‘Xbox-afdelingen verantwoordelijk voor fysieke games worden opgedoekt’
PU.nl
Nieuws

‘Xbox-afdelingen verantwoordelijk voor fysieke games worden opgedoekt’

Mogelijk neemt Microsoft een externe partner in de arm

Volgens Windows Central-journalist Jez Corden heeft Microsoft diverse afdelingen verantwoordelijk voor het brengen van fysieke Xbox-games naar winkels opgedoekt.

Gisteren kwam het nieuws naar buiten dat Microsoft in totaal 1900 mensen binnen Xbox, Activision Blizzard en Bethesda ontslaat. Kort daarna meldde Corden dan werknemers van de hierboven beschreven afdelingen ook zijn getroffen.

Corden benadrukt in een opvolgende tweet dat dit niet betekent dat Microsoft in zijn geheel stopt met het uitbrengen van fysieke games. Zo oppert hij dat het bedrijf bijvoorbeeld een externe partner in de arm kan nemen om dit te regelen.

Ondanks dat lijkt het opdoeken van deze afdelingen wel in lijn met de huidige strategie van Microsoft. In de Verenigde Staten gaan er al geruime tijd berichten over winkelketens die geen Xbox-games meer verkopen en het bedrijf brengt zelf ook niet alle first-party games meer fysiek uit, waaronder Hi-Fi Rush, Psychonauts 2 en het aankomende Senua's Saga: Hellblade 2. Daarbij lekte via de rechtszaak met de FTC een document uit waarop een nieuw Xbox Series X-model zonder disk drive werd afgebeeld.

18 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
ThePinkD0T
27 januari 2024 - 00:56

Dat ik fysiek een schijf in me Xbox stopte kan ik me niet eens meer herinneren .. zoveel makkelijker digitaal ..

kleinekoosjer
26 januari 2024 - 19:37

tja voor mij persoonlijk geen enkel probleem, ik ben vanaf het begin van de X one al volledig digitaal gegaan. Maar ik begrijp goed dat dit voor andere anders is..

Liquidshake
26 januari 2024 - 16:01

Ik ben blij dat ik al een xbox heb, zonder een schuiflade zou ik nooit overwegen om eentje te halen

Bart81
26 januari 2024 - 14:08

STEAM doet dit al jaren, ik heb hier geen problemen mee. Ik vind alleen wel dat ze de digitale prijzen eens wat naar beneden mogen schroeven in de Xbox store, als je games niet meer fysiek gaat aanbieden.

Mr.Happy
26 januari 2024 - 14:13
Antwoord aan  Bart81

Klopt volledig, ik hoop dan ook dat de prijs van Hellblade 2 geen unicum wordt.

Don Carpaccio
26 januari 2024 - 12:33

Ergens snap ik hun beslissing. Ze willen het alternatief op hun abonnement zo min mogelijk aanbieden.
Als je bijvoorbeeld een willekeurige winkel binnenstapt, zie je genoeg. Het aanbod is enorm klein en ze smijten soms met acties omdat de games niet verkocht geraken. Ook gebruikt men meer plaats voor Switch en PlayStation games. Dit is al bezig sinds de Xbox One.
Ook zie je veel indie games die fysiek niet uitkomen op de Xbox, maar wel op de Switch en de PlayStation.
Het fysiek aanbod wordt dus imo langs meerdere kanten tegengewerkt.

Yennila
26 januari 2024 - 13:42
Antwoord aan  Don Carpaccio

Ja of er IS gewoon geen aanbod, Zoveel unieke games zijn er niet voor xbox, en die er zijn staan ook al op gamepass, dus waarom zou men ze nog fysiek kopen?
Dat is niet tegengewerkt worden, dat is zelf een probleem creƫren om er vervolgens een oplossing voor te kunnen verkopen. Oftewel, gamepass.

Mr.Happy
26 januari 2024 - 13:51
Antwoord aan  Yennila

@ Yennila : zeer kort door de bocht dit, is GP de oorzaak dat ook Playstation ondertussen ongeveer 85% van z’n sales digitaal ziet gebeuren?

Yennila
26 januari 2024 - 13:56
Antwoord aan  Yennila

@MR.HAPPY volgens mij snap je mijn bedoeling niet helemaal? Playstation games zijn nog voldoende fysiek in de winkel te vinden. Want t verkoopt gewoon veel meer, als je al je 1st party games al standaard gratis gaat weggeven haal je een beetje het nut van die fysieke verkoop weg he?
Denk dat je dit weer opvat als een MS kritiek of zo, maar ik zeg alleen maar waarom we niet zoveel fysieke xbox games in winkels zien he. Niet nodig namelijk, want men heeft ze al.

Mr.Happy
26 januari 2024 - 14:11
Antwoord aan  Yennila

Playstation en Switch hebben ook een veel groter marktaandeel dan Xbox, dus dat is nog wel een beetje de moeite voor de meeste retailers. Maar is het je nog niet opgevallen dat zelfs voor de marktleiders de aantallen games in de rekken een pak minder zijn geworden?

Ik zie het ook niet als een MS-kritiek, maar ik vind dat je het te nauw bekijkt door het in deze context enkel over MS te hebben. GP is trouwens ook maar een beperkt aanbod van het totaalaanbod op Xbox he.

Het zou een reden kunnen zijn waarom je bvb veel minder van de first party of day one games in de winkel ziet, das zeker waar, maar het verklaart niet waarom ALLE games voor Xbox geen plaats meer krijgen waaronder bvb ook grotere namen die niet op GP te vinden zijn zoals COD (voorlopig), FIFA (ja ik blijf het zo noemen), AC, en anderen …

Xbox is gewoon de kleinste, en waar GP zeker z’n invloed wel zal hebben, verklaart dit niet het totaalplaatje. De verhouding digitaal-fysiek is gewoon te groot aan het worden om als retailer nog risico te nemen met games die mogelijk moeilijk of niet verkocht geraken vanwege het kleinere marktaandeel.

Mr.Happy
26 januari 2024 - 13:50
Antwoord aan  Don Carpaccio

@Don Carpaccio : Geldt niet enkel bij hun trouwens, verschillende nieuwsbronnen halen al een tijdje aan dat zelfs nu al 80 tot 90% van de gamessales digitaal gaat.

Als verzamelaar vind ‘k het ook niet zo fijn, maar het ziet er wel naar uit dat fysieke media een uitzondering gaat worden.
En dan kunnen we makkelijkheidshave en lekker kort door de bocht in dit artikel MS met de vinger wijzen, maar alle platformhouders en publishers geven al een tijdje deze trend aan, en covid lijkt dat proces versnelt te hebben.

GeorgeBaker
26 januari 2024 - 12:25

Niet echt verrassend, denk ook wel een logische stap.

MooiMan
26 januari 2024 - 12:15

Doodzonde.

Yennila
26 januari 2024 - 11:07

Lekker dan, dat dat hele backwards compatible verhaal wat zo’n huge selling point was hiermee dus in de prullenbak verdwijnt. Al je oude xbox games die je nog op disc hebt kan je dus weg flikkeren.
En mensen die nu gaan zeggen “je kan je oude series X toch bewaren?”
Dat is dus precies wat we zeiden over de ps3 he, en dat was toen een onzin argument, dus is t dat nu ook.

Snowmanski
26 januari 2024 - 11:21
Antwoord aan  Yennila

Gedeeltelijk waar, maar console blijft op zich wel backwards compatible, heb zelf veel 360 games en zelfs Xbox OG spellen digitaal, die zullen wel speelbaar blijven.
Maar op disk heb je een punt ja. Anderzijds, ondanks dat ik het betreur, begrijp ik wel dat MS niet enkel voor de “oude” schijfjes een drive blijft monteren, kost toch geld voor iets wat door veel gebruikers niet (meer) gebruikt gaat worden.
Misschien dat ze een externe drive gaan aanbieden voor de liefhebbers, dat zou een compromis kunnen zijn, mits betaalbaar.

Yennila
26 januari 2024 - 13:40
Antwoord aan  Snowmanski

Ja dat digitale is dus een kul argument, ik ga een game die ik al heb niet nogmaals kopen, vooral als sommige 360 games gewoon voor 40 euro verkocht worden in de store.
De hoofdreden dat ik een series X heb is voor de backwards compatibility. Mocht ie in de toekomst kapot gaan dan zal ik dus of ergens er een 2e hands vandaan moeten halen, of ik heb gewoon pech gehad.
En begrijp me niet verkeerd he, ik snap dat de tijd veranderd. Maar ze hebben ZO hard ingezet op de BC, en dat was HET argument tegen Sony. En nu kan ik mijn catalogus dus opdoeken in principe, of ik moet t nogmaals gaan kopen.

poklaan
26 januari 2024 - 10:54

Niet heel verrassend. We weten al dankzij de gelekte stukken van afgelopen september dat de nieuwe Xbox Series X geen disc drive meer zal hebben, dus dikke kans dat de next-gen Xbox compleet digitaal zal zijn.

Dat de nieuwe Xbox Series X ook alleen maar digitale games gaat afspelen betekent dus ook dat alleen mensen die nu een Series X hebben of nodig dit jaar er eentje kopen de enige Xbox spelers zijn die fysieke media kunnen afspelen. Voor die mensen zal Microsoft wel voor de rest van de generatie een partner in de arm sluiten.

-JK-
26 januari 2024 - 10:36

tja dat past wel bij het plan om op elk aparaat een MS game te kunnen spelen.
Alles via de cloud, kan je moeilijk een schijfje in stoppen.