GTA 6-medewerkers beschuldigen Rockstar van crunch en loonproblemen
PU.nl
Nieuws

GTA 6-medewerkers beschuldigen Rockstar van crunch en loonproblemen

Werken tot je erbij neervalt, voor een bonus die tegenvalt.

De klachtenlijst rond Rockstar Games wordt niet korter. Drie anonieme leden van de Rockstar Games Workers Union beschuldigen de GTA 6-ontwikkelaar van crunch, een ondoorzichtig bonussysteem en een groeiende loonkloof tussen mannen en vrouwen.

De beschuldigingen verschenen in een rapport van Game Developer, op basis van gesprekken met medewerkers die uit angst voor represailles anoniem wilden blijven. Ze zijn naar eigen zeggen niet betrokken bij de werknemers die Rockstar eerder ontsloeg rondom vakbondsactiviteiten. Het bonussysteem zou volgens hen functioneren als drukmiddel. Een goede bonus kan flink uitpakken, maar valt volgens de bronnen regelmatig tegen, waardoor het jaarsalaris lager uitkomt dan verwacht. De criteria zouden vaag en inconsistent zijn, zelfs binnen dezelfde afdeling.

Overwerk is volgens de medewerkers nog altijd diep verankerd in de bedrijfscultuur. De studio zou werknemers standaard laten tekenen voor een opt-out van de Britse Working Time Regulations, waarmee ze meer dan tien extra uren per week mogen draaien. Wie hoopte dat Rockstar op dit vlak lessen had getrokken, komt bedrogen uit. De IWGB klaagde de studio vorig jaar al aan vanwege vermeende vakbondsonderdrukking.

Toch lijkt de vakbondsdruk iets in beweging te brengen. Een medewerker meldt dat de gemiddelde loonstijgingen bij georganiseerde studio’s sinds oktober ongekend zijn, en dat er voor het eerst financiële prikkels voor overwerk bestaan. Moederbedrijf Take-Two Interactive liet in een reactie weten een verzoek tot vakbondserkenning te hebben ontvangen en open te staan voor gesprekken. Of die welwillendheid verder reikt dan een PR-statement is een ander verhaal; Rockstar schoof eerder alle schuld naar vermeend gelekte bedrijfsinformatie.