Volgens Rockstar Games lekten de 31 werknemers die vorig jaar hun ontslag kregen bij de ontwikkelaar informatie over aankomende en onaangekondigde games via een "onbeveiligd en publiek sociaal kanaal".
Eind oktober werden er 31 werknemers ontslagen bij Grand Theft Auto 6-ontwikkelaar Rockstar Games in het Verenigd Koninkrijk en Canada. Volgens bronnen zou dit zijn gebeurd omdat deze werknemers de mogelijkheden voor het aansluiten bij een vakbond zouden hebben besproken via een Discord-kanaal. De Independent Workers' Union of Great Britain-vakbond (IWGB) gaf dan ook aan dat het om vakbondsonderdrukking zou gaan. De situatie kwam breed in het nieuws, dusdanig dat zelfs de Britse overheid aangaf de zaak te onderzoeken.
Deze week is er een hoorzitting begonnen rondom de zaak in Glasgow, Schotland. Daarin probeert de IWGB het voor elkaar te krijgen dat de ontslagen werknemers loon van Rockstar blijven ontvangen terwijl de rechtszaak gaande is, en de hoorzitting zal spoedig bepalen of dat gaat gebeuren.
Rockstar Games geeft in een statement aan IGN echter iets meer prijs over wat er volgens hen is gebeurd. Het bedrijf ontkent stellig dat het gaat om vakbondsonderdrukking. "We hebben consistent duidelijk gemaakt dat we noodzakelijke actie hebben ondernomen tegen een groep individuen in het Verenigd Koninkrijk en Canada die zeer vertrouwelijke informatie in een onveilig en publiek sociaal kanaal deelden – waaronder features van aankomende en onaangekondigde spellen."
Volgens Rockstar bevatte dit kanaal op zijn minst 25 mensen die niet onderdeel uitmaakten van het bedrijf, waaronder werknemers van concurrerende ontwikkelaars, een gamejournalist en tientallen anonieme leden. "Andere werknemers die zich positief uitlieten over het aansluiten bij een vakbond hebben we niet ontslagen."
Rockstar vervolgt: "We betreuren het dat de ontslagen nodig waren, maar vertrouwen is een fundamenteel onderdeel van alles wat Rockstar Games doet. De wereldwijde interesse in onze games is ongeëvenaard. Zelfs de kleinste details over onze producten en werkzaamheden die lekken kunnen grote commerciële en creatieve schade aanrichten – zoals we in het verleden hebben gezien – en de ervaring van onze loyale spelers en hardwerkende team schaden."
Rockstar concludeert: "Dit draaide nooit om vakbondslidmaatschap. We hebben altijd een nultolerantie gehad op het gebied van niet goedgekeurde communicatie over informatie, en zullen dat altijd blijven houden."
Rockstar Games werkt op dit moment natuurlijk aan Grand Theft Auto 6, dat op 19 november van dit jaar uit moet komen voor PlayStation 5 en Xbox Series X en S. Bekijk hier ons overzicht met alle details rondom gameplay, verhaal, personages en meer.
“ Onaangekondigde gameS”
Dat zal vast wel los lopen als je je bedenkt dat ze sinds 2013 welgeteld 1 nieuwe game uitbrachten.
Jaaaaaaaaaaja
De rechtszaak zal uitwijzen wie hier in de fout is gegaan. Als Rockstar kan aantonen dat de werknemers effectief informatie op een bewuste manier gelekt hebben, dan hebben ze het recht om daar een ontslag aan te koppelen. Het bedrijf staat ook bekend om zijn strikte NDA’s, dus de policy is gekend op de werkvloer.
Maar zoals ik al zei, afwachten. Eerst eens zien welke bewijzen ze hebben, het is niet de eerste keer dat een gigant probeert om de vakbond en de rechten van de werknemers te onderdrukken. Eveneens staan ze gekend om hun crunch cultuur.
“Sorry ome Rock dat we The Great One aanvielen om zijn standpunt dat hier wel meer aan de hand moest zijn en dat werknemers niet altijd heilig zijn…”
Kan gebeuren jongens, volgende keer gewoon weer even naar The Most Electifying Man op PU.nl luisteren 🤪
Waarom? Er is nog niets concreet bewezen. Ik zou nog niet te snel wijzen met de vinger tot het verdict is uitgesproken door een rechter. Daarna mag je de eer opstrijken, indien Rockstar afkomt met concrete bewijzen.
@desteen bruh ze gaven eeerst een compleet andere reden voor het massa ontslag. Ruikt, proeft, voelt, klinkt en ziet eruit als een kutsmoes
Haha rustaaaaaagh jongens, daar gaan we weer namelijk 😂
Lekken is vertrekken.
Wie praat, die gaat.
Spreken is zilver, zwijgen is goud.
Wanneer tongen zwijgen, rotten de tanden uit je smoel.
@Monojaxx
Die kende ik nog niet. Zal ik onthouden voor op mijn volgende theekransje.
Ze lekten dus informatie over onaangekondigd en aankomende games?
Maar welke games zijn er sinds oktober vorig jaar bekend waar ze aan bezig zijn? En vooral welke waren nog niet aangekondigd toen?
Ik bedoel ik kan me geen andere herinneren dan GTA6
Dus het kan over die game gaan maar dan is de uitdrukking onaangekondigde’ niet correct want die was al aangekondigd.
Dus welke info hebben deze ex medewerkers dan naar buiten gebracht.
Weet iemand hier wat ik mis?
Of is Rockstar hier aan het zwammen over iets wat niet is gebeurd om zichzelf mooier te laten lijken.
Ik kan me namelijk niet heugen welke onaangekondigd game er dan gelekt is.
Features zou wel kunnen over GTA6. Maar serieus welke onaangekondigde dingen kan ik niet herinneren
Dat jii niets gehoord hebt wil niet zeggen dat die informatie niet in dat kanaal gedeeld is met die andere niet-rockstar gebruikers in dat kanaal, en als daar stricte regels voor zijn, inclusief duidelijk dat het tot ontslag kan leiden, dan is het een zeer aannemelijke reden, zeker als er dus anderen ook aanwezig waren en duidelijk hetzelfde aangaven mbt vakbond, maar dus niet ontslagen zijn.
Wat weten we volgens Rockstar:
1. Medewerkers deelden onaangekondigde info
2. In onbeveiligde kanalen
3. Waarin ook niet medewerkers zaten
4. En een journalist
Wat denk jij dat nummer 3 en 4 zouden doen met zulke informatie?
Geheim houden? Dat terwijl nummer 1 dat niet eens deed? Dat geloof je toch niet zelf hè
Als daar echt een game die niet was aangekondigd was genoemd was dat bij ons allemaal bekend. Het gaat over Rockstar. Niet een ontwikkelaar om de hoek.
Constant proberen mensen een inside info te vinden. Als dat dan gelukt is denk jij dat ze dat voor zich houden?
Deze info is geld waard, aan hits en views en mogelijk meer.
Nee ik geloof er niks van dat er toen dingen zijn gemeld in die kanalen en dat wij daar niks van weten.
Die mensen lekken info maar de andere (niks met Rockstar te maken) houden het bewust toch geheim?
Maar zoals ik al zei misschien heb ik dat bericht gemist.
Maar ik vind het op zijn minst discutabel of Rockstar hierin wel iets zegt wat echt is gebeurd.,
Ka best zijn maar ik vind het sterk verhaal.
Als er iets gelekt was waar we nog niks vanaf wisten, hadden we het vast wel opgevangen. Al helemaal als er ook een gamejournalist bij zat. Of ik heb het gewoon gemist. Kan ook