Zoals Nintendo onlangs al heeft aangekondigd, wordt er komend weekend (en het weekend daarna) een 'Global Test Ride' gehouden voor Kirby Air Riders.
Mensen kunnen nu app voor deze testfase al downloaden op de Nintendo Switch 2. Om alle functies van de Global Test Ride te kunnen gebruiken hebben mensen een Nintendo Switch 2, een internetverbinding en een betaald Nintendo Switch Online-lidmaatschap nodig. De rijlessen en Air Ride-stand kunnen ook zonder Nintendo Switch Online-lidmaatschap gespeeld worden. Meer informatie over wat er allemaal speelbaar is valt op de Nintendo-website te lezen.
Hieronder volgen de precieze data en tijden van de Global Test Ride:
-
8 november, 09:00 – 15:00
-
9 november, 01:00 – 07:00
-
9 november, 16:00 – 22:00
-
15 november, 09:00 – 15:00
-
16 november, 01:00 – 07:00
-
16 november, 16:00 – 22:00
Kirby Air Riders is een racespel dat op bepaalde vlakken lijkt op Mario Kart, maar ook diverse unieke eigenschappen heeft. Kirby en diverse andere personages uit de franchise racen hierin tegen elkaar over kleurrijke circuits.
Spelers zweven over circuits met ‘Machines’, die automatisch vooruit gaan maar waarbij spelers wel de richting bepalen, waaronder de mogelijkheid om deels de lucht in te gaan. Ook kan er geboost worden, en door speciale moves uit te voeren en tegenstanders dwars te zitten verkrijgen spelers ook meer vrijheid.
Naast de standaard racemodus genaamd Air Ride en een trainingsmodus bevat de game ook de modus Citystrijd. Dit speelt zich af op een groot, zwevend eiland genaamd Skyah. In deze modus rij je vijf minuten lang vrij rond en kun je power-ups oprapen die je wagen aansterken. Vervolgens ga je naar verschillende 'stadions' om het tegen anderen op te nemen in verschillende soorten evenementen. Er kunnen zelfs eindbazen verschijnen. Deze modus kan online door zestien spelers tegelijk en lokaal door acht mensen gespeeld worden.
Ook is er Topcross, een modus die ook al in Kirby Air Ride op de GameCube aanwezig was en die spelers circuits met een camera van bovenaf laat ervaren. Deze circuits zijn geïnspireerd door de reguliere circuits. Een andere modus in de game is Roadtrip, waarin spelers op reis gaan en uitdagingen voltooien. Spelers verzamelen ondertussen machines en voorwerpen, en ervaren ondertussen een compleet verhaal rondom de personages uit de game. Voor de multiplayerfuncties zit er een lobby in de game die de Paddock wordt genoemd. Daarin kan men vrij rondlopen en tijd met vrienden rondbrengen, maar ook alvast een rider, machine en modus kiezen.
Kirby Air Riders komt op 20 november uit voor Nintendo Switch 2.
Niet vergeten: de #KirbyAirRiders: Global Test Ride begint dit weekend!
Bereid je alvast voor door de software alvast te downloaden en rijlessen te nemen: https://t.co/Ddrz0Mp56M pic.twitter.com/JZiAFSQ6IC
— Nintendo Nederland (@NintendoNL) November 7, 2025
Ben er nog niet 100 procent over uit of dit wat gaat zijn. Deze moet mogelijk groeien.
Jeetje ik ben echt slecht in deze game zeg. Krijg het maar niet lekker onder de knie. Vooral dat water level niet 😂
Maar morgen nog even een kleine test doen. Opzich is het leuker dan verwacht, maar twijfel of het wel iets voor mij is.
Het is moeilijk om er in te komen.
Nu dag 2 ben ik het test level in de tutorial opnieuw aan het spelen en het kwartje valt nu min of meer.
Het lastige in het begin voor mij was dat je brein denkt dat je een racegame speelt en dat het daardoor naar gevoel maar niet werkt.
Het was voor mij in het begin een soort van mindfuck. Door anders te denken en de game anders te benaderen gaat het test level in de tutorial nu goed. Benieuwd of dat ook zo voelt in de air rides wanneer ze vanavond weer beschikbaar komen.
Ja ik ga het vanavond ook nog even spelen. Meeste die ik heb gesproken vinden de game erg leuk. Bij mij is het kwartje qua gameplay nog niet gevallen.
Denk dat ik het ook teveel speel op de Mario Kart manier.
Je moet het benaderen als een interactieve dark ride. Zo’n attractie waar je in een zelfrijdend wagentje zit en van daaruit kunt schieten.
Vandaag nog even een uurtje gespeeldnm en het beviel mij beter dan gister. Ook de gameplay begon ik iets beter te begrijpen. Echter nog niet over uit of ik tot aankoop over ga. Maar vind de game al een stuk leuker dan gister.
Ik twijfel ook nog hoor.
Volgende week nog maar even proberen.
Ben benieuwd…