Britse overheid gaat ontslag van Rockstar-werknemers onderzoeken
PU.nl
Nieuws

Britse overheid gaat ontslag van Rockstar-werknemers onderzoeken

'Elke werknemer heeft het recht om zich bij een vakbond aan te sluiten', aldus de premier

De Britse overheid gaat de situatie rondom de eerder dit najaar ontslagen Rockstar North-werknemers onderzoeken.

Eind oktober werden er 31 werknemers ontslagen bij Grand Theft Auto 6-werknemers Rockstar Games in het Verenigd Koninkrijk en Canada. Volgens eerdere bronnen zou dit zijn gebeurd omdat deze werknemers de mogelijkheden voor het aansluiten bij een vakbond zouden hebben besproken via een Discord-kanaal.

Een woordvoerder van Rockstar claimde echter dat de werknemers zijn ontslagen omdat ze bedrijfsgeheimen met mensen die niet werkzaam zijn bij Rockstar zouden hebben besproken op een forum. Later in november kwam naar buiten dat het ontslag mogelijk te maken had met het delen van info over het Slack-beleid van het bedrijf.

De kwestie werd onlangs bespreekbaak gemaakt bij de Britse overheid door parlementslid Chris Murray, die namens de ontslagen werknemers contact heeft gehad met Rockstar. Murray claimt dat Rockstar in eerste instantie een bezoek van hem afwees tenzij er een NDA werd ondertekend, al gaf de ontwikkelaar uiteindelijk toe nadat hij dat weigerde te doen. Murray claimt niet overtuigd te zijn over Rockstars reden voor ontslag.

Keir Starmer, de premier van het Verenigd Koninkrijk, heeft als reactie op Murray's zorgen aangegeven dat de Britse overheid de zaak gaat onderzoeken. "Het is een zeer zorgwekkende zaak", aldus Starmer. "Elke werknemer heeft het recht om zich bij een vakbond aan te sluiten en we willen de rechten van werknemers versterken en zorgen dat ze geen oneerlijke consequenties ervaren doordat ze onderdeel uitmaken van een vakbond. Onze ministers gaan deze specifieke zaak onderzoeken."

5 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
SuperDre
11 december 2025 - 10:27

En dan vraag je je af waarom werkgevers naar AI en robots kijken om werknemers te vervangen….. Het zal zeker niet komen omdat ze aan het bespreken waren om een vakbond te vormen, want zoveel inspraak heeft een vakbond nou ook niet.

Kroepie
11 december 2025 - 11:14
Antwoord aan  SuperDre

Wel erg kort door de bocht dit.
Ik neem dat je snapt dat je als groep werknemers serieuzer genomen wordt en dat je als groep samen kan besluiten wat je voor elkaar wilt krijg bij je werkgever.
Als een vakbond met 80% van de werknemers, of zelfs maar 50%, eisen gaat stellen reken er dan maar op dat een werkgever gaat luisteren. Die werkgever kan echt niet van de een op andere dag 50% van de werknemers vervangen met AI.

Voor de duidelijkheid: het feit dat die mensen een vakbond willen vormen is een onwettige reden om ze te ontslaan.
En ik snap ook niet waarom werkgevers, vooral in Amerika, zo moeilijk doen over een vakbond. Werknemers die beter behandeld worden leveren beter werk.

Frostinator
11 december 2025 - 13:42
Antwoord aan  Kroepie

@superdre ermahgerd mijn loonslaafjes willen verenigen om met me in gesprek te gaan over betere werkomstandigheden. Wat jammer dat ik afhankelijk van ze ben, straks moet ik nog verhuizen naar een villa met minder dan 4 badkamers. Giro 555 ik zielig.

TheRock
12 december 2025 - 00:01
Antwoord aan  Kroepie

Gewoon de ouderwetse zweep erover Frostie 👊🏼

Markus J
11 december 2025 - 10:10

Chris Murray is gewoon een dikke spion!! Binnenkort krijgen we allerlei “secret footage” te zien van GTA 6, gelekt door Chris Murray, maar natuurlijk gepost op twitter (X) met een nieuw account genaamd “Spy Boy”. World First met dit nieuws, geen dank 🤗