Xbox Game Pass Ultimate nu nog voor de originele prijs verkrijgbaar bij bol
PU.nl
Nieuws

Xbox Game Pass Ultimate nu nog voor de originele prijs verkrijgbaar bij bol

Nog even genieten van een goede deal

Op het moment van schrijven is Xbox Game Pass Ultimate goedkoper te koop op de website van bol.

Een code voor een maand Game Pass Ultimate kost momenteel 17,99 euro op de webwinkel, en voor 53,99 euro haal je nu nog drie maanden van de dienst in huis.

Vorige week werd bekendgemaakt dat Xbox Game Pass Ultimate in prijs stijgt – van 17,99 euro naar 26,99 euro. De lagere ‘tiers’ van Game Pass – Core en Premium – zijn ook duurder geworden. Op het moment zijn codes voor de dienst daarentegen dus nog voor de oorspronkelijke prijs te verkrijgen.

Wel zijn er aan deze tier diverse extra's toegevoegd, waaronder de toevoeging van het (normaliter betaalde) Fortnite Crew-abonnement en de Ubisoft+ Classics-bibliotheek met meer dan veertig spellen, waaronder oudere Assassin's Creed- en Far Cry-games. Desondanks schoot de prijsstijging schoot bij veel mensen in het verkeerde keelgat.

Jari schreef een column over de veranderingen aan Game Pass, en de richting die Microsoft en Xbox hiermee in lijken te slaan. 

“De Game Pass-droom is misschien voorbij, maar de nieuwe realiteit is misschien wel een stuk fijner. Ik ga me richten op games waarvan ik nagenoeg zeker weet dat ik ze vet vind, volledig op mijn eigen tempo, zonder tijdsdruk. Misschien kost het dan meer geld, maar als ik daardoor nog meer van deze prachtige hobby ga genieten, is dat helemaal niet erg. Bedankt Microsoft, dat ik jarenlang van deze droomdeal heb mogen profiteren, maar dít is hoe we nu spelen.”

27 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Riyakuya
08 oktober 2025 - 09:24

Mocht iemand er nog behoefte aan hebben, bij Instant Gaming en Kinguin zijn de 3 maanden codes nog te krijgen voor ongeveer 32 euro.

FishForce
07 oktober 2025 - 15:45

Man man wat een hype met xbox. PSplus essential koopt kost het 8,99€ dus 1 euro goedkoper ben je dan uit dan essential op Xbox en Psplus extra is zelfs nog duurder dan Xbox premium 13,99€ terwijl Xbox voor 12,99€ is. Dus denk even goed na en ga niet mee met de hype! Wat een hoop domme mensen. die denken dat ze goedkoper uit zijn bij Playstation.

Frostinator
07 oktober 2025 - 15:52
Antwoord aan  FishForce

Tsja als MS ook zo een prijsstijging in 1 klap doorvoert krijg je weerstand, is dom van ze. Hoor veel geluiden dat mensen er geen probleem mee hadden gehad als het stapsgewijs was opgevoerd, zoals elke andere abonnementdienst doet. Psychologisch dingetje.

FishForce
07 oktober 2025 - 15:55
Antwoord aan  Frostinator

Ja snap ook niet waarom ultimate ineens met 9€ verhoogt moet worden doe dat dan wat langzaam aan? is veel slimmer

SmartTies
07 oktober 2025 - 13:07

Kan ik nu bijvoorbeeld voor een jaar alvast aanschaffen bij Bol voor de oude prijs of komt het op den duur te vervallen?

27 euro per maand ga ik niet structureel doen voor dat handje vol interessante games per jaar. Dat haal ik er niet meer uit aangezien het gros wat ik erop speel uit Indies bestaat. Af en toe wat triple A, maar puur omdat het er staat en ik zo wat nieuws kan testen. Ik zou het gros nooit full price kopen van de day one triple A games.

NextGenDonkey
07 oktober 2025 - 12:26

Nee, nee. Het is klaar nu.

Biertje-erbij
07 oktober 2025 - 12:19

Ik heb nog een code voor 3 maanden liggen en die zet ik wel een keer in als er nog eens een kraker verschijnt. Daarna geen interesse meer. Sowieso komen de grote Xboxtitels ook op Playstation uit.

Roel180
07 oktober 2025 - 11:40

“Voor mij is het einde oefening met Xbox. Ik stap over naar de concurrent, want het wordt gewoon te duur en daar heb ik geen zin meer in.

FishForce
07 oktober 2025 - 15:43
Antwoord aan  Roel180

Als je PSplus essential koopt kost het 8,99€ dus 1 euro goedkoper ben je dan uit dan essential op Xbox en Psplus extra is zelfs nog duurder dan Xbox premium 13,99€ terwijl Xbox voor 12,99€ is. Dus denk even goed na en ga niet mee met de hype

ali3n8tor
07 oktober 2025 - 16:09
Antwoord aan  FishForce

Maar op gp premium krijg je 200 games en op ps+ extra 600 games, voor een eurootje meer.

FishForce
07 oktober 2025 - 16:13
Antwoord aan  FishForce

Ja net of je ooit 600 games gaat spelen… hoop bagger ook bij Xbox natuurlijk

FishForce
07 oktober 2025 - 16:13
Antwoord aan  FishForce

Ja net of je ooit 600 games gaat spelen… hoop bagger ook bij Xbox natuurlijk

ali3n8tor
07 oktober 2025 - 16:35
Antwoord aan  FishForce

Mocht het nog niet tot je doorgedrongen zijn, mensen nemen gamepass voor de day 1 releases, die zijn nu met 50% verhoogd en daarom zegt iedereen zijn gp op. Op een paar stockholm syndroom gebruikers na dan.

FishForce
07 oktober 2025 - 17:01
Antwoord aan  FishForce

Ja maar dat is niet de rede dat ik reageer, ik reageer omdat mensen denken dat ze bij de concurent stukken goedkoper uit zijn… wat niet het geval is

piposaurus
07 oktober 2025 - 11:34

Weet je nog dat ultimate €30 was voor 3 maand? Ik wel.

Alucard2025
07 oktober 2025 - 11:39
Antwoord aan  piposaurus

Heb ooit nog eens met zo’n truuk (geen idee meer welke) 60€ ultimate voor elkaar gehad. Nooit gebruik van gemaakt

ali3n8tor
07 oktober 2025 - 11:21

Investeer nu nog je geld in het ten dode opgeschreven ecosysteem van ms !

TheRock
07 oktober 2025 - 11:11

Te laat, The Rock heeft nu zijn gespierde middelvinger al naar ze opgestoken 🖕🏽

Mister Frowdo
07 oktober 2025 - 19:23
Antwoord aan  TheRock

Is alles eigenlijk gespierd bij the Rock?

TheRock
08 oktober 2025 - 00:01
Antwoord aan  Mister Frowdo

Alleen The Rock’s linker kleine teen niet, die slaat The Great One nog wel eens over in de gym.

bkmeijer1
07 oktober 2025 - 10:58

Ik zag het al, maar toch vind ik 54 eu wat te veel. Kocht online van die keys voor ergens in de 30, dus wacht wel tot die er weer zijn (maar dan voor de middelste tier ipv de hoogste)

Dnow
07 oktober 2025 - 10:34

Ik geef ze helemaal niks meer! Voor mij is het einde verhaal xbox sinds hus overdreven prijsstijging van gamepass.

mole28
07 oktober 2025 - 10:40
Antwoord aan  Dnow

Ik geef je gelijk, maar je kan er vanuit gaan dat Sony en Nintendo hun prijzen ook omhoog gaan gooien.
Wat mij het meest steekt is dat we gedwongen Ubisoft en EA erbij krijgen.
Van Ubisoft heb ik praktisch alles, dus daar heb ik niets aan.

hulstpower
07 oktober 2025 - 10:44
Antwoord aan  mole28

Ea play zit er al jaren bij, maar tip voor mensen sluit je gamepass af via vpn in Brazilië of turkijk is velemalen goedkoper daar.

mole28
07 oktober 2025 - 10:55
Antwoord aan  mole28

@ Hulstpower Ja oke maar het zou mooier zijn als je kon kiezen of je die of Ubisoft erbij wilt hebben.

Of topic: Waarom komt een reactie altijd boven de reactie te staan als ik ergens op reageer?
Moet dat niet eronder?

Biertje-erbij
07 oktober 2025 - 12:21
Antwoord aan  mole28

Nintendo? Die hebben al jaren een spotgoedkoop online abo. Voor 2 tientjes speel je een jaar online en heb je al hun (S)NES klassiekers.

De toekomst van gamen zit sowieso niet in abonnementsdiensten.

bkmeijer1
07 oktober 2025 - 10:56
Antwoord aan  Dnow

@MOLE28 Ik denk niet dat PS Plus de prijzen van de hoogste tier zo extreem zou verhogen als Game Pass, tenzij ze ook Day One voor (tijdelijke) exclusives aan gaan bieden.

En die extras bij Ultimate zit ook niemand op te wachten. Had liever gewoon gezien dat je voor 8 eu extra Ubisoft+, EA Play en Fortnite Crew erbij kon nemen.