Ubisoft brengt Assassin’s Creed en Far Cry onder in nieuwe dochteronderneming
PU.nl
Nieuws

Ubisoft brengt Assassin’s Creed en Far Cry onder in nieuwe dochteronderneming

Ook Rainbow Six komen onder de nieuwe onderneming te vallen

Ubisoft en Tencent hebben een nieuwe dochteronderneming opgericht waar de franchises Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six in ondergebracht zullen worden.

Dat hebben de bedrijven aangekondigd. De dochteronderneming is ongeveer 4 miljard euro waard, en Tencent heeft zo'n 1,16 miljard euro geïnvesteerd om een belang van ongeveer 25 procent in de onderneming te krijgen. Volgens Ubisoft worden de drie hierboven genoemde franchises in de nieuwe onderneming "gesteund door grotere investeringen en creatieve mogelijkheden". De dochteronderneming zal ook de oude en eventuele nieuwe delen in de reeksen toe-eigenen.

Er gingen al geruchten dat, in verband met de waardedaling van Ubisoft-aandelen na een zware periode voor de uitgever, er samen met Tencent een dochteronderneming opgericht zou worden waar enkele van de belangrijkste Ubisoft-franchises in ondergebracht zouden worden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Volgens Ubisoft zullen ontwikkelteams uit Montreal, Quebec, Sherbrooke, Barcelona, Saguenay en Sofia die aan de Rainbow Six-, Assassin's Creed- en Far Cry-franchises werken ook onderdeel uit gaan maken van deze dochteronderneming. Ubisoft-CEO Yves Guillemot spreekt van "een nieuw hoofdstuk" voor Ubisoft. "Dit is een fundamentele stap in het veranderen van Ubisofts operationeel model, waardoor we weerbaar en ambitieus kunnen zijn."

Naast de nieuwe dochteronderneming zal Ubisoft zelf zich richten op "het koesteren van de ontwikkeling van iconische franchises zoals Tom Clancy's Ghost Recon en The Division, de groei van sterk presterende titels accelereren, en verstorende technologieën gebruiken bij een selectie aan nieuwe IP's".

Hoewel niet zo gecommuniceerd, lijkt bovenstaande koerswijziging deels doorgevoerd te worden om risico's te beperken en indien nodig de Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises los te trekken van Ubisoft als laatstgenoemde bedrijf in nog grotere problemen komt. Insider Gaming schrijft dan ook dat meerdere Ubisoft-werknemers bezorgd zijn over hun toekomst bij het bedrijf na deze aankondiging, vooral mensen die niet aan de drie bovengenoemde franchises werken. Hoewel Ubisoft de zorgen van werknemers heeft geprobeerd te sussen in een interne e-mail, geven sommigen aan dat de situatie verwarrend en onzeker aanvoelt, en dat ze het gevoel hebben dat ze niet binnen de prioriteiten van het bedrijf vallen.

Het is de bedoeling dat de transitie in de nieuwe dochteronderneming voor het einde van het jaar wordt afgerond.

6 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Heer Mida
28 maart 2025 - 10:43

Dus AC e.a. kunnen nu nog makkelijker als propagandastukken gebruikt worden voor Tencent’s baas China.

controvi
28 maart 2025 - 15:05
Antwoord aan  Heer Mida

Waarom?
Ik hoor niets van propaganda in Wuthering waves, Black Myth Wukong, of elk ander deel wat ze hebben hier: https://en.wikipedia.org/wiki/Tencent#Foreign_studio_assets

Klink meer alsof je bang bent voor alles wat uit china komt

Heer Mida
28 maart 2025 - 15:32
Antwoord aan  controvi

Je ziet het niet dus het gebeurt niet. Is dat je argument?

Elk Chinees bedrijf staat onder supervisie van de overheid. Wie niet sceptisch is omtrent China, is een idioot. Speel je Black Myth Wukong, maar met het besef waar het vandaan komt.

ali3n8tor
28 maart 2025 - 09:46

Binnenkort massa ontslagen, mark my words.

Ik als gamer en consument wil eigenlijk niets liever zien dat Ubisoft verdwijnt uit het game landschap want ik heb he-le-maal niets met een bedrijf wat consumenten zooo niet respecteert, continue copy-paste games levert en het liefst iedereen zijn rechten als consument afneemt. Zielloos bedrijf.

Mister Frowdo
28 maart 2025 - 15:53
Antwoord aan  ali3n8tor

Ik moet met het stukje zielloos inderdaad akkoord gaan. Heb na heel wat uurtjes Assassin’s Creed Shadows te spelen ontdekt dat mijn hype voor de game misplaatst was. Uren grinden, kamp na kamp gewoon wat tegenstanders doden en chests looten,… het voelt exact hetzelfde als Odyssey, en die game is ondertussen al 7 jaar oud. Er verandert letterlijk niets aan hun recept. Nog steeds dezelfde houterige bewegingen en domme artificiële intelligentie. Ook heel wat bugs en af en toe een crash.

Na een paar uurtjes dacht ik letterlijk “vind ik dit nu leuk of niet?”. Het antwoord was simpel: neen. Het is net of de makers willen niet het maximum plezier creëren, maar eerder een soort van takenlijstje maken dat zo lang mogelijk duurt. Zo kan ik ook 80 uren vullen als game designer. Het voelt als een lange, uitgerekte saaie film die je niet kan afzetten. Dit terwijl ik Kingdom Come Deliverance II had kunnen starten, maar toch koos voor de zoveelste Assassin’s Creed. Dom van mij. Ik mis ook de grote steden zoals in Unity, dit is veel geschikter voor een AC-game i.p.v. de veel te grote rpg open werelden waar parkour ook niet tot zijn recht komt. Iemand op het internet zei dat het niet voelt als een game, maar eerder als een product. Ik had het niet perfecter kunnen omschrijven.

Ben daarom ook effectief aan KCD II begonnen. Ik wil uniekere ervaringen in games ontdekken en mij niet langer ergeren aan mediocre entertainment dat mijn tijd doelbewust rooft, daarvoor zijn er te veel andere goede games voor die meer aandacht verdienen. En wanneer Ghost of Yotei uitkomt, kan je nu al raden dat de vergelijkingsfilmpjes vernietigend gaan zijn voor Assassin’s Creed: Shadows.

Ubisoft moet niet failliet gaan, maar ze moeten dringend innoveren om met de rest van de game industrie te kunnen concurreren en vooral meer liefde tonen voor hun eigen producten. Dit voelt niet langer als de kwaliteit die we ervaarden bij de Ezio games, maar een gemakkelijke manier van “het verkoopt wel zolang we er maar Assassin’s Creed op plakken”. Dat idee pik ik niet langer als trouwe fan van de games. Als dit de moderne standaard is geworden van hoe Ubisoft zijn trouwe publiek behandelt, in combinatie met het willen verkopen van microtransacties, special editions van de game en een veel te dure season pass (niet langer bij Shadows, maar ze waren het wel van plan voor de kritiek hen nekte), dan ben ik er deze keer officieel klaar mee.

ali3n8tor
28 maart 2025 - 16:35
Antwoord aan  Mister Frowdo

Ik heb KCD II even in de backlog staan, dankzij Monster Hunter Wilds, maar was aan KDC II begonnen en de eerste 40 uur vlogen voorbij en ik had nog niets noemenswaardig in het verhaal gedaan 😀 maar wat een game! je raakt zo verdwaald in de immersie van de middel eeuwen.

maar om ontopic te blijven, ik hekel Ubi al een lange tijd, van de letterlijke copy-paste map van far cry primal, tot aan hun schadelijke dlc/mtx praktijken – maar vooral toen ze gingen roepen dat we onze gekochte games niet meer van ons moesten beschouwen als ons eigen bezit, tel daarbij het debacle op met The Crew, die gewoon bij mensen gewist wordt in hun library met de ubi launcher, ik vertrouw dat bedrijf geen 1 cent meer toe. Assassins creed is design by numbers, lijstjes afwerken, gebrekkige gevechten en bugs bugs bugs. Wel mooie graphics. maar daar houd het dan ook bij op voor mij.

Er zijn letterlijk zoveel betere games op de markt (monster hunter! 🙂 ) dat ik een bedrijf als ubi niet zou missen als ze kapot gaan.