In 2026 komt er een gratis uitbreiding op Hollow Knight: Silksong uit, genaamd Sea of Sorrow.
Dat heeft Team Cherry aangekondigd. De dlc heeft daarbij een nautisch thema – oftewel de zee. De ontwikkelaar belooft "nieuwe gebieden, bazen, gereedschappen en meer". Meer details zijn er niet, maar volgen nog. Zoals gezegd komt de dlc gratis beschikbaar voor iedereen die de game heeft gekocht. Hieronder is een teaser trailer te zien.
Team Cherry liet ook weten dat Silksong inmiddels meer dan zeven miljoen keer is verkocht. Daarnaast komt er in 2026 een 'Switch 2 Edition' van de eerste Hollow Knight uit, met diverse verbeteringen die de game mooier en beter speelbaar maken op de console. Denk aan hogere resoluties, de mogelijkheid om een modus met een snellere framerate aan te zetten en extra grafische effecten.
Daarbij moeten alle versies van Hollow Knight op andere platforms verbeterd worden met bugfixes en extra features. Zo zorgt de update er voor dat de game pauzeert wanneer men in het inventarismenu is, en worden op pc de beeldverhoudingen 21:9 en 16:10 ondersteund.
Marcel beloonde Silksong met een score van 95 in zijn review: "Wat hebben we lang moeten wachten, maar wat is het ’t waard geweest. Silksong is aan de oppervlakte ‘gewoon’ een metroidvania en meer Hollow Knight, maar de liefde die in deze wereld is gestopt reikt dieper. De gevechten stijgen dankzij Hornet tot grotere hoogtes. Het avonturiersgevoel dat Silksong opwekt voel je in je ziel, ook al hangt je leven continu aan een zijden draadje."
Snap die hype niet man het is gewoon een 2D game Terminator ook zoiets maat dat spel duurde niet een 2 uur om uit te spelen jeezz
Hο»Ώο»Ώο»Ώete mο»Ώο»Ώο»Ώeiο»Ώο»Ώο»Ώsjο»Ώο»Ώeο»Ώο»Ώs wο»Ώο»Ώο»Ώο»Ώachο»Ώο»Ώο»Ώtο»Ώο»Ώο»Ώο»Ώen oο»Ώο»Ώο»Ώp u oο»Ώο»Ώp – – Hο»Ώο»Ώο»Ώο»Ώoο»Ώο»Ώtο»Ώ2ο»Ώο»Ώο»Ώ1ο»Ώο»Ώ.ο»Ώο»Ώο»Ώfο»Ώο»Ώο»Ώο»Ώuο»Ώο»Ώο»Ώο»Ώο»Ώn
Ben net afgekicked dus m.a.w. weer helemaal klaar om opnieuw verslaafd aan Silksong te raken. Komt u maar dlc’tje.
*Silksong-uitbreiding Sea of Sorrow aangekondigd*
Voor wie in de huidige content niet verdronken is =D
Zo kan het ook
Man, man, man, wat heb ik een gigantisch respect voor deze gasten. Ze hadden dit uit kunnen buiten als de pest. Niet alleen is de game maar 2 tientjes, deze DLC is kennelijk helemaal gratis!
Ubisoft, EA, Nintendo eat shit…
Zeer netjes inderdaad.
Die gasten laten me niet eens 10β¬ geven, en dan wat? Hollow Knight 3 5β¬ 1+1 gratis? What the hell man
Een game die alleen al 55 uur gameplay voor 2 tientjes biedt, en dan gratis DLC erbij. Hopelijk kijkt de rest van de industrie mee, naar games als deze, Hades 2, Helldivers 2, Arc Raiders, en natuurlijk Clair Obscur. Als je kwaliteit verkoopt waar met passie aan gewerkt is hoef je er geen hoog prijskaartje op te plakken.
Het is beter zoeken dan voorheen, maar er zijn zeker nog zat volledige afgewerkte parels te vinden. Zou de norm moeten zijn, net als vroegah.
Het blijft een ongekend gevoel om in een nieuw gebied aan te komen en je eerst geΓ―ntimideerd te voelen en te twijfelen of je wel verder wilt, om het vervolgens stapje voor stapje te ontdekken. Ja het is lastig, maar toch echt niet in die mate dat ik Souls games lastig vind. Doodgaan is hier toch vaak je eigen schuld en had meestal voorkomen kunnen worden als ik gewoon rustig was gebleven.
Dit inderdaad! Uniek gevoel
Dat wordt dus 2027, maar alsnog mooi nieuws. π
En dat het gratis is, is de kers op de taart.
Ik moet de game nog een keer aanschaffen, maar ben zo druk geweest met allerlei dingen dat ik niet heel veel aan gamen toe ben gekomen afgelopen maanden, maar hij gaat er zeker komen. Heb eerst nog iets uit te spelen met een premiejager, een kale woestijn en een motor.
Klasse wel van die lui. Voor 2 tientjes een spel uitgeven en ook nog gratis DLC erbijβ¦
7 miljoen x verkocht is dus al een omzet van 140 miljoen. Zo kan het dus ook π
En goed dat de game op pauze gaat in het inventarissen, The Rock vindt het altijd bloedirritant als dat niet is in games π
7 miljoen keer verkocht is geen 140 miljoen omzet. De store waar deze digitaal te koop, daar betaal je nog eens 21% btw over. De store die het verkoopt ontvangt nog eens 30% van de verkopen. Per verkocht spel moet de ontwikkelaar ook in Australie, waar ze zitten, nog BTW betalen. Let erop dat de dollar verschilt in waarde van de euro en dat landen als India het spel omgerekend maar 16β¬ kost in de store (- BTW etc).
Een rekensommetje geeft aan dat de ontwikkelaars ongeveer 8β¬ per spel overhouden.
Dan is de omzet echt wel een heel stuk lager. Dus laten we zeggen dat er 56 miljoen omzet overblijft. Nog steeds een hoop. Maar daar gaat nog de ontwikkelkosten vanaf, salarissen, bonussen etc etc.
Het is dus niet zo makkelijk om even 140 miljoen omzet te roepen
140 miljoen is wat de game OM ZET, dus omzet. Wat jij omschrijft uiteindelijk is de winst die er overblijft. Die is uiteraard lager dan de omzet, omdat daar de kosten nog vanaf moeten.
Over winst gesproken dan, die zal ook wel goed zijn, want het is door een heel klein team gemaakt.
Er zit nog een verschil tussen bruto omzet en netto omzet. Bruto is inderdaad 140 miljoen.
Netto omzet is minus de belasting en minus het percentage dat de store eraf haalt.
Heel leuk die 140 miljoen, maar dat ziet de studio niet terug.
Blijft er nog 80 miljoen aan netto omzet over
Wat The Rock zegt is letterlijk de definitie van wat omzet is.
“De omzet is een begrip uit de bedrijfseconomie en is het totaalbedrag in een bepaalde periode van de verkopen door een bedrijf.
De omzet is opgebouwd uit twee componenten: de prijs en de afzet of verkochte hoeveelheid. De bijdrage van een bepaald artikel of product aan de omzet is de prijs ervan vermenigvuldigd met de afzet.”
https://nl.wikipedia.org/wiki/Omzet
Jij hebt het over winst, dat is de omzet min alle kosten.
Sorry Alu, maar het is niet erg om gewoon even je foute benadering toe te geven. The Rock maakte het ook niet moeilijker dan dat het is en haalde alleen de omzet aan zoals men omzet bedoeld heeft π
Gozers het lijkt wel op een vurige discussie met mijn vrouw dit haha
Ja, maar… Ja, maar… Ja, maar… Het irritante is, ik heb autisme. Mijn benadering is voor mij dan ook juist (ivm die afdracht aan de store en btw), mijn hoofd denkt in soort van hokjes en heeft dan moeite met iets anders dat dan waar is/ zou zijn in dat hokje erin te proppen. Dat is af en toe wel irritant π
Pfff
@Alu haha mooie reactie
Ah joh, iedere gek hier zijn gebrek. The Rock zelf heeft last van ADGW; Alle Dagen Grootheids Waanzin π
Haha, leuke en respectvolle discussie π.
Beetje laat, maare, ik verbaas mij dat niemand aangeeft dat Silksong met name is ontwikkeld door een handjevol personen.
Ze waren al na Hollow Knight miljonairs, nu met dit succes van Silksong zijn ze dat meer.
https://www.mobygames.com/game/246839/hollow-knight-silksong/credits/windows/
Het blijft een geweldige game heb 4 eindbazen verslagen maar het blijft zo pittig dat ik geen zin heb om door te gaan. Maar de kwaliteit erken ik.
Heel dik! Wat een studio is dit zeg!