Aangevraagd Nintendo-patent gerelateerd aan Pokémon afgewezen
PU.nl
Nieuws

Aangevraagd Nintendo-patent gerelateerd aan Pokémon afgewezen

Het beschreven gameplaymechanisme zou voor het aanvragen van het patent al hebben bestaan

In Japan is een patent dat is aangevraagd gerelateerd aan het vangmechanisme uit de Pokémon-games afgewezen.

Het patent is in maart 2024 aangevraagd (via Gamesfray) en omschrijft het mechanisme waarmee een personage in de game gevangen kan worden – vergelijkbaar met hoe dit in Pokémon Let's Go Pikachu en Eevee gebeurt.

Het patent omschrijft hoe de computer bepaalt of een poging tot het vangen van een wezen succesvol is wanneer een wezen door het vangitem van de speler geraakt wordt. Daarbij worden er verschillende situaties rondom dit mechanisme geschetst.

Het blijkt nu dat het patent door de Japan Patent Office is afgekeurd in verband met artwork van een soortgelijk mechanisme dat al voor het aanvragen van het patent bestond. Dit artwork is door een onbekende derde partij ingediend. Kortgezegd bestond het mechanisme al voordat Nintendo het vast probeerde te leggen. Bij het afwijzen van het patent werden voorbeelden als Ark en Monster Hunter 4 genoemd als voorbeelden van games waarin een soortgelijk mechanisme zit.

Hoewel niet per se direct gerelateerd, is dit een interessante ontwikkeling in de voortdurende strijd tussen The Pokémon Company en Pocketpair, de ontwikkelaar van Palworld. Nintendo en The Pokémon Company claimden vorig jaar dat Palworld patenten van het bedrijf schendt, en maakte daarna diverse nieuwe patenten aan gerelateerd aan de Pokémon-games.

7 Reacties
Nieuwste
Oudste Meeste likes
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
Ericattack
01 november 2025 - 10:28

Nintendo probeert hun patent aanvragen al een tijdje uit het nieuws te houden. Dit soort dingen vind ik echt schadelijk voor het merk Nintendo, maar het gros van de bevolking krijgt dit toch niet mee. Zo zal de beredenering zijn.

Die ene vieze, onder de gordel patent aanvraag die er doorheen is gekomen zou developers enorm kunnen schaden. Laten we hopen dat ontwikkelaars zich niet laten afschrikken.

ZetronikV5MaxCore-9000Spectra
01 november 2025 - 00:31

Is deze mechanic niet ook datgeen waarvoor ze die lui van Palworld voor de rechter slepen? Dan hebben ze wellicht een flinke uitdaging nu.

Red Dead Demon
31 oktober 2025 - 23:14

Het patenteren van game mechanics is puur kwaad.
Stel je voor dat de eerste game ontwikkelaar het springen had gepatenteerd.
Ik vind het egoïstisch en slecht voor de creatieve vrijheden voor game makers.

Benjaminben87
31 oktober 2025 - 19:40

Mooi zo, hoe de fuck is dat andere patent wel geaccepteerd dan? Die is ook niet uitgevonden door Nintendo.

Bulborblax
31 oktober 2025 - 13:45

Hmm, dat dit al sinds 1996 in Pokemon games wordt gebruikt, was dan van geen invloed voor het verkrijgen van het patent door de 3e partij.

Frostinator
31 oktober 2025 - 13:21

Goed nieuws.

-JK-
31 oktober 2025 - 12:44

2 bad, peanut butter.
Ben wel benieuwd naar wie dan de onbekende 3de partij is.