Dolby Vision en Dolby Atmos zijn vanaf nu twee jaar exclusief op Xbox-consoles beschikbaar.
Dat viel gisteravond op de Franstalige officiële Xbox-website te lezen. Inmiddels is het artikel weer weggehaald – mogelijk is het te vroeg geplaatst. Door de deal tussen Microsoft en Dolby kan de techniek dus niet op andere moderne consoles verschijnen. Dolby Atmos is al beschikbaar op Xbox Series X en S, en Dolby Vision moet in de loop van dit jaar op de nieuwe Microsoft-consoles verschijnen.
Dolby Vision is een hdr-formaat, net zoals bijvoorbeeld HDR10. Met hdr kunnen beelden nog natuurgetrouwer en mooier weergegeven worden – bijvoorbeeld films, maar dus ook games. Dolby Vision moet met alle Xbox Series-games die al HDR10 ondersteunen werken, maar ook met oudere games die via de Auto HDR-optie worden geüpscaled.
Dolby Atmos was al beschikbaar op de Series-consoles. Deze geluidstechnologie is dus ook twee jaar console-exclusive voor Xbox. Overigens is er voor het beluisteren van Dolby Atmos via een koptelefoon een speciale licentie nodig. Mensen met een Xbox Wireless Headset kunnen tot 30 september die licentie gratis afnemen, maar daarna moet er betaald worden.

Het is geen deal, het is een samenwerking:
“Microsoft laat dit weten op zijn Franstalige Xbox-website. Zowel Dolby Vision als Dolby Atmos komen twee jaar lang exclusief beschikbaar voor het ‘Xbox-ecosysteem’, meldt het bedrijf. Dat komt door een samenwerking tussen Xbox en Dolby.”
Om dit te gebruiken zul je blijkbaar een licentie moeten aanschaffen welke tot 30 sept gratis is?
Nee bedankt Dolby
@Ziminar die licentie is alleen voor headphones, voor atmos als je zoals ik een soundbar heb die het ondersteund is gratis is alleen de app er op zetten van dolby welke gratis is. Dit is met dolby vision ook zo met Netflix en andere apps die het ondersteunen.
damn wat een vette exclusive, je zou bijna gaan hopen dat ze zoveel moeite in exclusieve games zouden stoppen. En dan moet je als consument ook nog extra geld zelf bijleggen om het op je koptelefoon te horen …
Deze gebruiker is verwijderd
@san5324 Dat is een hele mooie tv!
Deze gebruiker is verwijderd
Nou, dat is geld goed besteed… 🙄 Exclusieve hdr standaard, tsjonge
@COSMIC_TSAR ik denk dat het eerder een samenwerking is dan dat Xbox daar veel geld voor neerlegt. Voor Dolby is dit natuurlijk ook sterke marketing. Fanatieke gamers willen het beste uit hun console halen en kopen de tv die daarbij het beste past met, uiteraard, een Vision en Atmos licentie van Dolby.
@COSMIC_TSAR vision is geen standaard hdr,werkt anders je kan het vergelijken met hdr10+ van samung (standaard hdr is hdr10).
Ik vind het heel raar dat er nu ook al bepaalde geluids- of beeldtypes exclusief worden.
Dus deze technieken zullen 2 jaar niet beschikbaar zijn voor PS5? Hoe zit dit dan?
Kan je in een game dan niet die geluidsoptie kiezen, maar na 2 jaar wel?
@Exalian-1 Als de ontwikkelaar daarna een optie daarvoor toevoegt wel ja.
Het is… uniek inderdaad, dat deze formaten ook tijdelijk exclusief worden.
@MichelMusters Bedankt Michel voor je antwoord. Wat vreemd zeg. Dus developers moeten dus ook nog eens twee soorten geluid programmeren in hun games, omdat dit exclusief voor één platform is?
Ik kan gewoon niet begrijpen dat zo iets exclusief kan worden. Moet je voor stellen dat ze ook nog eens resoluties exclusief gaan maken. 😛
@Exalian-1 ps heeft al jaren geen ondersteuning voor dolby vision/dolby atmos terwijl xbox dit wel al jaren heeft en het nu ook naar gaming breng.
Ik vraag me ook af of het wel naar de ps5 komt want sony heeft 3d audio van hun zelf dus waarom betalen voor atmos, want dat moeten ze voor de licentie daarom zie je vision ook niet op samsung tv’s.
@hulstpower is niet helemaal correct wat je claimed.. [img
[/img]
maar goed persoonlijk geen ervaring mee dus wat weet ik ervan, heb beide niet 🙂 en 9 van de 10 keer game ik met een headset op. Maar kan me wel goed voorstellen als je een atmos en whatever setup hebt dit zuur is als de concurrentie het weg koopt.
Binnenkort weer emigreren dus moet toch een nieuwe tv kopen maar ff rekening mee houden.
Onlangs mooie Atmos hoogte speakers in mn kamer gehangen. Helaas is de dolby vision op mijn b6 volgens xbox te oud.. Dus ik kijk langzaam uit naar een nieuwe tv en dan gaat de b6 naar de slaapkamer om herenigd te worden met de One X. Ik zit alleen nog even te wachten op het nieuws dat LG 120 hz Dolby Vision gaat ondersteunen voor gaming, anders pies ik weer naast de boot (het moet nu in ene goed). De huidige tv’s kunnen dat nu nog niet maar er wordt gewerkt aan een firmware update naar het schijnt.
@kleinekoosjer dat probleem heb ik dus met de cx die ondersteund 120 maar niet op dolby vision. Misschien met een update maar denk het niet
@kleinekoosjer technisch zou elke hdmi 2.1 tv vision gewoon op 120hz moeten kunnen afspelen, het lijkt er alleen op dat LG enzo er nooit rekening mee hebben gehouden dat het een optie zou worden. Hopelijk fixen ze het inderdaad met een simpele firmware update.
@LarsCornelis
De B6 (uit 2016) heeft nog geen hdmi 2.1, maar een 2.0 met full bandwith. Deze heeft wel een 120hz refresh rate maar niet met DV.
Dolby vision is echt geweldig. Wel apart trouwens dat samsung en xbox een deal hebben want samsung heeft geen ondersteuning voor dolby vision, die hebben hun eigen hdr10+ standaard
Nu alleen nog ergens een Xbox Series X kunnen kopen voor een normale prijs…
@MichelMusters “Dolby Atmos was al beschikbaar op de Series-consoles”, het was al op xbox one s en x beschikbaar en volgens mij ging dit om atmos/vision voor gaming want dolby vision staat al vanaf de launch op series s/x alleen is dat voor netflix/disney+ en hebben ze sinds kort dolby vision voor gaming er bij gedaan, alleen nog geen game die het ondersteund dacht ik. (gears of war 5 met atmos is trouwens een aanrader).
@hulstpower
Gears 5 is echt de Dolby Atmos showcase in gaming. Man wat een bizar geluid overal vandaan.
Wat ik een matige Atmos ervaring vond was laatst Resident Evil Village. Bij de optie aanzetten stond er ook meteen “voor headphones die het ondersteunen”, maar m’n receiver pakte het ook meteen als een Atmos signaal. Ik weet niet of daar dan verschil in zit? Veel geschakelt tussen 5.1 en Atmos, maar merkte niet direct verschil. Kan ook aan de omgeving zijn waarin ik me bevond, maar heb verder niks opmerkelijks van bovenaf gehoord.
@SmartTies resident evil niet gespeeld dus geen ervaring mee, waren nog wel een paar games die atmos ondersteunde maar geen 1 was zo goed als gears 5 vond ik zelf.
👌🏻
Is er al bekend wanneer Dolby Vision via de Bluray functie beschikbaar komt?
Want volgens mij is het nu alleen voor Games en Streaming diensten.
@Aerofox81 ik dacht dat dit er al was, maar nu maak je me aan het twijfelen.
@hulstpower Atmos wel, via de passtrough functie, maar Vision nog niet.