Vanaf vandaag rolt Microsoft cloudgamen uit voor pc en iOS-apparaten. Dat maakte het bedrijf gisteren bekend in een blogpost.
De 'beperkte bèta' is nog niet direct beschikbaar voor alle gebruikers, maar wordt uitgerold middels uitnodigingen voor Game Pass Ultimate-leden.
Gebruikers kunnen daarmee via de webbrowser gebruikmaken van cloudgamen en ruim honderd games spelen. Momenteel worden alleen Edge, Chrome en Safari ondersteund. Spelen gaat via de website Xbox.com/play.
Met de browserfunctie op iOS omzeilt Microsoft het beleid van Apple, dat gamestreamingapplicaties niet toestaat in de App Store. Om te voldoen aan de richtlijnen zouden alle games op de dienst individueel geregistreerd moeten worden, wat de ervaring voor consumenten volgens Microsoft in de weg zou zitten.
Uitnodigingen om deel te nemen worden vanaf vandaag verstuurd naar Xbox Game Pass Ultimate-abonnees.
Mega dit toch! Ben benieuwd hoe mijn oud bakbeest nu zware games draait via xcloud:D
Ben wel verbonden met kabel en snel internet…
@Frezzle precies, ik heb alleen een surface laptop. Fantastisch apparaat maar echt niet geschikt om te gamen, als dit goed werkt, is het helemaal top 🙂
Heb al een invite gehad. Weet alleen niet of iedereen die een Game pass ultimate member is een invite krijgt?
@FishForce Ik heb er geen gehad dus ik denk het niet
Ik ben benieuwd of je hiervoor moest aanmelden. Ik zat ook in de beta voor xcloud op mobiel, wat toen voor de spellen die ik probeerde, erg goed werkte, maar heb me niet speicifiek voor deze beta aangemeld.
@NightyNite volgens mij hoef je je niet apart aan te melden voor deze beta, Microsoft heeft een aantal Ultimate gamepass members een invite gestuurd. Ik vermoed alleen Amerikanen op dit moment.
Ik vind het ook wel een mooie zet, zetten ze Apple mooi te kijk.
Als Microsoft slim is bouwen ze er een heel platform omheen waarin ook andere games gespeeld kunnen worden . Pakken ze een hoop inkomsten van de stores af. En verlaat het percentage naar 10% of en in eerste instantie misschien zelfs wel niks
@Ziminar zou een goeie zijn voor fortnite sinds hun ruzie met apple en android
Klasse move. Opzouten met dat geneuzel van Apple. Die snijden zichzelf nu mooi in de vingers.
@kleinekoosjer yup. MS wilde ze gewoon betalen voor in de app store te mogen zijn, nu krijgt Apple niks.