. Maar goed, het valt natuurlijk niet uit te sluiten dat dit op consoles anders gaat zijn..
Contextloos
In Biomutants gigantische open wereld van acht bij acht kilometer is op papier een heleboel te doen. Er zijn facties om je bij aan te sluiten, npc’s om opdrachten van aan te nemen en talloze kistjes om loot uit te putten. Daarnaast telt de game outposts om te veroveren en zijn er al na tien uurtjes spelen tientallen zijmissies die je opdrachtenlijst vullen. Niet alleen in die zin is Biomutant een traditionele rpg, want natuurlijk wordt je personage steeds sterker. Al knokkend en vechtend baan je je zo een weg naar het einde.
Haast je vooral niet naar dat einde, want Biomutant draait om de reis, niet de bestemming. Het slot is vaag en matig. Er moeten zoveel eindjes aan elkaar geknoopt worden dat bepaalde elementen compleet ondersneeuwen. Gaandeweg introduceert de game bijvoorbeeld een slechterik die je ouders heeft vermoord, maar zijn rol tussen al die facties en het vergaan van de wereld is volledig overbodig. Het voelt alsof ontwikkelaar Experiment 101 nog even wat emotie in het verhaal wilde fietsen. Zonde.

Als na ongeveer 25 tot 30 uur spelen de aftiteling over het scherm rolt, suizen er dan ook veel onbeantwoorde vragen door je hoofd. Zoveel, dat je bijkans denkt dat het spel nog even doorgaat. Het verhaal in Biomutant had baat gehad bij meer focus. Personages en lore zijn grotendeels inwisselbaar. De littekens die de mens op deze wereld heeft achtergelaten zijn overal te zien, maar Biomutant gaat nooit dieper op ze in. Zonde, want de post-apocalyptische spelwereld is intrigerend en schreeuwt erom uitgediept te worden.
Nu is er wel ‘wat’ duiding. Die wordt gegeven door een algemene verteller, vertolkt door de onvolprezen David Shaw-Parker. Zijn geweldige stem rijgt je avonturen met oneliners aan elkaar, en dat doet hij met verve. Wel is het jammer dat zijn inbreng zelden contextgevoelig is. In tegenstelling tot in Ubisofts Immortals: Fenix Rising zijn veel opmerkingen triviaal en spelen ze niet in op wat er op het scherm gebeurt. De verteller speelt bovendien een centrale rol in alle dialogen, maar dat werkt averechts.
Personages spreken namelijk een brabbeltaal. Nadat ze hun zegje hebben gedaan, fungeert de verteller als tolk en interpreteert hij wat er zojuist is gezegd. Deze manier van gesprekken voeren is superomslachtig. Dat zou geen probleem zijn als het interessant was. Helaas is ook het schrijfwerk brabbeltaal. Deze game gooit met speels, post-apocalyptisch jargon alsof het niets is.
Personages praten in zoveel krampachtig verzonnen termen dat je wenkbrauwen een permanente frons vormen. Er zullen vast mensen zijn die dat grappig vinden, maar vrijwel alles dat te maken heeft met schrijfwerk in deze game achtte ik nagenoeg onuitstaanbaar. Een gemiste kans, want nogmaals: de spelwereld smeekt om fatsoenlijke duiding.

Dingen om te doen?
Maar Biomutant is meer dan schrijfwerk. Vrijwel alles wat je doet in het spel is opgehangen aan hoofd- of zijmissies. Die missies bestaan vooral uit het verzamelen van items en ervaringspunten, het praten tegen mensen, het vechten tegen beesten of het doen van simpele, overtallige kleurenpuzzeltjes. Daarmee omschrijf je alle missies in deze game. Ruim de helft van mijn questlog bestond na tien uur spelen uit ‘bemachtig deze vijf items’ of ‘los deze vijf puzzels op’.
Hoe Experiment 101 zoveel steekjes laat vallen op het front van missie-ontwerp is oprecht een raadsel. Dan heb je zo’n fantastische wereld met een vermakelijk vecht- en rpg-systeem, en dan hang je dat op aan missies die wedijveren met de kwaliteit van quests in World of Warcraft 1.0. Daar is geen woord van overdreven: zelfs hoofdmissies, die het verhaal in theorie zouden moeten voortstuwen, zijn fetch quests. En niet eens veredelde fetch quests.
de spelwereld is prachtig, maar inhoudelijk leeg. Biomutant is alleen leuk als je jezelf ertoe kunt zetten om het onderste uit de kan te halen.
Dat zou opgevangen kunnen worden met het vermaak van het verkennen van een prachtige open wereld. Maar op dat front is Biomutant behoorlijk traditioneel. Verkenningstochten leveren vooral kistjes met wapens, nieuwe mounts of craftingspulletjes op. Maar dat is het dan ook: veel meer dan items, ervaringspunten en saaie npc’s ga je niet aantreffen.
Biomutant speelt duidelijk leentjebuur bij recente openwereldgames, maar vrijwel al die games doen één ding beter dan Biomutant: verrassen. De wereld van Biomutant is prachtig, maar inhoudelijk statisch. Zelfs de vier World Eater-eindbazen zorgen niet voor een nieuwe impuls. De eindbaasgevechten zijn weliswaar allemaal anders (en één van de vier vechtlocaties is echt top), maar ze zijn allemaal simpel in opzet en veel te snel afgerond. Dat doet Zelda: Breath of The Wild, waar die opzet duidelijk op gestoeid is, toch beter.

Over Breath of the Wild gesproken: vrijwel alles wat je in Biomutant doet put uit één en hetzelfde stamina-balkje. Je gebruikt stamina (Ki) voor skills, maar ook om te zwemmen. Wie vaak in Zelda: Breath of The Wild verdronk, gaat Biomutant echt haten. Als je per ongeluk in het water belandt tijdens een gevecht ben je waarschijnlijk direct dood, omdat je Stamina tijdens het vechten continu leeg is. Je kunt zelfs negatieve stamina opbouwen. Het is mij niet gelukt om dat balkje dusdanig te upgraden dat dit probleem verholpen werd. Je kleine vriend verdrinkt nog vaker in de actie dan het verhaal dat doet.
Combat en crafting
Dat je Biomutant ondanks al die minpunten blijft spelen, komt door de actie. De game leunt op een behapbaar, maar fantastisch geanimeerd kungfu-achtig vechtsysteem. Je personage vliegt door de lucht en haalt met simpele knoppencombinaties halsbrekende stunts uit. Per mêlee-wapen en geweer zijn er ongeveer vijf combo’s mogelijk, maar die vaardigheden zijn verrassend vloeiend te combineren.
Dat komt mede door de skills die je vrijspeelt. In Biomutant kun je verschillende vormen van ervaringspunten verdienen (en vinden) die je in bepaalde vaardigheden kunt steken. Veel skills zijn lekker speels. Je kunt jezelf omringen met een bubbel die vijanden oprolt als een Katamari, vijanden manipuleren om ze tegen elkaar te laten vechten of jezelf de lucht in lanceren en met één druk op de knop boven het strijdveld blijven zweven. Voeg daar de overdaad een slowmotioneffecten aan toe en de actie in Biomutant verkoop zichzelf.

Bovendien zijn zowel je geweren als je handwapens geheel naar smaak aan te passen. Het craftingsysteem in deze game is veel uitgebreider dan het hoeft te zijn, wat ervoor zorgt dat het daadwerkelijk loont om alle kistjes die je aantreft te openen. Je shotgun bijvoorbeeld is dusdanig uit te breiden dat-ie na ieder schot tien procent sneller herlaadt. Vervolgens kun je het magazijn uitbreiden naar vierentwintig kogels, waarbij iedere kogel ook nog eens vijanden bevriest. Zulke opties maken het ontzettend leuk om in het craftingsysteem aan te klooien.
Wel is het jammer dat bepaalde attributen duidelijk het vaakst terugkeren. Daarom ben je vaak aangewezen op dezelfde wapenaspecten. Het is ook zonde dat je maar vier skills tegelijkertijd kunt instellen, waardoor sommige combo’s alleen mogelijk zijn als je op start drukt om je vaardigheden opnieuw in te stellen. Bovendien duurt het best wel lang om wat van de leukste vaardigheden vrij te spelen. Je loopt echt tegen een muur aan als je niet genoeg zijmissies doet. En dat is een probleem, want de missies vallen snel in herhaling.
Eigen lol maken
Biomutant is erg lang in ontwikkeling geweest en dat is duidelijk te zien. Het spel oogt prachtig en is grondig gepolijst. Bugs zijn er wel, maar ze zijn zeldzaam. De actie is bovendien ontzettend vloeiend en de animaties zijn geweldig. Als je de verschillende wapen- en skill-combinaties doorhebt, vlieg je letterlijk én figuurlijk door de game heen. En als je het niet erg vindt om items bijeen te sprokkelen om het ultieme wapen te creëren, is alleen al het craftingsysteem goed voor uren vermaak.

Experiment 101 heeft weliswaar de tijd gekregen, maar dat verklaart niet waarom de studio zulke rare keuzes heeft gemaakt. Het is alsof de ontwikkelaar niet wist dat een openwereldgame ook motiverend moet zijn. Het missieontwerp is erbarmelijk slecht, het verhaal gaat nergens over, personage hebben nul bestaansrecht en de spelwereld is prachtig, maar inhoudelijk leeg. Biomutant is alleen leuk als je jezelf ertoe kunt zetten om het onderste uit de kan te halen. De game neemt die taak niet op zich.
Biomutant verschijnt op 25 mei op pc, Xbox One en PlayStation 4. Voor deze recensie is de game op pc gespeeld.
Conclusie
Biomutant is grillig in opzet. Het missie-ontwerp is te traditioneel en de game leunt op een warrig verhaal met slechte dialoog en nietszeggende personages, terwijl de actie en sommige rpg-systemen juist beter zijn dan die van genregenoten
Ik keek lang uit naar deze game, heb hem gisteren voor korte tijd kunnen spelen, maar had ook niet de behoefte voor meer tijd.
In het begin wordt je constant onderbroken, wanneer je lekker wilt rond rennen komt er constant een dialoog of tutorial etc, dat haalt het tempo er heel erg uit in een game waarin je het gevoel hebt dat er wel wat tempo in mag zitten.
Gameplay vond ik tegenvallen, eigenlijk heb je maar 1 aanvals knop voor de melee. Dus varieren naast standaard combo’s wordt lastig.
Ook vond ik de game erg makkelijk op normal. Character customization is echt leuk in het begin maar na de eerste paar battles is er voor mij weinig drive om door te blijven spelen eigenlijk.
grafisch ziet het er heel mooi uit!
Hoop dat als ik meer tijd heb me er meer in kan verdiepen in combo’s etc en open wereld gameplay. Wil het nog wel echt een serieuze kans geven.
Voor nu Leuke game voor een budget prijs maar niet de volprijs.
Ik snap je review, maar vind een 6 toch aan de lage kant. Het is veel wat op je afkomt maar de gameplay is gewoon vet
@GekkeHenkie Ik vond de gameplay ook leuk! De combat althans.
Ik heb de game wel aangeschaft, mede vanwege de unieke setting. En uiteraard heb ik het spel net een uurtje gespeeld. Ik weet dus nog niet wat het verdere spelverloop brengen zal. Grafisch is het echt een pareltje, daar is veel werk aan verricht. En het vechten/schieten voelt prima aan. Of het perfect is? Misschien niet, maar het werkt naar behoren. De game wordt van begin af aan goed ingeleid en verteld (want de spelfiguren waarmee je communiceert, hebben een onverstaanbare taal, wat best grappig is).
Dit zal geen game zijn die iedereen aanspreekt. Het verloop gaat tot nu toe vrij langzaam, maar zoals gezegd wordt het spel goed ingeleid. Ik vind het een leuke game, maar ik zie ook reviewers zeggen dat de spelwereld erg groot is, met weinig cohesie, op den duur. Maar uiteraard is alles natuurlijk ook een kwestie van persoonlijke smaak. Ik ben vrij voorzichtig in mijn oordeel, mede omdat een uurtje gameplay niets kan zeggen over het uiteindelijke geheel. Daar heb ik dus te kort voor gespeeld.
Lagere score dan verwacht maar nog steeds prima. Recore definitive edition kreeg ook zesjes en ik vermaak me er prima mee. Deze ga ik zeker ook een keer proberen uit de budgetbak of via gamepass.
Tja, dat is gewoon het ding van recensies. Als je gewoon in je achterhoofd houdt dat een recensie in feite een oordeel is van iemand, dan wil dat niets zeggen over jouw oordeel. Stel dat de reviewer nul ervaring zou hebben met dit soort games, dan scoort het waarschijnlijk ook hoger. Ik vind het juist fijn dat het door een criticus met veel game-ervaring is geschreven, want mijn tijd is kostbaar.
Bij bijvoorbeeld de Rage 2 recensie van Ron vond ik het jammer het cijfer laag uitpakte, ik was eigenwijs en hoopte dat Ron er naast zat. Dat bleek niet het geval, maar toch heb ik me er best goed mee vermaakt.
Heb hem al sinds afgelopen vrijdag en heb er al veel heel veel uren in zitten, als ik de review lees dan lijkt het wel alsof jij een totaal andere game gespeeld hebt. Misschien eens een andere hobby zoeken of een break nemen wat gamen betreft. 🙂
@DarkraverX je hoeft je keuze niet te verdedigen. Als jij er veel plezier aan beleeft is het toch prima. Helemaal mooi als jij de genoemde minpunten niet als dusdanig ervaart. De mening of ervaring van een ander bagatelliseren of afserveren is echter niet terecht.
Daarentegen pas ik voor deze game. Ik heb inmiddels heel wat reviews van deze game gezien (zowel video als geschreven), waarin vrij veel gelijkaardig commentaar klinkt. Ik vorm mijn mening daarop en concludeer dat deze niet voor mij gaat zijn.
@Vaiio Doe je dat altijd klakkeloos een mening van een ander overnemen?
Daarnaast is het verder raar dat ik de mening van een ander niet mag bagatelliseren, zolang de optie er is om te reageren mag ik dat, als dat niet mag moet hij ze uit zetten.
Ik heb via google een tijdje geleden eens flink zitten spitten in Ron zijn reviews puur omdat ik zijn reviews zo saai over vond komen en met saai bedoel ik dat het leek alsof het verplichte review waren terwijl er geen zin in het gamen was (zo vond ik ze overkomen, mijn mening).
Het leek wel alsof hij de lol van het gamen kwijt is, misschien te lang in het vak gezeten. Wat mij wel opviel toen was de dikke 10 van dezelfde reviewer bij Call of Duty en toen dacht ik…… goeie game maar een 10….. serieus ????
Dus tja als ik het niet met zijn review eens bent dan lijkt mij dat ik daar wat over mag zeggen, zo niet dan is mijn advies om reacties uit te zetten.
Ow ik verdedig mezelf niet, ik geef een mening op een review, dat is namelijk totaal iets anders. Als ik de topic poster was geweest en iemand zegt iets waar ik het niet mee eens bent tja dan was ik mezelf aan het verdedigen.
@DarkraverX Ik denk dat jij dan meteen het bewijs bent dat deze zin uit de recensie klopt: “Het is een verschrikkelijk cliché, maar waar: sommige gamers gaan van Biomutant genieten, andere spelers gaan zich groen en geel ergeren.”
Ik heb hem overigens zelf (nog) niet gespeeld, dus kan er geen oordeel over vellen
@woutzorz Haha, ja, daar moest ik ook aan denken. Maar het is niet mijn intentie om mensen die van de game genieten te demotiveren oid.
@woutzorz Haha leuk maar met alle respect, als ik reviews van Ron Vorstermans bekijk is alles verschrikkelijk cliché, niet om hem te demotiveren maar vraag me af of er werkelijk een game is waarvan hij geniet….. ow wacht Call of Duty MW 2 :D. (grapje :D)
Tot op de dag van vandaag begrijp ik niet waar de hype omtrent dit spel vandaan komt. Alles wat ik zag spelde middelmatigheid.
En als ik dan de opzet van het verhaal uit dit stuk haal lijken mijn vermoedens bevestigd. Waarom eerst zo veel moeite doen om de planeet leefbaar te houden als je toch vertrekt?
@Heer Mida dat is juist het leuke aan de game, je kan er ook voor kiezen om de planeet niet leefbaar te houden
@GekkeHenkie Hoe dan? Want ik heb ‘m bijna twee keer uitgespeeld en dat is mij niet gelukt.
Toch jammer, ik hou deze game al sinds hij aangekondigd is jaren terug in de gaten. Nu het eindelijk zo ver is, vind ik het toch jammer dat hij niet brengt wat ik had gehoopt. Misschien haal ik hem nog wel, maar op dit moment wacht ik er nog even mee.
Goed uitgewerkte review. Jammer dat het geen succes is geworden. Als ik stukje feedback mag geven: ik vind de review wel erg lang met bijna 2000 woorden.
@BertThaBest Valide kritiek! Inderdaad aan de lange kant. Maar ik vond ‘m redelijk ‘dense’, daarom heb ik niet in woordenaantal teruggeschroefd. Zo kon ik zeggen wat ik kwijt wilde zonder concessies.
@Ron Vorstermans Ja, begrijp ik helemaal Ron. Ik heb het stuk met plezier gelezen want je schrijfstijl is prettig en helder. Ik heb nu een helder beeld van de game op basis van je ervaringen. Maar kan me zo voorstellen dat bepaalde lezers denken ‘pf, wat een lap’.
“Bugs zijn er wel, maar ze zijn zeldzaam.”
Nou dan hoop ik dat de Day 1 patch die gefixt heeft, want man man man.. Ik vind de game echt wel tof, maar ik en mijn vriendin komen zo veel bugs tegen.. Juist omdat we 2 playthroughs zijn gestart zien we dan ook meteen dat die bugs of rarigheden niet toeval zijn. Hij is nog maar 1x hard gecrasht (maar wel op een hele normale situatie), maar er mist soms gewoon dialoog, of hij skipt meteen door een keuze heen.
Voorbeeld:
Je komt in een dorpje, en er is een overlevende. Je krijgt de vraag of je die wil helpen of niet. Als je ja klikt, ga je meteen naar een ander, compleet ongerelateerd gesprek. Je helpt de overlevende dus helemaal niet, sterker nog, hij is gewoon verdwenen. Maar je krijgt wel te horen dat je keuzes uitmaken. Echt heel vreemd.
De game is vooral erg hakkelig. De overgang tussen scenes is net niet vloeiend, en het voelt alsof het allemaal krampachtig aan elkaar geplakt is maar uit elkaar valt als je er te lang naar kijkt.
Ook zoiets: je komt een dorpje binnen via de zijkant, loopt de poort uit, loopt daarna de poort in, en krijgt een dialoog dat je het dorp hebt gevonden.
Heel jammer, want de potentie is aanwezig, en hij speelt verder best lekker weg. So far vermaak ik me er nog mee, maar ik vind het bizar dat ik het gevoel heb dat deze game niet getest is. Ik verwacht echt wel de nodige bugs als ik rare shit ga doen, maar ik volg gewoon het verwachte pad, en loop constant tegen rare dingen aan.
@WvA Ik heb inderdaad twee van zulke bugs gehad. Een keer met een raket die ik niet kon prompten om te lanceren en een dialoogtrigger die niet doorliep. Verder niets meegemaakt. Begrijp dat het vervelend is, maar op mijn pc-versie ben ik er dus maar twee keer in vijftig uur tegenaan gelopen (en dat was voor de patch ).
Ik heb deze game al geruime tijd op mijn lijstje staan, doordat ik deze al meer keren op gamescom heb mogen spelen.
Wat ik toen ook al opmerkte tof te vinden: combat en uitbouwen van mn character, staat nog steeds als een huis, tenminste dat begrijp ik van deze review.
Het oogt prachtig, de stemmen waren inderdaad een beetje bizar, maargoed dan neem ik op de koop toe. Toch had ik de kritiek iets milder verwacht. Voor een AAA game van een klein team (rond de 20 man vertelde de developer in kwestie mij destijd) zou het “iets”vergevingsgezinder gemogen.
Het is jammer dat er bepaalde punten minder goed zijn uitgewerkt, maar dit is bij ongeveer elke Ubisoft game (200 man+) ook aan de orde. Ook daar hoor ik elk jaar opnieuw dat het verhaal matig vordert en dat er ontzettend veel herhaling is zit.
Het cijfer is natuurlijk maar 1 persoons mening, en ieder kan dit voor zichzelf aanpassen. Maar bij dit soort mooie nieuwe IP’s kan een 6 de doodsteek zijn voor een vervolg, of de dev.
@Krytuun Het is indrukwekkend dat 20 man deze game hebben neergezet, maar ze vragen er wel gewoon de volle mep voor.
@WvA Klopt, maar er zijn meer indie games die qua productie veel minder ingewikkeld zijn (2D, pixel graphics, minder geavanceerde animaties) en ook voor dikke knaken in de winkels liggen. Het lijkt echter dat de term indie, vaak de kritieken milder maakt en het cijfer +2 wordt gegeven.
Nogmaals, een ieder om zelf te bepalen of het, het waard is. Maar het lijkt alsof alle goede punten minder zwaar wegen dan de kritieken.
@Krytuun hey dat is heel wat anders dan ja 20 man aan een game of paar 100. Misschien dan toch keer halen maar eerst backlog en straks raxhted and clank
@hulstpower De gameplay (combat) is iig erg vet, en het customizen ook best uitgebreid.
@Krytuun Maar iemand in de winkel houdt er ook geen rekening mee dat het door twintig man is gemaakt. Dat is ook het probleem van de game: er hadden andere knopen doorgehakt moeten worden, waardoor de kern beter had kunnen renderen, mijn inziens. Door in scope terug te scalen tijdens ontwikkeling had de combat bijvoorbeeld beter benut kunnen worden, in plaats van resources in een matig verhaal en matig karmasysteem te steken. Dat zijn keuzes die gewoon niet zo best uitvallen.
@Ron Vorstermans Daar is zeker wat voor te zeggen. Hoop je op een volgend deel met betere focus? Bij de gamewinkel waar ik werkzaam ben is hij wel stijf uitverkocht. Veel mensen die ondanks de recensies erg benieuwd zijn.
Ik blijf er wel bij, dat er zat games zijn, die voor de volle pond te koop zijn, die ook twijfelachtige opvul content hebben. Ik hoop iig dat het spel desondanks nog patches en mogelijke uitbreidingen krijgen.
@Ron Vorstermans “Door in scope terug te scalen tijdens ontwikkeling had de combat bijvoorbeeld beter benut kunnen worden, in plaats van resources in een matig verhaal en matig karmasysteem te steken.”
Ik weet niet of ik dit Nederengels als een verrijking of als een afbraak van de Nederlandse taal moet zien. Dat was even schakelen zeg, zal m’n leeftijd wel zijn.
(off-topic) Ligt het aan mij dat ik bij elk artikel 0 reacties zie en als ik een artikel open er wel reacties zijn? Na donderdag 20 mei heb ik dit probleem.
@Paxopoxo nee, ligt niet aan jou. Ik heb hetzelfde.
@Paxopoxo op me telefoon wel dacht ik en als ik achter computer zit weer niet dacht ik. Maar op me tel zie ik wel reacties staan aantal.
@Paxopoxo heb ik ook.
Toen ik de game voor het eerst zag paar jaar terug dacht ik yeah day one, maar nu al die tijd verder hoe meer ik zie en nu reviews ga ik hem niet halen. Als ie misschien keer op psnow of plus of gamepass xbox live gold komt probeer ik hem wel even maar kopen doe ik niet.
@hulstpower heb em gekocht en ben wel even toe aan een singleplayer game, verwacht er ook niet teveel van.
@Aces-82 geniet er van benieuwd naar je ervaning er mee.