Xbox creëert team dat zich richt op het behoud van games
PU.nl
Nieuws

Xbox creëert team dat zich richt op het behoud van games

Daarnaast moet een nieuwe Xbox-console een 'grote technologische sprong' betekenen

Xbox heeft een team opgericht dat zich richt op het behoud van games.

Deze informatie blijkt uit een interne e-mail van Xbox-directeur Sarah Bond aan werknemers, die vervolgens door de Windows Central-redactie is gelezen. Het team moet "de huidige Xbox-bibliotheek toekomstbestendig maken voor toekomstige hardware".

"We bouwen op onze sterke geschiedenis qua het leveren van backward compatibility aan onze spelers, en blijven ons inzetten voor het beschikbaar stellen van de geweldige Xbox-bibliotheek aan toekomstige generaties."

Backward compatibility is sowieso een belangrijk speerpunt van ht Xbox-merk. De huidige Xbox-consoles kunnen sowieso Xbox One-games afspelen, maar ook diverse spellen die op Xbox 360 en de eerste Xbox zijn verschijnen.

In de e-mail van Bond wordt ook benadrukt dat er wordt gewerkt aan een nieuwe console. "We werken hard aan onze hardware voor de volgende generatie. We richten ons op het leveren van de grootste technologische sprong ooit in een generatie." Begin dit jaar liet Microsoft al weten een nieuwe, krachtige next-gen console te plannen.

17 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Riyakuya
08 april 2024 - 14:40

Vraag me eigenlijk af wat dat team dan precies gaat doen? Een tijd terug hadden ze nog aangekondigd dat er geen nieuwe back compat titels meer zullen komen. Gaan ze dat nu alsnog weer oppakken dan?

Wat betreft de nieuwe console.. grote woorden. Het enige dat in me opkomt gezien de ontwikkelingen de afgelopen tijd is AI. Vermoedelijk zullen ze daar iets mee gaan doen voor de volgende console. Verder zijn er geen enorme technologische ontwikkelingen geweest sinds de launch van deze generatie consoles. CPU en GPU is logischerwijs doorontwikkeld echter is dat ook peperduur dus ik zie het niet gebeuren dat ze ineens met een console komen die de rekenkracht van een RTX 4090 heeft. De prijs daarvan zal veel te hoog worden, en dan kun je net zo goed een game pc in elkaar schroeven. Kun je nog meer mee doen ook..

Yennila
08 april 2024 - 12:47

Nu nog een team dat zich richt op het uitbrengen van nieuwe games.

Gebruiker
08 april 2024 - 12:50
Antwoord aan  Yennila

Want er staan geen nieuwe games op de planning voor dit jaar?

Yennila
08 april 2024 - 13:13
Antwoord aan  Gebruiker

Oh jawel, maar die games staan er al zo lang. Wil ze wel eens een keer zien. t is beloftes, maar ik zie ze niet komen. En als dan ook nog eens veel van die games draaien op 30fps, op “de krachtigste console van deze generatie” Dan ben ik wel een beetje teleurgesteld in mijn aankoop zo langzamerhand.

Gebruiker
08 april 2024 - 13:33
Antwoord aan  Gebruiker

Volgens mij zijn ze vrij duidelijk geweest de afgelopen keer en hebben een aantal games een datum gekregen of in ieder wel kwartaal ze uitkomen?
Van Avowed, Ara en Senua’s Saga is dit allemaal bekend volgens mij, maar misschien heb je dat gemist aangezien je zegt dat er blijkbaar geen nieuwe games uitgebracht worden?
Ja ach dat 30fps. Ik ben het op zich met je eens dat de beloftes voor deze generaties niet waargemaakt zijn, maar echt heel veel problemen heb ik er niet mee. Als ik Zelda speel heb ik echt geen problemen met 30fps, maar als een game op 30fps draait op een andere console is de wereld ineens te klein. Terwijl je daar soms nog steeds dezelfde type game speelt.
Een Senua’s Saga is geen fast paced MP fps, dus dat is echt niet nodig, ik heb liever dat de game verder qua gameplay en storytelling (daar draait die game nou eenmaal om) staat als een huis. Het is een beetje hetzelfde als 4K resolutie verwachten bij een pixel art game.
Maar nu ineens zijn er legio mensen die enorme gevoelige zintuigen hebben dat ze 30 fps niet trekken.
Wil niet zeggen dat ik 30fps automatisch goedkeur, ik vind zeker dat ontwikkelaars de beste versie van de game uit moeten brengen, maar als 60fps betekent dat een Senua’s Saga er minder mooi uitziet dan vind ik het een legitieme keuze om voor 30fps te gaan.

Maar velen focussen alleen maar op het fps getalletje en gaan meteen helemaal los.
Enige nuance is velen vreemd. Maar ach het gaat ze natuurlijk ook helemaal niet om een normale discussie, het gaat ze om het andere platform de grond in te trappen en te trollen. Er zijn maar weinig (zeg maar geen) websites waar het niveau van discussie zo vaak zo laag is als hier.

Yennila
08 april 2024 - 15:16
Antwoord aan  Gebruiker

@MOOIMANIAK
Grappig dat je aanhaalt dat het niveau van discussies hier zo laag is.
Wat mij namelijk opvalt is dat je hier niet kritisch mag zijn op xbox. Ben je dat wel dan krijg je gelijk een sloot aan excuses over je heen en wordt je uitgemaakt voor Sony fanboy.
Nou is Sony ook zeker niet onschuldig, maar hun 1st party games draaien vooralsnog WEL gewoon allemaal op 60 fps of zelfs hoger.
En dat 30 fps voor jou geen issue is dat is vooral mooi voor jou, maar dat was niet het punt van discussie. Er zijn ons beloftes gedaan. En met name Microsoft heeft hiermee behoorlijk hoog van de toren geblazen dat de series x gegarandeerd 60 tot zelfs 120 fps zou gaan leveren. En zelfs hun bloedeigen 1st party titels halen het dus gewoon niet.

Gebruiker
08 april 2024 - 16:08
Antwoord aan  Gebruiker

“Wat mij namelijk opvalt is dat je hier niet kritisch mag zijn op xbox”
Je mag best kritisch zijn, maar kom dan met gegronde kritiek of statements die in ieder geval kloppen, die 30 fps is in bepaalde gevallen zeker gegronde kritiek, dat is letterlijk wat ik hierboven aangeef.

Maar een opmerking als “Nu nog een team dat zich richt op het uitbrengen van nieuwe games.” is niet echt kritiek te noemen aangezien je in je antwoord eigenlijk al aangeeft dat het het niet eens klopt.
Dus dat is al jouw startpunt, een statement wat niet klopt. Wat is je doel precies met die reactie? Niet serieus genomen te worden?
En ik kan me heel goed voorstellen dat wanneer iemand alleen maar dergelijke statements uit, statements die niet kloppen dat je dan weggezet wordt als een fanboy, of dat nou een XBox- of een Sony-fanboy is maakt me dan echt niet uit.
Nu vind ik fanboy een vervelende term, maar als je je eerste reactie nog eens terugleest is het doel duidelijk niet om kritiek te uiten. Althans, dat slaagt vaker als je met statements komt die kloppen.
Wie begint met een onzinnig niet kloppend statement zal als eerste een reactie krijgen dat het niet klopt wat je zegt. Daar heb je veel aan zeg.

Yennila
08 april 2024 - 16:15
Antwoord aan  Gebruiker

@MOOIMANIAK
“maar als je je eerste reactie nog eens terugleest is het doel duidelijk niet om een normale discussie starten.”
Ik wou helemaal geen discussie starten, ik wou een grapje maken. Een grapje die gezien de reactie erop dus vrij gevoelig ligt, wat precies de reden was van mijn verdere reacties op jou.

Gebruiker
08 april 2024 - 16:31
Antwoord aan  Gebruiker

Tuurlijk, het was een grapje, als daadwerkelijk zo was dan had je dan meteen gezegd.
En je bent nog volwassen ook.

Yennila
09 april 2024 - 12:18
Antwoord aan  Yennila

Dank je voor het bevestigen van mijn punt. Enige humor is je compleet vreemd zie ik, en jij bepaald effe voor mij wat ik bedoeld heb. Grapjas.

SuperDre
08 april 2024 - 09:11

Als Sony nou ook eens die moeite zou nemen, dan kon ik mijn Playstation 3 eens vervangen door een Playstation 5.

Gebruiker
08 april 2024 - 09:38
Antwoord aan  SuperDre

Zolang mensen remakes blijven kopen worden ze gemaakt, het levert gewoon geld op dus de keuze is makkelijk.

The_Stifmeister
08 april 2024 - 10:08
Antwoord aan  Gebruiker

@Mooimaniak Ik heb niet zo’n moeite met echte remakes, daar wordt tenminste nog moeite in gestoken. Waar ik een beetje zat van begin te worden zijn die luie remasters. Ik snap het wel; makkelijk geld verdienen maar echt klantvriendelijk is het niet. Dat pakt Xbox toch echt beter aan.

Gebruiker
08 april 2024 - 11:10
Antwoord aan  Gebruiker

Ik heb ook niet altijd moeite met remakes, maar om nou te stellen dat daar per definitie veel moeite in gestoken vind ik wat snel geconcludeerd.
Ik vind eerlijk gezegd een remaster van een remaster per generatie ook erg makkelijk.
Bij TLOU stoppen ze er tenminste nog wat extra content en modes in dus die vind ik prima, maar soms vraag ik me af of het niet eigenlijk stiekem technisch gezien een remaster is.

Ik heb het hier niet eens over het verschil tussen XBox en PS, maar in het algemeen.
Neemt niet weg dat ik dit soort initiatieven wel toejuich.

Riyakuya
08 april 2024 - 14:46
Antwoord aan  Gebruiker

Als het bijvoorbeeld zoals de Halo Master Chief Collection is of dat pakket aan Borderlands games dat Gearbox destijds als remaster uitbracht voor de nieuwe consoles zit ik er niet mee. Dan heb je voor weinig geld heel veel om te spelen en zit ook nog eens alle DLC content erbij. Stiekem hoop ik ook nog steeds dat er een team binnen MS bezig is met een Gears of War collection ofzo. Waar ik persoonlijk het meeste mee zit zijn games die bijvoorbeeld 1 generatie oud zijn, een “remake of remaster” krijgen wat in principe gewoon dezelfde game is met een hogere resolutie en framerate, die vervolgens verkocht wordt voor de volle mep.

ali3n8tor
08 april 2024 - 10:37
Antwoord aan  SuperDre

sjesus dre ik hoor dit gezeur nu al van je sinds 2013 toen ze met de 4 kwamen, al 11 jaar klaag je hier over (waarom geen linux, waarom geen blabla dit en dat, ik wil geen 2 consoles onder mn tv) moeten we geloven dat je nog elke dag gamed op je ps3? doe zoals normale mensen doen en zet je ps3 in je retro game room en speel erop 1x per maand op uit nostalgie, get on with your times!!!

Gebruiker
08 april 2024 - 11:06
Antwoord aan  ali3n8tor

Iets teveel speed in je koffie denk ik. Rustig aan gozert.