Nicolas Cage speelt privédetective met spinnenpoten in de jaren ’30, Rick en Morty keren terug voor een negende ronde interdimensionale waanzin, Tom Hanks neemt je mee door de Tweede Wereldoorlog, en Apple TV draait de Koude Oorlog om door de Sovjet-kant van de ruimtewedloop te belichten. Ruim aanbod deze week, en de bank staat klaar.
Rick and Morty (seizoen 9) | HBO Max | 25 mei
Negen seizoenen. Laat dat even bezinken. Rick and Morty begon als een chaotische parodie op Back to the Future en is inmiddels een van de langstlopende animatieseries op televisie. Seizoen 9 brengt tien nieuwe afleveringen, wekelijks, en de titels verraden alvast waar de wind waait: Rick Fu Hustle, Mortgully: The Last Rickforest, en Erickerhead. Verwacht parodieën, verwacht chaos, verwacht Boob World. Ja, die komt terug. Ian Cardoni en Harry Belden zijn inmiddels ingeburgerd als de stemmen van Rick en Morty, showrunner Scott Marder houdt het stuur stevig vast, en Rotten Tomatoes tikt op dit moment een vlekkeloze 100% aan. In de VS draaide de première gisteravond al op Adult Swim, in Europa verschijnt de serie vandaag op HBO Max. Wekelijks tot en met 26 juli.
World War II with Tom Hanks (seizoen 1) | History Channel | 26 mei
Tom Hanks en de Tweede Wereldoorlog: een combinatie die geen introductie nodig heeft. Na Saving Private Ryan, Band of Brothers en Masters of the Air duikt Hanks opnieuw in het conflict, dit keer als documentairereeks. De twintigdelige serie combineert zeldzame archiefbeelden met inzichten van historici en wil het hele verhaal vertellen, van de aanloop tot de nasleep. Elke dinsdag verschijnen twee afleveringen om 21:25 uur op History Channel.
Spider-Noir (seizoen 1) | Prime Video | 27 mei
Nicolas Cage sprak Spider-Man Noir al in in Into the Spider-Verse. Nu speelt hij hem in het echt, en het resultaat is precies zo vreemd en fascinerend als je zou hopen. Spider-Noir speelt zich af in de jaren ’30 van New York. Cage is Ben Reilly, een versleten privédetective die zijn verleden als de enige superheld van de stad liever achter zich laat, tot gangsters, monsters en een mysterieuze femme fatale anders beslissen. Phil Lord en Christopher Miller, het duo achter de Spider-Verse-films, produceren. Brendan Gleeson speelt Silvermane, Lamorne Morris is Robbie Robertson. De serie staat op 90% op Rotten Tomatoes en is beschikbaar in zowel authentiek zwart-wit als in kleur, want waarom zou je kiezen? Wij schreven er al een uitgebreide review over.
Star City (seizoen 1) | Apple TV | 29 mei
For All Mankind is een van de best bewaarde geheimen op Apple TV. Vijf seizoenen, consequent hoge scores, en toch kent bijna niemand in je omgeving het. Star City is de spin-off en draait het perspectief om: niet Amerika, maar de Sovjet-Unie. De serie speelt zich af in het gesloten trainingscomplex waar kosmonauten, ingenieurs en KGB-agenten zij aan zij leven, en volgt het moment waarop de Sovjets als eerste voet op de maan zetten. Rhys Ifans speelt de hoofdontwerper van het ruimteprogramma, Anna Maxwell Martin de KGB-chef die alles in de gaten houdt. Creators Ronald D. Moore, Matt Wolpert en Ben Nedivi zijn dezelfde als die van de moederserie. De eerste twee afleveringen verschijnen donderdag, daarna wekelijks tot en met 10 juli. Wie For All Mankind kent, weet wat voor kwaliteit hij kan verwachten. Wie het niet kent: begin daar dan eerst.
Dit zijn de uitschieters van de week, maar er komt de komende weken nog genoeg aan. Houd PU.nl in de gaten voor alles wat de streamingdiensten te bieden hebben.