Nintendo Pictures heeft meegeholpen aan Death Stranding 2
PU.nl
Nieuws

Nintendo Pictures heeft meegeholpen aan Death Stranding 2

Bedrijf maakt sinds 2022 onderdeel uit van Nintendo

Het in 2022 door Nintendo overgenomen Nintendo Picures heeft meegeholpen aan de ontwikkeling van het morgen te verschijnen Death Stranding 2: On the Beach.

Dat blijkt uit de credits van de game (via VGC). Nintendo Pictures is een animatie- en motion capture-bedrijf uit Tokio dat voorheen bekendstond als Dynamo Pictures. Het heeft meegeholpen aan de ontwikkeling van games als Monster Hunter World, Final Fantasy 13-2 en Persona 5. In 2022 werd het overgenomen door Nintendo en omgedoopt tot Nintendo Pictures. Sindsdien heeft het meegewerkt aan games als Super Mario Bros. Wonder, Pikmin 4 en The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

In de credits van Death Stranding 2 valt nu te lezen dat ze ook hebben meegeholpen aan Death Stranding 2. Dat is opvallend, want het gaat om een Sony-game die op PlayStation 5 uitkomt. Mogelijk is dat deze werkzaamheden voor de overname door Nintendo plaatsvonden, of dat de afspraken voor de arbeid voor de overname waren gemaakt. Wellicht is het voor het bedrijf ook toegestaan om buiten het werk aan Nintendo-games om nog voor andere gamebedrijven te werken – dit is niet bekend. Sinds de overname heeft Nintendo Pictures wel geassisteerd bij de animatie voor Toei Animations Pretty Cure-anime.

Death Stranding kwam in 2019 uit op PlayStation 4 en kwam later ook naar pc, Xbox Series-consoles, smartphones en PlayStation 5. Het is de eerste game van Metal Gear-ontwikkelaar Hideo Kojima sinds hij vertrok bij uitgever Konami. Acteurs en actrices als Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Margaret Qualley en Léa Seydoux hebben rollen in de game. Vervolg Death Stranding 2: On the Beach komt aanstaande donderdag naar PlayStation 5. Diverse acteurs uit de eerste Death Stranding keren terug.

Death Stranding 2: On the Beach komt morgen uit voor PlayStation 5. Lars beloonde de game met een score van 90: "Death Stranding 2: On the Beach balanceert tussen geniaal en gestoord, maar laat zich bovenal nergens mee vergelijken. Er zijn geen games zoals Death Stranding 2. Zelfs Metal Gear werd nooit zó bizar, contrastrijk en ja, ik zeg het nog maar een keer: cool – en dan tel ik Metal Gear Rising mee. Heel eerlijk? Je zou elk cijfer op deze game kunnen plakken, en elk cijfer zou terecht zijn. Dat is wat pure kunst met je doet. Als dat niet cool is, weet ik het ook niet meer."

30 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Kay
25 juni 2025 - 22:28

Die game gaat net als FF16 en FF7 rebirth niet genoeg verkopen door die exclusiviteit.

MarcXisme
25 juni 2025 - 23:30
Antwoord aan  Kay

Laat die kojima dat ook nou, net niet, boeien die main stream, gamertje
Hij verdient toch wel, e duiten en later lekker poorten, na andere

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
26 juni 2025 - 07:18
Antwoord aan  Kay

Lol wat een onzin zeg. Sinds Xbox is gestopt met exclusives, hoor je alleen maar dit gejank. Komt meer over als afgunst omdat Xbox het niet meer doet, dus dan mogen anderen ook geen exclusives meer? Het is niet alsof Xbox bv het verschil zou malen in sales.

MR1980-
26 juni 2025 - 08:49
Antwoord aan  Kay

Wat Eeries zegt. Exclusieve games geven je console een smoel. Zonder dat kun je beter stoppen met consoles maken. Daarom heb ik een PS5 en een Switch (2). Bovendien komt DS2 vast over een jaar ook naar PC.

NextGenDonkey
26 juni 2025 - 08:55
Antwoord aan  MR1980-

Hij is timed exclusive dus de mensen met een Ps5 hebben het privilege om hem veel eerder te spelen.
Daarna casht Kojima verder met de ports voor andere systemen.

Vind het inderdaad ook gezeik vooral van de Xbots die het niet kunnen hebben omdat ze de console wars hebben verloren maar dat komt toch echt doordat “hun” Xbox niet genoeg goeie exclusives heeft geleverd al vanaf de launch van de Xbox One.

MooiMan
26 juni 2025 - 08:56
Antwoord aan  MR1980-

@MR1980-

Helemaal mee eens. Exclusives zijn zeer belangrijk in de game industrie en dus voor de betreffende bedrijven, maar waarom brengt PS/Sony dan tegenwoordig bijna al hun games uit op de PC? Dan vervalt die exclusiviteit namelijk compleet. Er komen nu zelfs PS games naar de Switch (bv. Lego Horizon Adventures) en aan het einde van dit jaar zijn ook zowat alle PlayStation games te spelen op de nieuwe collab handheld van Xbox, via Steam. Het lijkt er sterk op dat PS/Sony ook af aan stappen is van exclusiviteit, wat heel jammer is.

MR1980-
26 juni 2025 - 09:52
Antwoord aan  MR1980-

@Mooiman. Ik snap je punt, maar moet wel zeggen dat het doorgaans nog minimaal 1 a 1,5 jaar duurt voordat de (meeste) Sony exclusives naar PC komen. Het blijven wel console exclusives. Bovendien ben ik echt een pure consolegamer. Ik heb totaal geen interesse in pc gaming.

MooiMan
26 juni 2025 - 14:57
Antwoord aan  MR1980-

@MR1980-

Het ligt er inderdaad natuurlijk ook aan waar je interesses liggen qua gaming. Dat zeker.

EarlyGamer
25 juni 2025 - 19:51

Kojima heeft in de eerste game ook een verwijzing zitten naar Mario en Princess Peach.

Biertje-erbij
25 juni 2025 - 18:10

Het schijnt dat je Yoshi op kan roepen om de pakketten bij de echt lastige plekken af te leveren, zoals lavakastelen van boze draakachtigen.

MooiMan
25 juni 2025 - 19:06
Antwoord aan  Biertje-erbij

@BIERTJE

Wat? Serieus? De game schijnt er in ieder geval gek genoeg voor te zijn. 😂 (Ik kan evt. sarcasme helaas niet ruiken door m’n beeldscherm, haha.)

Ramirez-1
25 juni 2025 - 15:38

Je zou ook kunnen zeggen: werk is werk en geld is geld.

Onderaan de streep zijn Sony/Nintendo echt niet vijandig naar elkaar.

MooiMan
25 juni 2025 - 14:50

Nou, dat stond niet op mijn 2025 bingokaart!

Een kleine kanttekening. In het artikel wordt Death Stranding 2 een ‘Sony-game’ genoemd, maar de IP is sinds enige tijd eigendom van Kojima en de ontwikkelstudio is Kojima Productions, welke geen studio van Sony is. Het is dus een Kojima Productions game die tijdelijk exclusief op de PS5 uitgekomen is (zie deel 1). Dat PS/Sony en (nu blijkt) ook Nintendo op wat voor manier dan ook bijgedragen hebben aan de ontwikkeling van de game staat daar los van.

MichelMusters
25 juni 2025 - 15:01
Antwoord aan  MooiMan

Daar ben ik van op de hoogte, maar Sony geeft Death Stranding 2 uit (deden ze ook met de PS4/PS5-versie van de eerste Death Stranding). Dat maakt het in mijn ogen een Sony-game.

De andere platformversies van de eerste DS zijn inderdaad door een ander bedrijf uitgegeven, en Kojima is inderdaad eigenaar van de IP.

MooiMan
25 juni 2025 - 15:07
Antwoord aan  MichelMusters

@MichelMusters

Dat vind ik een lastige discussie. De zou betekenen dat het bv. ineens een 505 Games game wordt als dat bedrijf de game in de toekomst uit zou geven op PC en/of andere consoles. Daarnaast vind ik dat de developer meer lof verdient dan de publisher, want zij hebben de game hoofdzakelijk ontwikkeld.

MichelMusters
25 juni 2025 - 15:13
Antwoord aan  MichelMusters

Ik denk dat het onder de streep niet echt veel uitmaakt hoe we het beestje noemen. Voor beide gevallen valt wat te zeggen imo!

MooiMan
25 juni 2025 - 15:20
Antwoord aan  MichelMusters

@MichelMusters

Eens. Ik ben wel echt heel benieuwd op welke andere platformen de game uit gaat komen in de (nabije) toekomst!

NextGenDonkey
25 juni 2025 - 15:42
Antwoord aan  MichelMusters

Komende jaar is het een Playstation game, daarna een Kojima Productions game 😉.

MooiMan
25 juni 2025 - 15:54
Antwoord aan  MichelMusters

@NextGenDonkey

De gemakkelijke en misschien wel de juiste manier van denken, haha.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
25 juni 2025 - 16:06
Antwoord aan  MooiMan

Schijnbaar alleen in Japan:

https://fixupx.com/JayDubcity16/status/1937615080746577946?s=19

Dus in het westen gewoon een Sony IP. Daarbij vraag ik me een beetje af waarom men hier zo’n ding van maakt? Of het nou wel of geen Sony IP is. De gehele game gebruikt Sony in-house tech.

Daarbij doet PlayStation Motion Capture studios ook MoCap voor andere grote third party games en zelfs voor concurrerende platformen.

“”Sony does offer motion capture services and tools for third-party game developers. Sony’s mocopi system and the XYN Motion Studio software are designed to be used by developers in various industries, including game development, to capture and utilize motion data.””

Die studio en wat het ook doet, mag dan wel omgedoopt zijn in een andere naam, maar Nintendo heeft er verder niks mee te maken.

Ga maar de aftiteling af van een gamiddelde AAA game of film. Dan kom je erachter hoeveel andere partners meewerken aan proiecten.

En wat betreft lof aan Kojima/developer. Volgens mij krijgt hij dat al genoeg toch? Volgens mij zoek je naar iets wat er niet is
.

MooiMan
25 juni 2025 - 16:46

@Eeeries

JayDub als bron gebruiken is wel echt next-level hoor… Ook is dat niet geverifieerde informatie, waar jij op af gaat.

Kojima Studios heeft afgelopen jaar zelf aangegeven dat de IP nu in hun bezit is:
‘In addition, KOJIMA PRODUCTIONS announced that the IP for this work will belong to the studio. They said that they will continue to connect more fans around the world in various forms of entertainment.’

Links:
https://www.dlcompare.com/gaming-news/death-stranding-now-fully-owned-by-kojima-productions-no-longer-sony-exclusive-47787
https://automaton-media.com/articles/newsjp/20241107-317236/

Nintendo wordt daarnaast letterlijk in de aftiteling/credits genoemd, dus ze hebben er weldegelijk iets mee te maken. Anders zouden ze niet vernoemd worden, zo simpel is het. Nintendo heeft die studio gekocht in 2022, net zoals dat Sony bv. Insomniac Games heeft gekocht in 2019. Verder zou het best zo kunnen zijn dat Sony andere bedrijven helpt. Daar is verder natuurlijk niks mis mee.

Uiteindelijk maakt het allemaal weinig uit, maar laten we het wel bij officiële berichtgeving houden.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
25 juni 2025 - 18:57

@Mooiman: Jaydub is de bron niet. Die reageert er alleen op. Lezen is niet zo lastig toch? Waar Colin kijkt is gewoon openbare informatie waar blijkbaar niemand naar heeft gekeken.

“””Kojima Studios heeft afgelopen jaar zelf aangegeven dat de IP nu in hun bezit is:
‘In addition, KOJIMA PRODUCTIONS announced that the IP for this work will belong to the studio. They said that they will continue to connect more fans around the world in various forms of entertainment.’””

Die data is alleen aangepast in Japan, maar voor de rest van de wereld niet. Dus hij bezit op dit moment alleen de IP rechten voor Japan. Sony heeft de IP gelicenseerd aan 505 Games om het op de pc uit te geven.

Zoals het er nu voor staat is de data onveranderd gebleven voor de andere continenten.

“”Nintendo wordt daarnaast letterlijk in de aftiteling/credits genoemd, dus ze hebben er weldegelijk iets mee te maken. Anders zouden ze niet vernoemd worden, zo simpel is het. Nintendo heeft die studio gekocht in 2022, net zoals dat Sony bv. Insomniac Games heeft gekocht in 2019. Verder zou het best zo kunnen zijn dat Sony andere bedrijven helpt. Daar is verder natuurlijk niks mis mee.

Uiteindelijk maakt het allemaal weinig uit, maar laten we het wel bij officiĂ«le berichtgeving houden.””

Niet helemaal, ze hebben dit bedrijf overgenomen en naam veranderd, maar Nintendo zelf heeft verder hier niks mee te maken natuurlijk gezien ze al met dit bedrijf samen werkte.

Dit is een tooling company, geen studio developer als Insomniac. Zo gebruiken heel veel games van alle uitgevers bijvoorbeeld Wwise Audio. Dit is door PS overgenomen maar het bedrijf opereert onafhankelijk van hun. Dus daar heeft PS en Sony verder ook niks mee te maken. Of nog een andere is de Ego cross-platform engine van Sony, waar alle Codemasters Formule 1 games op draaien maar ook andere games. Heeft PS ook verder weinig mee te maken natuurlijk gezien het samen met codemasters is ontwikkeld heel wat jaren terug.

Precies hetzelfde hier.

MooiMan
25 juni 2025 - 19:26

@EEERIES

Jij gebruikt Jaydub als bron die weer een ander gebruikt als bron. Het is inderdaad niet zo moeilijk.

Dat is niets meer dan een aanname (wat je zelf ook al bewezen hebt door de zin ‘SCHIJNBAAR alleen in Japan‘ te gebruiken). Die site is niet officieel gelinkt aan het bedrijf en kan dus onjuiste, niet complete of nog onaangepaste informatie bevatten. Het lijkt erop dat je gelooft wat je wil geloven. Ook heb ik je in mijn vorige reactie letterlijk gelinkt naar de aankondiging van het bedrijf zelf. Hier nog een link van een site met de officiĂ«le aankondiging:
https://www.gamespress.com/DEATH-STRANDING-DIRECTORS-CUT-NOW-AVAILABLE-ON-LUNA

‘ KOJIMA PRODUCTIONS also today confirmed that the studio now has full ownership of the DEATH STRANDING IP.’

Als Nintendo het bedrijf overgenomen heeft is het dus een bedrijf van Nintendo en heeft het alles met Nintendo te maken. Zij zijn letterlijk de eigenaar. Dat ze er al eerder mee samenwerkte heeft hier natuurlijk verder helemaal niets mee te maken. Het bedrijf is opgegaan in Nintendo en dat is het. Het is nu officieel een onderdeel van Nintendo.

Ik weet niet of Sony die bedrijven ook daadwerkelijk bezit zoals Nintendo het betreffende bedrijf sinds 2022 bezit, maar mits de bedrijven daadwerkelijk overgenomen zijn, dan horen deze gewoon feitelijk bij het moederbedrijf.

Dat Nintendo genoemd wordt in de Death Stranding aftiteling/credits geeft feitelijk aan dat ze, op wat voor manier dan ook, geholpen hebben bij het ontwikkelen (van één onderdeel of van meerdere onderdelen) van de game. Het staat letterlijk op je TV.

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
25 juni 2025 - 21:41

@Mooiman

Gast wat boeit het wie de tweet retweet of erop reageert. Jij hebt blijkbaar al moeite dat de IP van Sony zou zijn namelijk toch? Of sterker nog, dat mensen het een PS game noemen (wat eht gewoon is).

”’While Kojima Productions has re-acquired the Death Stranding IP rights from Sony, this change primarily applies to Japan. In the US and other western regions like the EU and UK, Sony Interactive Entertainment still retains the trademark ownership for the Death Stranding IP. This means Sony still holds the rights to the game in those markets, despite Kojima Productions now owning the IP in Japan. ”’

En naar mijn mening zou Sony alle recht hebben om die rechten nog steeds te bezitten. Je link laat zien namelijk dat 505 Games de licentie rechten heeft, maar PS bezit nog steeds de IP rechten hier om uit te geven.

Dit bedrijf opereert onafhankelijk van Nintendo net als dat Sony Mocap dat doet of Wwise. De naam Nintendo mag er staan, maar inhoudelijk hebben ze zelf niets ermee te maken, met andere woorden ze hebben er geen invloed op. Maar deze discussie gaat geen kant op omdat jij het verschil daarin niet echt begrijpt. Er zijn genoeg bedrijven die worden overgenomen en onafhankelijk werken van het moederbedrijf, eigen budget, eigen operaties, eigen management eigen klanten bestand.

””k weet niet of Sony die bedrijven ook daadwerkelijk bezit zoals Nintendo het betreffende bedrijf sinds 2022 bezit, maar mits de bedrijven daadwerkelijk overgenomen zijn, dan horen deze gewoon feitelijk bij het moederbedrijf.””

Voordat je dit bericht ging typen kon je 2 seconden google gebruiken toch?

MooiMan
26 juni 2025 - 08:51

@Eeeries

Dat boeit iets omdat die persoon (Jaydub) één van de meest notoire fanboys en fake news verspreiders van Twitter is. Oh en helemaal niet hoor. Sony bezit genoeg goede IPs als God of War, Horizon, Ratchet & Clank, Spider-Man (voor games), etc. Daar heb ik totaal geen problemen mee. Dat vind ik alleen maar goed zelfs. Ik hou het alleen graag bij feiten en niet bij aannames en ‘blijkbaar’s.

Ik link naar een officieel nieuwsbericht. Jouw mening (‘En naar mijn mening zou…) boeit dan niet. Ook heeft de persoon die dit opgemerkt heeft later deze comment geplaatst, waarin hij zegt dat het waarschijnlijk gewoon komt door een traag verwerkingsproces. Dat opgeteld bij het feit dat er in de officiĂ«le aankondiging letterlijk staat dat Kojima de IP nu bezig, maakt het dat het allemaal gebakken lucht is.
https://x.com/longislandviper/status/1937640053380903001

Onzin. Nintendo bezit het bedrijf 100% en heeft er volledige zeggenschap over. Verder maakt alles wat je erover eigenlijk helemaal niet uit. Een bedrijf dan onder Nintendo en die noemer valt heeft meegewerkt aan Death Standing 2, wat ook terug te zien is in de aftiteling/credits. Dat is een feit. Op de website kun je meer informatie vinden (even vertalen via de vertaalknop in je browser):
https://nintendo-pictures.co.jp/

Ik heb het even opgezocht en voor zover ik kan zien is Mocopi een product van Sony en is Wwise een product van een bedrijf genaamd Audiokinetic, dat in 2019 overgemomen is door Sony. Er is echter toch weldegelijk een verschil, aangezien PlayStation en Mocopi dus onder Sony vallen en deze onderliggende bedrijven dus weinig tot niets te maken hebben, terwijl Nintendo Pictures direct onder Nintendo valt en het onderliggende bedrijf dus alles met het moederbedrijf te maken heeft. Mensen lijk nog al eens te vergeten dat Sony niet alleen PlayStation is.

EarlyGamer
25 juni 2025 - 19:53
Antwoord aan  MooiMan

Het is een gekochte exclusieve. Dat Sony de game uitgeeft, maakt het nog geen Sony game. Kojima (Productions) maakt de game en bepaald alles zelf. Daarom is hij ook weg gegaan bij Konami. We noemen Demon’s Souls en Bloodborne toch ook gewoon een FromSoftware game.

Ericattack
25 juni 2025 - 20:28
Antwoord aan  EarlyGamer

Het is een Sony game. Het riekt aan alle kanten naar Playstation en een fijne SP kunnen ze ook wel weer een keer gebruiken dacht ik zo. Als het volgend jaar op gamepass komt, dan verwijderen we gewoon dit bericht.

MooiMan
26 juni 2025 - 01:16
Antwoord aan  EarlyGamer

@ERICATTACK

Hou die vinger maar alvast boven de (niet bestaande) ‘verwijder’ knop dan!

Eeeries (gebruiker is geblokkeerd)
26 juni 2025 - 07:24
Antwoord aan  EarlyGamer

Ik denk dat je even helemaal terug moet naar het begin van hoe Death Stranding ontstaan is? Sonyfinanciert deze game, ontwikkeld samen deze game gezien ze Decima gebruiken en xDev werkt ook aan deze game. Alles aan deze game is een PS game die in ontwikkeling is samen met Kojima.

Je hebt het dus werkelijk nooit gevolgd als ik lees wat jij hier in de comments neerzet.

MooiMan
26 juni 2025 - 09:00
Antwoord aan  EarlyGamer

@Eeeries

Niet de IP van Sony, niet de studio van Sony en de game gaat in de toekomst uitkomen op andere gaming platforms. Het is dus geen 1st-party game en maar een tijdelijke exclusive. Ik snap niet wat hier zo moeilijk aan te begrijpen is, maar goed.